IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Carma C. Charisme

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Nauczyciel
Wiek : 21
Skąd : Marsylia, Francja
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 1102
  Liczba postów : 476
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11845-carma-c-charisme
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11852-carma-cie-oceni
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11851-maly-kruczek
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11853-carma-c-charisme
Gracz


PisanieTemat: Carma C. Charisme   Wto Lis 17 2015, 02:39


Carma C. Charisme

DATA URODZENIA2 sierpnia 1996r.
CZYSTOŚĆ KRWI 90%
MIEJSCE URODZENIAProwansja, Francja
MIEJSCE ZAMIESZKANIAObecnie Londyn, Anglia - wcześniej mnóstwo innych miejsc
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI studenckiej
OBECNIE JEST NA ROKUII
WYMARZONY DOMRavenclaw
WYBRANY WIZERUNEKKirsten Zellers

Wyglad

WZROST Uwierzycie? Dumne 173 centymetry.
BUDOWA CIAŁA Wysoka i szczupła, waga waha się koło 56kg.
KOLOR OCZU Szary. W zależności od padania promieni światła - jasnoszare lub ciemnoszare.
KOLOR WŁOSÓW Obecnie niebieski. Z natury ciemny blond. Carma farbuje się średnio co kilka tygodni, wypróbowała już chyba całą możliwą paletę barw. Najmocniej ukochała sobie jasny róż, blond i niebieski.
ZNAKI SZCZEGÓLNE -
PREFEROWANE UBRANIA Jeśli chodzi o jej styl ubierania się, to jest on cięższy do zdefiniowania niż rodowód. Jednego dnia możesz ją zobaczyć w pastelowych sukieneczkach, drugiego w ciuchach sportowych, a kolejnego w mrocznych i posępnych ubraniach rodem z najgorszego zakątka Śmiertelnego Nokturnu. Carma nie do końca przychylna jest podejściu "twój styl opisuje twój charakter". I w jej przypadku lepiej się tym stwierdzeniem nie kierować...


Charakter i historia


CHARACTER SONG

Gdy w rodzinie jest trójka dzieci, a ty jesteś tym środkowym - no cóż, twoje życie jest doprawdy fatalne. W każdej możliwej dziedzinie jesteś niezauważany, a problemy z jakimi się zmagasz są bagatelizowane bardziej, niż katar u psa pilnującego ogrodzenie. Przez wychowawcze zaniedbanie, Carma jest naprawdę dziwna. Jest niefrasobliwa, wycofana, spokojna i bardzo zachowawcza a z drugiej strony ma nagłe zastrzyki złej energii, niewielkie wybuchy mocy - jak to się kończy, trzeba by zapytać kilka martwych, utłuczonych na jezdni żab, które dziewczyna lubiła obserwować podczas swoich przechadzek. Urodziła się w tak niefortunnym momencie, że nie pamięta czasów, by ktokolwiek się nią kiedykolwiek interesował - najdalsze wspomnienia posiada z pierwszego upadku z dość wysokiego drzewa, a i tak nikt nie ma do tej pory pojęcia, jak ledwo chodzący bobas wdrapał się na wysokość kilku metrów - jednak już wtedy nikt nie dociekał, jak to się stało. Ot tak, dzieciak spadł i się potłukł, życie. Były ważniejsze sprawy. Czy to zdarzenie było początkiem jej magicznych wybuchów, które do dziś zdarzają się przy nieokrzesanych emocjach blondynki? Niewykluczone, ale jednocześnie na tyle nieistotne dla jej rodziny, że do dziś można jedynie gdybać. Fakt, że Carma była jedyną córką, niewiele zmieniał - bardzo często matka zapominała, że ma w swoim domu nie tylko synów i zdarzało się, że Carma biegała po domu w chłopięcych ciuchach. Dość dziwna historia jak na dziecko urodzone w zamożnej rodzinie, prawda?
Czy Carmie to przeszkadzało?...
Cholera, ani trochę. Mała blondyneczka od zawsze żyła w swoim świecie. Odważnym byłoby stwierdzenie, że kompletnie się tym nigdy nie przejmowała - jednak nie mija się z prawdą więcej niż na milimetr. Gdy wokół jej braci wszyscy skakali i zachwycali się ich najmniejszymi postępami, mała Carma biegała bez nadzoru... wszędzie. Jej wyrodna matka, kobieta o pięknej twarzy i nie do końca pięknym sercu, nie była zbyt zadowolona z wydania na świat dziewczynki - co podsuwa proste stwierdzenie, że pozwalała córce na dalekie wyprawy za pagórki, może tym samym licząc na "zagubienie" się dziecka? Jednak malutka Charisme potrafiła godzinami wpatrywać się w przepaść, intensywnie analizując w swoim kilkuletnim mózgu czy jeszcze jeden krok byłby ciekawym doświadczeniem, czy skończyłby się na kolejnym "auć".
Chore? I to jak.
Jednak Carma żyje. I ma się  dość dobrze jak na kogoś, kto praktycznie nie mówił do siódmego roku życia. Pierwszą i najdłuższą rozmowę swojego życia przeprowadziła z krukiem, który jakoby "opiekował" się dziewczynką w wielu jej wyprawach po najbliższej od domu rodziny Charisme okolicy. Właściwie... był to bardziej monolog niż dialog, ale nie spodziewajmy się cudów po zwykłym ptaku. Kruk ten towarzyszy dziewczynie do dziś, będąc jej kompanem od dobrych trzynastu lat. Niejeden był pewien, że to jakiś psychiczny animag - na pierzastym przyjacielu Carmy wypróbowywano wiele zaklęć, ale ostatecznie wyszło na to, że owe ptaszysko to wybitny kawał ptasiego skurczybyka, który nie wiadomo jakim cudem z roku na rok dalej normalnie egzystuje.
Podsumowując wczesne lata dzieciństwa, dziewczynka była kompletnie pomijana i wychowywała się w odosobnieniu - matce też niekoniecznie zależało na znalezieniu jej kolegów i koleżanek do zabawy, a ojca nigdy nie było - dlatego jedynie rodzeństwo było dla Carmy jakimkolwiek potwierdzeniem, że "inni mali ludzie też istnieją".

Do momentu, kiedy dostała swój list z Akademii Magii Beauxbatons.

Jeśli można podzielić życie Carmy na jakieś etapy, to zdecydowanie wyglądałyby one następująco: "przed Beauxbatons" i "po Beauxbatons". Nowy etap życia zaczął się w momencie, gdy udało jej się oderwać od młodszego brata, który jak wiadomo był oczkiem w głowie rodziny i spadkobiercą fortuny. Młoda Charisme, która całe swoje dotychczasowe życie spędziła na obserwowaniu pięknych krajobrazów Prowansji oraz zachowań swojej rodziny, służby i ludzi z nimi związanymi, naturalnie rozumiała czego ktoś mógł od niej oczekiwać. Może to rodzinne, może i nie, ale sztuka manipulacji stała się dla Carmy codziennością - przez swoją urodę, rodowód, wewnętrzny spokój i udawaną życzliwość, od razu stała się pupilkiem starszych dziewcząt, które były najprawdziwszą szkolną "elitą" - piękne, popularne i rozchwytywane, werbowały do swoich szeregów jedynie najlepiej zapowiadające się dziewczynki i trochę starsze dziewczęta. Carma dorastała pod ich opieką i pomimo ciężkiego charakteru oraz nie do końca rozwiniętej psychiki emocjonalnej, coraz lepiej odnajdywała się w szkolnej społeczności - do momentu gdy jej młodszy, słodziutki braciszek nie zaczął odpieprzać coraz to głupszych akcji po dołączeniu do szkolnej wspólnoty. Został wydalony szybciej, niż mógłby ktokolwiek podejrzewać - co poskutkowało jego przeniesieniem do szkoły w innym kraju. Rodzice, martwiąc się o swojego najmłodszego syna, wysłali razem z nim jego starsze rodzeństwo - co Carmie było kompletnie nie na rękę, ostatecznie dopiero co znalazła się gdzieś, gdzie była traktowana nieco lepiej niż zwiędły kwiatek sprzed trzech miesięcy.
Czy Carma miała coś wspólnego z kolejnymi wydaleniami młodszego brata z innych szkół, w których wydawałoby się, że chłopaczek odnajdywał swoje miejsce i zawierał jakieś szczątkowe rodzaje przyjaźni? Niewykluczone, a nawet potwierdzone - Sheut stał się raz świadkiem podkopywania go przez starszą siostrę. O dziwo, Carmie udało się z tego dość zgrabnie wybrnąć przed rodzicami - ostatecznie miała same dobre oceny, wydawała się cicha i poukładana, całkowicie niezainteresowana jakimikolwiek intrygami - za to brat miał już kilka wtop na koncie, które niekoniecznie wskazywały na jego prawdomówność. Ich rodzice może i nie byli specjalnie opiekuńczy, ale nie próbowali być też niesprawiedliwi w sytuacjach, gdy nie było takiej rzeczywistej potrzeby. Przynajmniej tak im się wydawało... No cóż, można stwierdzić, że czasem chcieli dobrze, ale jakoś tak nieszczęśliwie nawet wtedy nie podejmowali poprawnych decyzji. I właściwie nie z ich winy.
Dziewczyna dorastała, dostosowując się do każdego otoczenia niczym kameleon, w większości problemów pozostając niezauważoną - a których zwykle była głównym prowodyrem, jeśli oczywiście mogła wyciągnąć z tego jakiekolwiek korzyści. Dość szybko zaczęła łapać ten mały niuansik, że pomimo swojego umiłowania do wydawania pieniędzy, nie za bardzo będzie miała co w przyszłości wydawać - a całą rodzinną kasę ma dostać ten gnojek, który - według jej dziecięcej psychiki - zrujnował Carmie całe życie.
Ogromna inteligencja związana z obserwowania otoczenia i wyciąganiem wniosków, niewielka zdolność do zaangażowania w kontakty międzyludzkie - z którymi nikt ją właściwie do końca nie zaznajomił, może oprócz starszego brata. Wzorowa uczennica, złote dziecko, delikatna duszyczka, która nie potrafiąc mówić, w młodym wieku oswoiła samodzielnie paskudne kruczysko. Rozmowa i relacje z nią nie należą do najprostszych - ciężko połapać się w jej toku rozumowania, może wydawać się nieco oderwana od rzeczywistości - jednak trudno powiedzieć, by robiła krzywdę komukolwiek innemu, niż swojemu młodszemu bratu, który możliwe iż się zmienił, ale cóż z tego - w głowie dziewczyny dalej tkwi niechęć i uraza.
Jeśli chodzi o spojrzenie na dziewczynę z tej gorszej strony - jest nieco upośledzona emocjonalnie przez zaniedbanie rodziców - nie radzi sobie z negatywnymi emocjami, które ją przytłaczają, stąd te wszystkie wybuchy złości. Carma nie ma prawdziwych przyjaciół, ponieważ nie potrafi budować skomplikowanych relacji międzyludzkich, w których nie patrzyłaby na osoby pod kątem korzyści, jakie mogliby wnieść do jej życia. Wydaje pieniądze, których nie ma i jest dość sztywna, zapatrzona w swoją szafę, odbicie. Introwertyczka. Przybiera różne maski, więc właściwie sama nie do końca wie jaka jest, niby robi wszystko po swojemu i kombinuje na miliony sposobów, żeby dać popalić bratu, a jednocześnie zapomina o własnym życiu - lub jest to ucieczka od zastanowieniem się nad sobą. Boi się negatywnej opinii innych, akceptuje jedynie bierność w jej stosunku lub pochwały. Po alkoholu może trochę popeplać i wtedy pojedyncze osoby poznają się na jej nie do końca miłych intencjach - ostatecznie zawiera tylko korzystne znajomości. Uczy się dobrze, jednak wkłada w to dużo energii i czasu, jest bardzo konsekwentna, by chociaż w tej kwestii rodzice mogli ją zauważyć. Nie ma tak dobrego wykształcenia jak młodszy brat, mało rzeczy przychodzi jej z łatwością. Pedantka.

I taka właśnie jest Carma. W przeciwieństwie do większości - wie, że więcej dobrego przyniesie jest zgrywanie osoby sympatycznej dla otoczenia, niż sztuczne zgrywanie nie wiadomo kogo tylko przez rodowód, który w jej oczach był nic nie warty. Jest urocza, hojna i zawsze chętna do pomocy tym bardziej przez los poszkodowanym - jednak nikt nie powinien mylić jej dobroci ze słabością. Nie jest niczyim pionkiem, a otoczenie w większości rozumie niebezpieczeństwo, jakim jest młoda Charisme, bo ta mała różyczka ma ukryte niebezpieczne kolce. Ambitna i metodyczna, pod kątem nauki gardzi cwaniactwem.

Rodzina


♣️ Tosha Sheut Yerge – ojciec, który dał jej azjatycko-egipskie korzenie. Zazwyczaj był dla Carmy dobrym ojcem, zwracał na nią uwagę częściej niż reszta rodziny.

♣️ Gala Charisme – matka, paskudna wywłoka. Co jest w tym wszystkim najgorsze - Carma jest jej małą kopią - gdyby nie kolor włosów, wszystko inne zgadzałoby się w 100% - oczy, figura, wzrost, styl pisma czy sposób mówienia. Tak samo jak matka, dziewczyna ma słabość do wydawania pieniędzy, nawet tych, których akurat nie posiada. Nigdy się dobrze z rodzicielką nie dogadywała i raczej się to nie zmieni.

♣️ Sheut H. Charisme - młodszy brat, którego Carma ma po dziurki w nosie - i gdyby zależało to od niej, najchętniej zgubiłaby go gdzieś w Zakazanym Lesie. Ma mu za złe "kradzież" fortuny i zniszczenie jej pierwszego szczęśliwego momentu dzieciństwa. Czy żywi jakieś głębsze uczucia wobec braciszka? Bardzo ciężko stwierdzić, może w trudnej i stresowej sytuacji udałoby się wyciągnąć z tej relacji coś miłego.

♣️ XXY Charisme - starszy brat, którego Carma uwielbia, chociaż w jej przypadku słowo to może wydawać się użytym na wyrost. Chłopak zawsze był oparciem dla siostry - rozumiał, że nawet zwykłe posiedzenie w milczeniu może naprawić bardzo wiele w jej życiu.

Ciekawostki

♣️ Uczęszczała do naprawdę wielu różnych szkół na całym świecie i nigdzie nie zagrzała miejsca na zbyt długo.
♣️ Ma obsesję na punkcie swojej skóry. Czy to twarz, czy ramiona, plecy albo nogi, jej ciało zawsze musi być nieskazitelnie gładkie i pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości. Nie posiada na swoim ciele żadnego pieprzyka, piega, pryszcza, blizny - dosłownie niczego. Wszystko usuwa na bieżąco z magicznych klinikach. Kto bogatemu zabroni?
♣️ Ma naprawdę niezły głos i nie boi się wystąpień publicznych. Ogólnie sprawia wrażenie dość charyzmatycznej osoby, przy jednoczesnych brakach na płaszczyźnie emocjonalnej. Może właśnie to powoduje jej "nieustraszoność"?
♣️ W przeciwieństwie do brata - lubi alkohol i ma bardzo mocną głowę. Po alkoholu robi się naprawdę zabawowa. Jeśli chcesz coś z niej wydusić, albo czekasz na jakiś jej błąd - upojenie alkoholowe odsłania większość jej kart.
♣️ Jej pupilem jest ogromny kruk - Anatman. Ptaszysko jest wielkie, wredne, z dziwnie piwnymi ślepiami. Carma oswoiła go jeszcze we Francji i to w wieku siedmiu lat. Tak, moi drodzy, to czarne paskudztwo ma już 13 lat i naprawdę nikt nie wie, jakim cudem jeszcze żyje.
♣️ Jej ulubionym przedmiotem są Zaklęcia i OPCM, a na drugim miejscu plasuje się Uzdrawianie. Można mówić wiele o dziwnym podejściu Carmy do świata, ale pod tym względem jest naprawdę utalentowaną czarownicą.
♣️ Na serio dobrze śpiewa.
♣️ Jej patronusem byłaby ogromna ćma.
♣️ Zna francuski, angielski i koreański. W przeciwieństwie do brata, ani trochę nie interesuje się swoimi korzeniami.
♣️ Jej szafa jest większa niż niejedno klasyczne mieszkanie w Londynie. Nie, nie mieści jej w Hogwarcie.
♣️ Miała jednego "poważniejszego" faceta. Była to szczeniacka miłość, a chłopiec ostatecznie nie potrafił zrozumieć trudnego charakteru Carmy. Powiedzmy sobie szczerze - w takim wieku większość panów patrzy tylko na ładną buźkę dziewczyny. Dlatego na obecna chwilę, Charisme dała sobie spokój z romansami.

Carma - od imienia Karma, oznacza przeznaczenie w rozumieniu "przyczyny i skutku"Ostatnio zmieniony przez Carma C. Charisme dnia Wto Mar 22 2016, 03:25, w całości zmieniany 10 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Wiek : 21
Skąd : Marsylia, Francja
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 1102
  Liczba postów : 476
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11845-carma-c-charisme
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11852-carma-cie-oceni
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11851-maly-kruczek
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11853-carma-c-charisme
Gracz


PisanieTemat: Re: Carma C. Charisme   Sro Lis 18 2015, 11:14

gotowa!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Wiek : 37
Skąd : Eastleigh / Hereford / Londyn
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 5566
Dodatkowo : zaklęcia bezróżdżkowe, opiekun Gryffindoru
  Liczba postów : 1475
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5994-archibald-jeremiah-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5997-archowe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5998-archibaldowa-poczta#170933
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7372-archibald-blythe#207289
Gracz


PisanieTemat: Re: Carma C. Charisme   Sro Lis 18 2015, 11:33

Wszystko w porządku, ale brakuje mi kilku wad, momentami Carma wydawała mi się zbyt idealna, więc proszę o drobne poprawki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Wiek : 37
Skąd : Eastleigh / Hereford / Londyn
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 5566
Dodatkowo : zaklęcia bezróżdżkowe, opiekun Gryffindoru
  Liczba postów : 1475
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5994-archibald-jeremiah-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5997-archowe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5998-archibaldowa-poczta#170933
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7372-archibald-blythe#207289
Gracz


PisanieTemat: Re: Carma C. Charisme   Sro Lis 18 2015, 12:33


Ravenclaw!

Teraz możesz założyć powiązania postaci, gdzie ustalisz relacje z innymi graczami. Powinieneś także stworzyć sobie pocztę, by móc odbierać listy od innych bohaterów oraz kuferek, gdzie dokładniej określisz umiejętności postaci. Jeśli natomiast chcesz już zagrać w fabule, poszukaj chętnych do tego w temacie zgłoszeń.Życzymy

miłej gry!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Carma C. Charisme

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty doroslych
-