IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Potomek wili

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Skąd : Sztokholm / Londyn
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 192
Dodatkowo : Ćwierć wil
  Liczba postów : 868
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14380-lysander-s-zakrzewski#381382
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14409-lyskowe-relki#381609
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14410-krysia#381611
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14413-lysander-s-zakrzewski#381628
Moderator


PisanieTemat: Potomek wili   Sob Kwi 01 2017, 18:02

Długo można byłoby rozprawiać o osobie niejakiego Theodora Zakrzewskiego – mugolaka i wnuka polskich emigrantów, jednakże sprawiłoby to iż opowieść ta urosła by do olbrzymich rozmiarów. Pomińmy więc początek tej historii i przejdźmy do momentu, w którym dwudziestoośmioletni pracownik Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów  (w tym czasie już dwukrotnie rozwiedziony) w celach dyplomatycznych wyjechał do Szwecji.  

Dynamiczny i pewny siebie młodzieniec, mimo swojego niskiego statusu krwi, momentalnie skradł serca tamtejszych elit. Na jednym z przyjęć poznał piękną Tove Skarsgård – dziewięć lat młodszą pół wilę, córkę jednego z wysoko postawionych szwedzkich czarodziejów. Tove, tak jak większość tamtejszych panien, poczuła silny pociąg do Theodora, więc starała się omamić go swoim czarem. Niestety na próżno – Zakrzewski mimo młodego wieku dość biegle opanował oklumencję, dzięki czemu był odporny na umizgi Tove. Zachwycił się jednak jej piękną aparycją i tak jak miał w zwyczaju zamierzał uwieść ją i wykorzystać. Jakie było jego zdziwienie gdy młoda dziewczyna okazała się nie tylko prześliczną kobietą, ale również  inteligentną, ciekawą i wspaniałą osobą. Theodore po raz pierwszy i ostatni w życiu naprawdę się w kimś zakochał. Nowo poznana dziewczyna bardzo szybko zaszła w ciążę, co doprowadziło do wielkiego skandalu obyczajowego, ponieważ Tove była już wcześniej zaręczona z kandydatem wybranym przez jej ojca. Theodore i Tove, ze względu na społeczny ostracyzm, postanowili wrócić do Anglii by tam się pobrać. Po narodzinach syna ruszyli jednak w dalszą wędrówkę – Ministerstwo Magii bardzo chętnie wysyłało Zakrzewskiego do różnych zakątków świata, gdyż posiadał wybitne zdolności językowe i na dodatek był wybitnym dyplomatą.

Rodzinna sielanka nie trwała jednak zbyt długo. Po narodzinach młodszego dziecka (córeczki) w 1998 roku Tove nagle podupadła na zdrowiu – gasła w oczach, a żaden z uzdrowicieli nie był w stanie jej pomóc. Niespełna półtorej roku później doszło do tragedii – trzyletni wówczas Lysander z zupełnie błahego powodu dostał silnego napadu furii. Tove starała się go uspokoić, niestety bezskutecznie – chłopiec rzucił się na nią z pięściami i zębami. Dla zdrowej osoby, a tym bardziej dla wili, atak ze strony małego dziecka (nawet tak silnie uzdolnionego) był błahostką, jednakże ciężko chora Tove pod wpływem silnego stresu zasłabła. Przez następne tygodnie stan kobiety coraz bardziej się pogarszał, aż pewnego dnia umarła.

Cała rodzina pogrążyła się w rozpaczy. Mały Lysander nie był w stanie zrozumieć, że mama od dawna umierała, czuł się odpowiedzialny za jej śmierć. Dar, który po niej odziedziczył był według niego przekleństwem i starał się za wszelką cenę go wyprzeć, co dawało wręcz odwrotny efekt. Przez całe dzieciństwo Lys nie radził sobie z emocjami, nieustannie wybuchał złością. Ciągle przynosił wstyd ojcu i siostrze, często nieświadomie ich krzywdził, a także - tym razem zupełnie celowo - dręczył kolejne partnerki ojca. Stan ten pewnie trwałby do dziś, gdyby na horyzoncie nie pojawiła się młodsza siostra jego mamy – Diana. Początkowo Lysander był wobec niej bardzo niechętny, z czasem jednak zaprzyjaźnił się z nią i skorzystał z jej nauk. Kobieta nie mogła wprawdzie zastąpić Lysandrowi matki, ale spełniła ważną rolę w życiu chłopaka – nauczyła go w pewnym stopniu panować nad mocą.
„W pewnym stopniu” jest tutaj wyrażeniem kluczem – Lysander nie wybucha już gniewem kilka razy dziennie, ale wciąż z trudem panuje nad emocjami – jest bardzo gwałtowny, dość często się złości, nie rzadko wpada w euforię, bądź rozpacz – jego odczucia są bardzo nasilone, w pewnym stopniu przypomina to objawy zaburzeń afektywnych dwubiegunowych. Diana pokazała mu uroki posiadania mocy, których wcześniej nie znał. Życie, w którym z pomocą swojej mocy mógł sięgnąć po niemal wszystko czego pragnął stało się łatwiejsze i milsze. Niestety tylko z pozoru, ale o tym później.

Co do jego uroku i umiejętności nakłaniania ludzi do zrobienia czegoś – jako dziecko nie wykorzystywał tego zbyt często, gdyż nie umiał nad tym panować. Jedynie czasem, zupełnie nie intencjonalnie, gdy bardzo czegoś chciał korzystał z mocy. Dopiero, gdy Diana nauczyła go w panować nad jego zdolnościami zaczął korzystać z bycia wilą w świadomy sposób – czasem do osiągania zamierzonych celów, czasem zwyczajnie do uwodzenia kobiet. Na co dzień nie musi sięgać do tak drastycznych środków jak magia – tak jak ojciec jest bardzo elokwentny, przystojny i potrafi z pomocą zwyczajnej perswazji owinąć sobie ludzi wokół palca, jednakże czasem zwyczajnie po prostu nie chce mu się starać.

Wracając do tego, że życie ćwierć wili jest tylko pozornie łatwe - Lysander miał swoim dość krótkim życiu sporo dziewczyn i przelotnych romansów, jednakże naprawdę mocno zakochał się tylko raz. Dziewczyna, której pragnął była jednak wybitnie odporna na jego słodkie słówka i piękną buzię. Jako ćwierćwila nie posiadał tak silnego daru jak matka, więc nie był w stanie zdobyć jej momentalnie, wymagało to od niego znacznie więcej wysiłku biorąc pod uwagę, że jego ukochana była bardzo odporna na jego czar. Dziewczyna bardzo długo nie ulegała jego staraniom, gdyż widziała w nim tylko urodę i cwaniactwo, nie potrafiła dostrzec, że w gruncie rzeczy był lojalnym mężczyzną o wielkim sercu. Po długich staraniach i ćwiczeniu swojej mocy, dziewczyna w końcu padła ofiarą Lysandra. Jego moc nie miała długotrwałych skutków jak np. eliksir miłosny, dlatego chłopak podtrzymywał związek w dość nietypowy sposób – za każdym razem gdy spędzał czas w towarzystwie dziewczyny rzucał na nią czar. Ukochana chłopaka mimo szczerych chęci nie była w stanie z nim zerwać, bo każdorazowo gdy próbowała to zrobić (albo chociażby zbliżała się do niego) młody Zakrzewski mamił ją z pomocą swojej umiejętności. Po kilku tygodniach poczucie winy wciąż nie dawało Lysandrowi spokoju. Czuł, że zniewolił ukochaną i miał świadomość, że jej uczucie wobec niego jest pozorem. Chłopak zdecydował się zrezygnować ze stosowania wobec niej czaru, a dziewczyna mimo, że w pewnym stopniu przywiązała się do Lysandra, to odeszła od niego nie mogąc mu wybaczyć zaistniałej sytuacji.

Mimo trudności związanych z panowaniem nad emocjami i rozczarowań związanych z darem, trzeba przyznać, że bycie ćwierć wilem parę razy uratowało mu skórę, aczkolwiek Lysander wciąż traktuje ją bardziej jak przekleństwo, przez które stracił dwie najważniejsze kobiety swojego życia. Nie obnosi się ze swoją zdolnością, ale sporo osób o niej wie albo przynajmniej domyśla się prawdy. Z tego powodu Lys mimo posiadania bardzo wielu znajomych, nie jest zbyt ufną osobą i mało kogo dopuszcza do siebie bliżej, gdyż obawia się, że niektórzy ludzie chcą go poznać tylko ze względu na posiadaną przez niego moc. Dzięki temu udało mu się stworzyć kilka szczerych, uczciwych relacji z ludźmi, na których zawsze może polegać.


Ostatnio zmieniony przez Lysander S. Zakrzewski dnia Pon Kwi 03 2017, 11:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 21
Skąd : Londyn, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 533
Dodatkowo : szukająca
  Liczba postów : 1321
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11413-oriane-l-carstairs
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11414-male-przyjaznie-milosci-i-wrogowie-ori#306244
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11416-shadow#306304
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11415-oriane-leonie-carstairs#306303
Gracz


PisanieTemat: Re: Potomek wili   Sob Kwi 01 2017, 21:54

Jak dla mnie niepotrzebne jest tutaj opisanie rodziców Lysandera. Fajnie by było jakbyś opisała trochę bardziej szczegółowo w jaki sposób Diana pomogła mu. Co takiego zrobiła. Jak do jej działań podchodził Lysander.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Skąd : Sztokholm / Londyn
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 192
Dodatkowo : Ćwierć wil
  Liczba postów : 868
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14380-lysander-s-zakrzewski#381382
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14409-lyskowe-relki#381609
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14410-krysia#381611
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14413-lysander-s-zakrzewski#381628
Moderator


PisanieTemat: Re: Potomek wili   Pon Kwi 03 2017, 11:20

Minimalnie skróciłam historię rodziców (niestety bardziej nie byłam w stanie), dopisałam odrobinę na temat Diany i zapatrywań Lysia na jej osobę, dodałam jeszcze dwa akapity o trudność i korzyściach z bycia ćwierć wilem - żeby odrobinę zrównoważyć to, że historia rodziców jest dość długa. Wydaje mi się, że tym razem udało mi się ująć wszystko co zostało napisane w Wymaganiach Dotyczących Podania
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 21
Skąd : Londyn, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 533
Dodatkowo : szukająca
  Liczba postów : 1321
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11413-oriane-l-carstairs
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11414-male-przyjaznie-milosci-i-wrogowie-ori#306244
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11416-shadow#306304
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11415-oriane-leonie-carstairs#306303
Gracz


PisanieTemat: Re: Potomek wili   Pon Kwi 03 2017, 12:47

Akceptuję podanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 20
Skąd : Rosja, Syberia
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 3036
  Liczba postów : 1805
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8036-zilya-nikolaevna-fyodorova
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8073-syberyjska-dzikuska#225025
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8071-syberyjska-sowka#225017
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8067-zilya-fyodorova
Administrator


PisanieTemat: Re: Potomek wili   Wto Kwi 04 2017, 17:20

Po kilku ustaleniach, które rozjaśniły nieco sytuację postaci, podanie zostaje zaakceptowane. Otrzymujesz genetykę ćwierć wila!

______________________

Can't stay at home, can't stay at school. Old folks say, you a poor little fool. Down the street I'm the girl next door.
I'm the fox you've been waiting for
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Skąd : Sztokholm / Londyn
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 192
Dodatkowo : Ćwierć wil
  Liczba postów : 868
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14380-lysander-s-zakrzewski#381382
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14409-lyskowe-relki#381609
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14410-krysia#381611
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14413-lysander-s-zakrzewski#381628
Moderator


PisanieTemat: Re: Potomek wili   Wto Kwi 04 2017, 19:14

Dziękuję! ♥
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Potomek wili   

Powrót do góry Go down
 

Potomek wili

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Zasady i opisy genetyk

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
dodatki
 :: 
spis genetyk
-