IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Tequila Izarra Margarita Evermore

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Wenecja, Włochy
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 223
  Liczba postów : 79
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14437-tequila-izarra-margarita-evermore#382232
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14443-time-is-on-my-side
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14495-poczta-time
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14438-tequila-evermore
Gracz


PisanieTemat: Tequila Izarra Margarita Evermore   Wto Kwi 18 2017, 17:01


Tequila I. M. Evermore

DATA URODZENIA1.04.1998r.
CZYSTOŚĆ KRWI 0%
MIEJSCE URODZENIAWenecja, Włochy
MIEJSCE ZAMIESZKANIAHogwart
W HOGWARCIE JEST OD KLASYdrugi semestr I studenckiej
OBECNIE JEST NA ROKUI studencka
WYMARZONY DOM  Gryffindor
WYBRANY WIZERUNEKAlexandra Daddario

Wyglad

WZROST 167cm
BUDOWA CIAŁA drobna i szczupła, ale nie koścista
KOLOR OCZU intensywne, niebiesko-szare
KOLOR WŁOSÓW ciemno brązowe
ZNAKI SZCZEGÓLNE przez to, że ma problem z krzepliwością krwi, na jej skórze czasami pojawiają się siniaki
PREFEROWANE UBRANIA ubiera się raczej luźno, po mugolsku. Szaty czarodziejskie są według niej niewygodne, dlatego ubiera je tylko na lekcje. Ze względu na to, że często się przeprowadzają, posiada ubrania charakterystyczne dla różnych narodowości i kultur. Posiada nawet indyjskie sari!

Charakter

Czas – bezlitosna potworność. Czas – najlepszy sędzia. Czas goi wszelkie rany. Czas to pieniądz. Czas jest wielkim nauczycielem. Czas, czas, czas... Czas jest wszystkim i nic nie boli bardziej niż jego strata. A Tequila szanuje go bardziej niż ktokolwiek inny, więc trudno jest ją spotkać bezmyślnie wpatrującą się w sufit lub niebo. Choć Souhvězdí nauczyło ją na pamięć map gwiazdozbiorów, Tea nigdy szczególnie nie lubiła zagłębiania się w przyszłość. Zamiast tego od zawsze chętnie badała każdy fragment magicznych i mugolskich zabytków, w przeszłości odnajdując sens świata. Z tego powodu, kiedy była mała, rówieśnicy uważali ją za nudziarę. Dziewczyna lubi więc wszystko, co stare, dlatego nie ma się co dziwić, że zarówno w Souhvězdí jak i Beaxubatons dużo więcej czasu spędzała na poznawaniu receptur ważenia alkoholi niż kreatywnym rozwijaniu samej siebie i zaglądaniu w wewnętrzne oko.
I choć sama sobie nadała przydomek Przeszłości, wiele decyzji Tequila podejmuje spontanicznie. Jest bardzo entuzjastyczną osobą i właśnie tym przyciąga do siebie ludzi, którzy lekką ręką nadają jej przydomek "urocza". Częste przeprowadzki zaszczepiły w niej potrzebę ciągłej zmiany, co jednak nie zawsze bywa dobre. Tea bardzo szybko nudzi się ludźmi, nie potrafi zbudować trwałej relacji, ponieważ od małego otaczający ją ludzie zmuszali ją do nagłego zrywania przyjaźni. Jedyną osobą, za którą kiedykolwiek tęskniła był Theo, kiedy zostali rozdzieleni aż na dwa lata.
Kiedy przychodzi do trudniejszych sytuacji, wychodzi na jaw, że posiada charakter przywódcy - Evermore ma problem z przyjmowaniem rozkazów, ale za to chętnie je wydaje. Sądzi, że po prostu wie lepiej. Przez liczne podróże nabyła pewnego doświadczenia i wiedzy, którą lubi eksponować przez co ludzie mają ją za przemądrzałą. Szczególnie kiedy wplata w zdania sentencje w innych językach. Brakuje jej jednak kreatywności - Tea w głównej mierze posługuje się odtwórczą wiedzą. Nie ma w niej za grosz talentu artystycznego i dlatego bardzo łatwo ją nie tylko zaskoczyć, ale i zachwycić.
Jest jednak sprawiedliwa. Potrafi przyznać się do błędu i przyjąć na siebie wszelkie konsekwencje swoich decyzji. Jest bardzo sceptycznie nastawiona do jakichkolwiek prób łamania panujących zasad. Lubi porządek - tak jak czas i historia mają swoją chronologię, tak świat musi mieć wytyczone reguły.
Tequili zdarza się zachowywać czasami dziwacznie, jakby na moment spowalniał się dla niej czas. Wynika to z tego, że wprost uwielbia wszelkie religie i kultury, wierzy w siły nadnaturalne. Bardzo dużo poglądów wyniosła z Theravady i choć samej szkoły dobrze nie wspomina, to kulturze indyjskiej oddała całe swoje serce. Szkoła bardzo ją uwrażliwiła na wszelkie cierpienia, zarówno ludzi jak i zwierząt, dlatego Tea stara się nigdy nie odmawiać pomocy.
Evermore utrzymuje, że wierzy w miłość aż po grób... Jednak to wcale nie przeszkadza jej na mniej trwałe lokowanie swoich uczuć. Sęk w tym, że jej randki nie opierają się na bliskości fizycznej, bo Tea bardzo ceni sobie romantyzm i pomysłowość potencjalnej drugiej połówki. Głupio jej się do tego przyznawać, ale ona sama nie ma pojęcia, ile pierwszych randek już w życiu miała.
Jeśli jest jedna rzecz, dla której nigdy nie oszczędza nawet sekundy, to jest to szczęście. Jeżeli coś może choć na moment przywołać na jej usta uśmiech, warte jest wszelkiego zachodu. Uważa, że to ludzie czynią swoje życie krótkim, poprzez strach, poprzez stagnację, poprzez zbyt długie myślenie. Tym samym trwonią czas. A ona przecież nie może sobie na to pozwoli, bo wie, że to ona jest czasem. I to czasem wiecznym.

Historia


Tequila Izarra Margarita Evermore urodziła się jako ostatnia z trojaczków Evermore. Od najmłodszych lat była dzieckiem bardzo ciekawskim - chętnie wpychała paluszki do gniazdek czy próbowała wspinać się po obrusach, przez co niejedna zastawa stołowa poszła w rozsypkę. Nie rozumiała zmiennym humorów jej matki, która czasami cały dzień potrafiła trzymać dziewczynkę na kolanach, by następnego zapomnieć o jej nakarmieniu. Tequila niespecjalnie się tym przejmowała, ponieważ i tak na każdym kroku obdarzana była ogromną ilością miłości, szczególnie ze strony swojego rodzeństwa, z którym była wyjątkowo mocno zżyta.
Stan matki pogorszył się z pierwszymi śladami magii, jakie pojawiły się w domu. Tato cieszył się, gdy ulubiona zabawka jego syna przelatywała przez pokój, albo gdy firanki w pokoju córek same się rozsuwały. Przypominało mu to o niesamowitych zdolnościach, które posiadała jego ciotka. Alessandra Evermore jednak reagowała na każdy taki drobiazg gwałtownie. Bała się magii i uważała, że dzieci posiadające zdolności czarodziejskie są niebezpieczne. Niedługo po ich skończeniu dziesiątego roku życia postanowiła, że należy je odesłać - siłą próbowała pozbyć się ich ze swojego domu. Mężowi powiedziała otwarcie, że trzeba zawieźć je do psychiatryka. To wtedy Frederico doszedł do wniosku, że trojaczki nie są tam bezpieczne.
Dzieci wylądowały w Polsce - u swojej babki, niezwykle entuzjastycznej czarownicy. Pokochała trojaczki, pragnęła przekazać im jak najwięcej wiedzy. Zaopiekowała się nimi, podczas gdy Frederico wrócił do Włoch aby pomóc chorej żonie.
To był czas, kiedy Tequila zaczęła odczuwać chęć do podążania własnymi drogami. Dotąd jak cień poruszała się krok w krok za bratem, uważając go za pewnego rodzaju wzór. Babka natomiast imponowała jej niezależnością i tym, że potrafiła wzbudzić posłuch w każdej osobie.
Zatem pierwsze dwa lata w szkole magicznej Souhvezdi opierały się dla Tei przede wszystkim na poznawaniu własnych zainteresowań, dotychczas hamowanych przez chęć dorównania swojemu starszemu rodzeństwu. Metafizyczna aura, która dominowała w szkole  nastawiła Tequilę do filozoficznego podjęcia niektórych tematów. Na przykład czasu. Czasu, który szybko stał się jej małą obsesją.
Chwilę po trzynastych urodzinach do trojaczków dotarła paskudna wiadomość. Frederico Evermore został zamordowany przez swoją żonę. Babka, usłyszawszy taką informację, doszła do wniosku, że dzieci nie są u niej bezpieczne. Skontaktowała się ze swoim dalekim kuzynem, który mieszkał we Francji, na przedmieściach paryskich.
Tequila łatwo przyjęła wieść o kolejnej przeprowadzce. Poza wyśmienitymi festiwalami browarniczymi nic jej w Souhvezdi  nie trzymało. Szybko się jednak okazało, że do Beauxbatons również nie potrafiła się całkowicie dopasować. Szkoła przepełniona była artystami i choć Tequila lubiła podziwiać ich prace, sama nigdy nie potrafiła wykazać się równym talentem i wyobraźnią, co napawało ją frustracją. Może dlatego nawet nie była aż tak zła na rodzinę, u której przebywali. Traktowana u nich była raczej z dystansem, nigdy nie pytana o osiągnięcia czy plany. Być może byłoby inaczej, gdyby nie problemy finansowe, na których skupiało się państwo Dejonse. Nie mogli pozwolić sobie na utrzymywanie trójki obcych dzieci. O pomoc zwrócili się do przyjaciela - Jacque'a, wyjeżdżającego właśnie na praktyki nauczycielskie do Afryki. Zabrał ze sobą Theo.
Dla Tequili był to prawdziwy szok. Dotąd ich trójka była nierozłączna - była taką osią, wokół której kręcił się cały jej świat. Wszystko inne mogło się zmieniać, nie miała żalu o to, że inne osoby ją zostawiają, jednak fakt, że nie mogła tak po prostu podejść do brata i go przytulić, kiedy poczuje się źle, całkowicie ją rozstrajał. Wtedy poczuła jeszcze silniejszą więź ze swoją siostrą, zdając sobie sprawę, że jej utraty, by nie wytrzymała.
Siostry posłane zostały ponownie do Włoch, gdzie trafiły do sierocińca. Tequila jednak nie narzekała. Przez dwa lata uczyły się w Calpiatto, którego pogodna i towarzyska atmosfera w połączeniu z nieustannie wymienianymi z Theo listami podtrzymywały ją na duchu. Chętnie nauczyła się kajakarstwa i magicznego gotowania, a w wolnym czasie studiowała historię magii, która również gościła w sercach uczniów. Wiedziała, że po prostu tam pasuje. Calpiatto podarowało jej to, czego potrzebowała i to właśnie była pierwsza szkoła, w której Tequila pozostawiła cząstkę swojego serca.
Ponowna przeprowadzka do Polski była więc dla niej koszmarem. Nigdy nie mówiła o tym nikomu z rodziny, ponieważ nie chciała ich zranić, ale w wakacje często przyłapywała się na tęsknym rozmyślaniu o przeszłości, co nie zdarzało jej się nigdy wcześniej.
Gdy babka zachorowała, w domu nastał niepokój. Nieprzespane noce, długie przesiadywanie w pokoju babki i rozpraszanie jej myśli - tym właśnie stały się ich beztroskie wakacje. Jej śmierć była kolejnym ciosem zadanym ich rodzinie. Tea jednak obiecała sobie, że to się na nich nie odbije, że zrobi wszystko, by ułatwić to reszcie rodzeństwa. Szczególnie Theo, który starał się dla nich najmocniej. A przecież to on był z babką najbliżej.  
Szesnastolatkowie wylądowali w domu dziecka, ale najważniejsze było dla nich to, że pozostali razem. Zaadoptował ich w końcu samotny mężczyzna mieszkający w Kazachstanie. Oznaczało to kolejną przeprowadzkę i kolejną szkołę. Volshebnik miało w tej sytuacji jedną dobrą stronę - uczyło ich przetrwania i hartowało charakter Tequili. Okazało się jednak, że i tam trojaczki Evermore nie zagrzeją miejsca - pan Rostrejonov musiał przeprowadzić się za pracą aż do Indii. Tak wielka zmiana z początku wydawała się dobra - szkoła Theravada przesiąknięta była ideologiami indyjskimi, które bardzo łatwo przejęła Tea. Chętnie poznawała tajniki ich religii, spędzając czas na zagłębianiu się w swoją duszę i umysł. Uwalniając się od fizyczności.
Po półtorej roku została podjęta wspólna decyzja trojaczków - Indie nie są dla nich. Z początku wszystko zdawało się wspaniałe, ale szufladkowanie ludzi panujące w Theravadzie nie podobało się Evermore'om. Oni sami traktowani byli jako tę gorszą kastę, nie mówiąc już o Tei i Tori, które na ten los skazywała również płeć. Postanowili przerwać edukację w połowie pierwszego roku studiów. Theo odnowił kontakt z Jacque'em, który jak się okazało, pracował teraz w szkole magicznej w Wielkiej Brytanii. Udało się załatwić formalności i trojaczki drugi semestr nauki kontynuowały już w Hogwarcie, który przyjął ich bardzo życzliwie.

Rodzina


♣ Theodore Romeo Uso Evermore - najstarszy z trojaczków Evermore. Tequila jest do niego bardzo przywiązana i liczy się z jego zdaniem. Jeśli komuś ma się podporządkować i oddać stanowisko lidera, to właśnie jemu.
♣ Tori Ananke Lachesis Evermore - druga z kolei z trojaczków Evermore. Nawet Tea uważa, że dziewczyna ma trochę nie po kolei w głowie, ale to wcale nie przeszkadza jej w ogromnym przywiązaniu do starszej siostry.
♣ Alessandra Evermore - matka, mugolka. Cierpiała na schizofrenię i bała się zdolności magicznych, które przejawiały jej dzieci. Chciała oddać je do szpitala psychiatrycznego, ale mąż jej na to nie pozwolił. Parę lat później, podczas jednego ataku kobieta dźgnęła Frederico nożem, co doprowadziło do jego śmierci. Sama popełniła samobójstwo niewiele później, w więzieniu.
♣ Frederico Evermore - ojciec, mugol. Był bardzo zakochany w swojej żonie i chciał pomagać jej z chorobą. Jego samego cieszyły zdolności dzieci, miał w rodzinie czarownicę. Zginął z rąk Alessandry.
♣ Aurelia Dobrzycka - czarownica, przyszywana babka trojaczków mieszkająca w Polsce. Posiadała zdolność hipnozy. Kochała trojaczki i chciała im pomagać jak tylko mogła. Zmarła gdy mieli po szesnaście lat.
♣ Juliette i Henrique Dejonse - dalecy krewni Aurelii Dobrzyckiej, zapracowane małżeństwo mieszkające we Francji. Przygarnęli trojaczki Evermore, ale nigdy nie mieli dla nich czasu. Ich sytuacja finansowa w bardzo szybkim czasie gwałtownie się pogorszyła, postanowili zatem odesłać Theo. Tecquili i Tori również chcieli się pozbyć. Dziewczyna, mimo złości po odesłaniu jej brata, co roku wysyła im kartki na święta.
♣ Stanislaw Rostrejonov - czarodziej pochodzący z Kazachstanu, pracujący w ministerstwie. Adoptował trojaczki po śmierci ich babki. Nie miał żadnej rodziny i chciał pomóc szesnastolatkom. W pogoni za pracą musiał wyjechać do Indii i tam też został.

Ciekawostki


♣ nie lubi swoich imion. W rodzinie krąży taka anegdotka, że rodzice spodziewali się bliźniaków, a ona została nazwana po trzech alkoholach (Tequila, Izarra, Margarita) które przynieśli znajomi, żeby uczcić ten dzień
♣ najczęściej przedstawia się ludziom jako Tea lub Time. Czasami również End, co wynika z tego, że przez matkę bardzo często nazywana była właśnie Time Evermore - Czas Wieczny. Kiedy matka się ich wyparła, przydomek End stał się przejawem rochę ponurego humoru
♣ przez pewien czas utożsamiała się z islamem, następnie praktykowała voodoo (tak, wciąż potrafi robić laleczki!) i hinduizm. Obecnie łączy elementy z różnych religii, które podobają jej się najbardziej, więc można powiedzieć, że jest zafascynowaną ateistką
♣ wierzy w istnienie czakr, ying yang i harmonii, dlatego wszystko przestawia wedle siebie i chętnie rozkłada swoje ulubione kadzidełka
♣ robi genialne masaże. Najlepiej wychodzi jej hinduski masaż głowy oraz gorącymi kamieniami. Radzi sobie też z masażami sportowymi, a jeśli znalazłaby chętną na eksperymenty osobę to chciałaby nauczyć się jak największej ilości technik
♣ jest wegetarianką, ponieważ wierzy w reinkarnację. Dlatego, jeśli ktoś je przy niej mięso może spodziewać się wykładu o tym, że właśnie zjada swoją ciotkę Berthę
♣ zawsze nosi przynajmniej trzy zegarki, które zastępują jej bransoletki. Jeden normalny, jeden ustawiony na strefę afrykańską - stanowi dla Tequili pamiątkę po ich rozłące oraz jeden, który nie działa i jest zatrzymany na godzinie narodzin Tale
♣ potrafi całkiem dobrze gotować, o ile ktoś lubi bardzo pikantne potrawy. Jeśli nie, jako dodatek przydaje się jakiś baniak wody.
♣ ma problemy z krzepliwością krwi
♣ jest uczulona na kurz, a przez to, że bez przerwy chodzi po starych, opuszczonych miejscach, wydaje się, że ma wieczny katar
♣ ma świetną pamięć do faktów, dat i historyjek. Naprawdę ciężko jest ją na czymś zagiąć.
♣ bardzo szybko uczy się nowych języków. Kiedy jest zdenerwowana zdarza jej się przypadkowo zmieniać język na włoski, co bywa dużym zaskoczeniem, bo wiele osób dopiero wtedy zauważa włoski akcent w jej angielskim. Poza tym w stopniu komunikatywnym zna jeszcze francuski i czeski. W języku polskim, hindi, kazachskim i łacińskim potrafi rzucać jakieś sentencje, a kompletnie do głowy nie wchodzi jej hiszpański.
♣ nie lubi się chwalić, ale jest naprawdę świetna w browarnictwie  


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Leeds
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 522
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14348-berenice-valerie-cairndow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14361-berka-przygarnie#380345
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14362-valerian#380346
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14363-berenice-v-cairndow#380347
Moderator


PisanieTemat: Re: Tequila Izarra Margarita Evermore   Wto Kwi 18 2017, 17:12

Karta gotowa do sprawdzenia?

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Wenecja, Włochy
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 223
  Liczba postów : 79
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14437-tequila-izarra-margarita-evermore#382232
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14443-time-is-on-my-side
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14495-poczta-time
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14438-tequila-evermore
Gracz


PisanieTemat: Re: Tequila Izarra Margarita Evermore   Wto Kwi 18 2017, 17:13

Tak jest Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Leeds
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 522
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14348-berenice-valerie-cairndow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14361-berka-przygarnie#380345
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14362-valerian#380346
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14363-berenice-v-cairndow#380347
Moderator


PisanieTemat: Re: Tequila Izarra Margarita Evermore   Wto Kwi 18 2017, 17:27GRYFFINDOR!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


utwórz kuferek
stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Tequila Izarra Margarita Evermore

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty studentow
-