IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Cristina Lucia Amsel Rojas

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Nieokreślony
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Luque, Paragwaj
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 8
  Liczba postów : 4
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14899-cristina-lucia-amsel-rojas#407067
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15243-cristina-lucia-amsel-rojas#407066
Gracz


PisanieTemat: Cristina Lucia Amsel Rojas   Czw Sie 10 2017, 16:10


Cristina Lucia Amsel Rojas

DATA URODZENIA 28 października 1999r.
CZYSTOŚĆ KRWI  50%
MIEJSCE URODZENIA Luque, Paragwaj
MIEJSCE ZAMIESZKANIA Londyn, Anglia
W HOGWARCIE JEST OD KLASY  pierwszej
OBECNIE JEST NA ROKU I studenckim
WYMARZONY DOM Hufflepuff
WYBRANY WIZERUNEK Alicia Vikander


Wyglad

WZROST 168 cm
BUDOWA CIAŁA Jej ciało najlepiej opisała jej siostra - „Wyglądasz jak typowa wiejska pannica, twoje ciało jest pełne, ale jego kształt sprawia wrażenie niezwykle miękkiego”. Nie lubi siebie.  
KOLOR OCZU ciemnobrązowe
KOLOR WŁOSÓW ciemnobrązowe
ZNAKI SZCZEGÓLNE Nosi okulary, a właściwie powinna je nosić, ponieważ unika tego jak ognia. Uważa że wygląda w nich co najmniej groteskowo.
PREFEROWANE UBRANIA W swoich strojach stara się w najsubtelniejszy możliwy sposób nawiązywać do tradycyjnych paragwajskch strojów ludowych. W taki oto sposób, w jej zazwyczaj szaroburym stylu ubierania się często goszczą fikuśne, różnokolorowe apaszki, korale i kapelusze.


Charakter


Zawsze czuła się gorsza od innych. Prawdopodobnie przez to, że już w dzieciństwie zawsze była druga po swojej siostrze. Ta głupsza, ta mniej utalentowana. Przez to zawsze chce przypodobać się wszystkim dookoła, byleby ktoś wreszcie ją docenił. Jako jedyne dziecko w rodzinie zawsze starała się spełniać wszystkie wymagania swojej matki, eleganckiej damy z paragwajskiej klasy wyższej, która w swoich córkach widziała szansę na spełnienie swoich ambicji i marzeń, których ona sama nie mogła zrealizować. Posłusznie chadzała na rozmaite bankiety i popołudniowe herbatki, które miały uczynić z niej damę na europejski wzór. Jednak ją samą zawsze najbardziej pasjonowała i pociągała folklorystyczna kultura jej ojczyzny. Sprawia ona dla niej wrażenie tak bardzo różnej i o wiele bardziej radosnej od sztywnej i nudnej kultury europejskiej.
Sprawia wrażenie osoby przystosowanej społecznie, lubiącej otaczać się jak największą ilością znajomych, ale w głębi serca zawsze czuje, że odstaje od grupy. Zawsze była niepopularna, chociaż to być może nie najwłaściwsze słowo. To prawda, że większość koleżanek traktuje ją jako bliską znajomą, a większość chłopców ogląda się za nią na ulicy, ale rzadko widzi ona w grupie kogoś podobnego do siebie. Przez to trudno jej nawiązywać trwałe relacje, tak samo jeżeli chodzi o przyjaźń, jak i o związki. Odnosi wrażenie, że jest lubiana tylko ze względu na swój wygląd, dlatego zawsze dbała o siebie jak tylko mogła, aby  do nie stracić czegoś co, w jej odczuciu utrzymuje przy niej wszystkich jej bliskich - swojego piękna.
Ci, którzy ją znają, opisują ją jako empatyczną, współczującą, opiekuńczą i nie dążącą do konfrontacji osobę. Być może jest taka przez to, że już od najmłodszych lat jej rodzina była nieraz wytykana palcami na ulicy ze względu na obcy wygląd i akcent jej ojca oraz jego żydowskie pochodzenie, które stało się pretekstem niezliczonej ilości żartów i docinek w jej kierunku, z którymi najzwyczajniej w świecie nie potrafiła sobie poradzić. I choć sytuacja z czasem zaczęła ulegać poprawie, to te właśnie doświadczenia z jej wczesnej młodości miały ogromny wpływ na kształtowanie jej osobowości. Do dzisiaj denerwuje się, kiedy ktoś próbuje piętnować tych, których krew nie jest w pełni czysta, nie tylko ze względu na jej doświadczenia, ale również dlatego, że sama o sobie nie może mówić o ,,czystej krwi”.
Ukojenie od swoich trosk i problemów zawsze znajduje w przyrodzie. Już od najmłodszych lat jej ojciec rozbudzał w niej miłość do natury, jej harmonii oraz względnej symetrii. Do dzisiaj, tak samo jak w wieku 8 lat, ucieka przed złem tego świata do lasu. Potrafi spędzać w nim długie godziny, w samotności rozmyślając nad rozwiązaniem swoich problemów. Zresztą cała relacja Cristiny z jej ojcem to wieczna ucieczka od problemów. Dla niej od problemów szkolnych, problemów z trudnością dopasowania się, problemów ze znalezieniem sobie podobnych osób. Dla niego od problemów małżeńskich, od wątpliwości czy będzie wstanie wychować swoje córki na ludzi lepszych od siebie, do wątpliwości czy znajduje się we właściwym miejscu na świecie i czy gdzieś indziej nie byłyby szczęśliwszy. I chociaż ojciec Cristiny nigdy nie ukrywał, że większe nadzieję pokłada w swojej starszej córce – Linie – w której widział przyszłego Ministra Magii, to obie córki traktował tak samo. Tak samo je kochał i tak samo o nie dbał. I to właśnie w nim Cristina widzi kochającego rodzica, który wywarł na nią wpływ, ponieważ w swojej matce widziała tylko zdystansowaną sukę, wykwintną damę. I choć to ona nauczyła Cristine jak dbać o siebie, i choć zawsze nienagannie wyglądała nie tylko ona sama, ale również jej dom i rodzina, to jej córki zawsze postrzegały ją jako rodzica ,,drugiego wyboru”.
Za swoją jedyną prawdziwą przyjaciółkę uważa swoją siostrę. To właśnie podczas wielogodzinnych rozmów razem z nią wpoiła sobie absolutną szczerość – nie tylko podczas prywatnych rozmów, ale w każdej dziedzinie życia. Zasadę tę stosuje po dziś dzień, w stosunku do każdego.
Pozornie Cristina sprawia wrażenie niczym niewyróżniającej się, przeciętnej czarownicy, której przyjemność sprawia powierzchowne traktowanie jej osoby. Jednak podskórnie boli ją to, że według niej samej, ludzie są przy niej tylko z powodu tego jak wygląda, a nie przez to jaka jest, jaką ma osobowość i poglądy. Boli ją to, że większość ludzi uważa, że nie ma żadnych poglądów i opinii, że skoro jej siostra jest wybitna w praktycznie każdym możliwym względzie poza wyglądem, to ona może mieć tylko i wyłącznie ładną buzię. Boli ją to, że jej rodzice posłali ją do szkoły tylko dlatego, że tak wypada i liczyli tylko na jej siostrę, uważając, że Cristina po ukończeniu szkoły raczej będzie żoną kogoś ważnego niż kimś ważnym. Ale pomimo tego wszystkiego najbardziej boli ją to, że sama w to wszystko uwierzyła.

Historia


Cristina przyszła na świat jako drugie dziecko państwa Amsel. Jej starsza (o zaledwie rok) siostra Lina od najmłodszych lat była uważana za stworzoną do najwyższych laurów, nie bezpodstawnie zresztą. Jest geniuszem, który posługuje się 3 językami: goblideguckim, trollańskim i trytońskim, w magii jest biegła w niemal każdej dziedzinie, opanowała legilimencję i oklumencję, zna się na zielarstwie, eliksirach oraz prawie magicznym – słowem, jest jednostką niezwykle ponadprzeciętną. Jej ojciec również uchodził za czarodzieja z wielkim potencjałem, który jednak nigdy nie był w stanie się zrealizować i ostatecznie skończył jako szeregowy urzędnik w tamtejszym ministerstwie magii. Dlatego ojciec Cristiny zawsze naciskał na obie córki, aby te edukowały się. Marcel miał jednak złe wspomnienia z Hechiceros, poza tym marzył, aby jego latorośle trafiły do ekskluzywnej szkoły, za jaką uważał Hogwart, w efekcie czego Cristi i Lina trafiły razem z Valerią na Wyspy Brytyjskie. Tiara przydzieliła Linę do Ravenclawu – domu, uważanego i postrzeganego za elitarny. Lata nauki w zamku upłynęły jej głównie na częstych imprezach, na które nie mogła pozwolić sobie przy swojej konserwatywnej matce. Val, gdy jej córki dorosły, wyjechała z Wielkiej Brytanii i powróciła do rodzinnego Paragwaju, by być u boku męża. Pomimo podejścia jej makti, udało się jej po siedmiu latach odebrać dyplom ukończenia szkoły. Na okres wakacji po ukończeniu szkoły, Cristi zamieszkała razem z siostrą, która zdążyła już dorobić się swojego własnego mieszkania w Londynie. Ten czas Cristi uważa za najlepszy w swoim życiu. Mieszka(ła) wówczas w pięknym mieście, spędzała mnóstwo czasu ze swoją najlepszą przyjaciółką,, a nawet zaliczyła kilka przelotnych romansów. Dziewczyna postanowiła sobie wówczas, że warto by zarobić na swój własny kąt i w ten sposób trafiła do jednego ze sławnych londyńskich pubów. Tak, w spokoju i szczęściu, upływały im kolejne miesiące, aż pewnego dnia gruchnęła wiadomość - matka zginęła w wypadku drogowym. Żadna z jej córek nie była obecna na pogrzebie, ale obie postanowiły, że muszą sprowadzić do siebie ojca, który bez swojej ukochanej nie odnajdzie się w nowym życiu. Początkowy ciężar opieki nad rodzicem spadł na Cristinę, która ma o wiele więcej czasu niż jej siostra, a i o wiele bardziej docenia wkład ojca w swoje wychowanie.
Momenty, w których nie pracuje, nie zajmuje się ojcem lub nie rozmawia ze swoją siostrą, poświęca na pielęgnację i opiekę nad ogrodem znajdującym się na dachu budynku, w którym mieszka. Jest on jej oczkiem w głowie, bo niby kto lub co innego miałoby nim zostać?
Aktualnie, zaczęła nowy rok szkolny, pierwszy studencki. Początkowo, planowała zakończyć swoją edukację tuż po siódmym roku, jednak tragiczna wiadomość o śmierci matki zmieniła jej nastawienie. Stwierdziła, że nauka pomoże jej oderwać się od całej tej żałobnej atmosfery, choć przeważającym argumentem, za tym, że zadecydowała o pójściu na studia, jest świadomość Cristiny, że matka, gdzieś tam wysoko, jest dumna ze swojej córki.

Rodzina


♣️ Marcel Joachim Amsel - paragwajski Żyd niemieckiego pochodzenia, czystokrwisty. Jego rodzice na fali rosnącej nienawiści wyemigrowali z III Rzeszy do Ameryki Południowej. Tam osiedlili się w Paragwaju, gdzie na świat przyszedł mały Marcel. Nigdy nie czuł się on jednak w pełni miejscowym. Zawsze odczuwał, że jest obcym, którego miejsce na ziemi jest gdzie indziej, po drugiej stronie wielkiej wody.
♣️ Valeria Rojas Vera - córka właściciela szwalni i pani doktor. Od najmłodszych lat wychowywana była w luksusowych, jak na Paragwaj, warunkach. Przez to, odczuwa poczucie wyższości nad innymi, które jednak stara się skrzętnie ukrywać. Pochodzi z rodziny mugolskiej.
♣️ Lina Amsel Rojas – siostra, starsza o rok od Cristiny. Właściwie podobna do swojej siostry, tyle że jest znacznie inteligentniejsza i o wiele bardziej skupiona na swoich działaniach. Zawsze starała się otaczać młodszą Cristi opieką, czy to w dzieciństwie, czy w późniejszym dorosłym życiu.

Ciekawostki


♣️ W młodości, spędzając wakacje u ciotki, Cristina została zaatakowana przez lamę. Od tego czasu panicznie boi się tych zwierząt.
♣️ Jest uzależniona od yerba mate. Przekłada ten napój ponad kawę, herbatę, a nawet alkohol.
♣️ Swoje imię zawdzięcza ukochanej aktorce swojej matki, Christinie Ricci. Problem tkwi w tym, że po urodzeniu małej Cristi dokumenty wypełniał ojciec, który wpisał jej imię zapominając o literze „H”.


Ostatnio zmieniony przez Cristina Lucia Amsel dnia Sro Paź 04 2017, 20:37, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Skąd : Sztokholm / Londyn
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 271
Dodatkowo : Ćwierć wil
  Liczba postów : 805
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14380-lysander-s-zakrzewski#381382
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14409-lyskowe-relki#381609
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14410-krysia#381611
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14413-lysander-s-zakrzewski#381628
Moderator


PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   Pią Sie 11 2017, 00:47

Cytat :
Matka Cristiny, zawsze naciskała na obie córki, aby te edukowały się, co nie było tak oczywiste w ich rodzinnym Paragwaju, w efekcie czego Cristi i Lina trafiły razem z Valerią na Wyspy Brytyjskie, w wyniku czego znalazły się w Hogwarcie.

Zajrzyj do fabularnegospisu szkół, Twoja postać jako mieszkanka Paragwaju czyli powinna chodzić do Hechiceros. Jeśli chcesz by postać była absolwentką Hogwartu musisz fabularnie uzasadnić przeniesienie rodziny do Wielkiej Brytanii.

Zalecam również zajrzenie do wskazówek związanych z tworzeniem Karty Postaci -> karty obcokrajowców muszą być dopięte na ostatni guzik, a tutaj niestety jest sporo niedopowiedzeń. Pomijam już fakt wyglądu (mieszanka tak dwóch charakterystycznych nacji jak Paragwajczyk i Żyd raczej nie miałaby tak delikatnej urody, ale tu jestem w stanie przymknąć oko), ale muszę przyczepić się nazwiska. W Hiszpanii oraz krajach Iberoameryki nawet osoba posługująca się jednym nazwiskiem (a Cristina mimo żydowskiego pochodzenia urodziła się w Paragwaju), posiada dwa nazwiska, więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.


Później cała historia ma jeszcze więcej niezgodności - opisujesz, że postać po skończonych studiach nie miała żadnego wykształcenia w oczach pracodawców, co chyba nieszczególnie ma sens. Poza tym gdzie podziewała się ukochana siostra przez ten czas, gdy Cristina była bezdomna? Skoro miały dobrą relację to nie dziwił ją brak kontaktu ze strony siostry przez taki czas?

Poza tym skoro wcześniej uważaną ją za czarownicę niewykształconą to nawet dzięki rodzinnym koneksjom nie udałoby jej się zdobyć stanowiska Szefa Biura bez żadnego doświadczenia na stanowisku chociażby urzędniczym.

Jeszcze nie zgadza się wiek postaci - jeśli Cristina urodziła się się w 1996 to fabularnie skończyła studia dopiero w czerwcu tego roku.

Twoja postać ma 50%, a w karcie opisujesz ją jak niemal zupełną mugolkę - zaczynając od fragmentu o Cyd Charisse, wspominając o cheerleaderkach. Rozumiem, że matka jest mugolką (co i tak wypada dość dziwnie, skoro to właśnie ona chciała posłać córki do szkoły magii), ale w tej sytuacji ojciec powinien być czystej krwi (co trochę gryzie się z Żydami uciekającymi z Niemiec - czarodzieje niekoniecznie bali się wojny, ale tu nie będę się upierać), a Twoja karta jest bardzo niemagiczna.

Źle użyłaś słowa filigranowy:
Cytat :
Wyglądasz jak typowa wiejska pannica, twoje ciało jest pełne

Cytat :
filigranowy

1. drobny, nieduży o delikatnych kształtach;
Źródło: https://sjp.pl/
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Luque, Paragwaj
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 8
  Liczba postów : 4
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14899-cristina-lucia-amsel-rojas#407067
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15243-cristina-lucia-amsel-rojas#407066
Gracz


PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   Nie Sie 27 2017, 20:26

Poprawione!

1. Doszedłem do wniosku, że zmiana rangi postaci z dorosłego na studenta będzie dobrym pomysłem i pomoże mi wyeliminować sporo błędów, które popełniłem.
2. Wyjazd córek do Anglii został uzasadniony i, mam szczerze nadzieję, że owe uzasadnienie przejdzie i nie będzie konieczności wprowadzania kolejnych poprawek.
3. Problem związany z nazwiskiem został rozwiązany - teraz moja postać jest bogata w podwójne.
4. Z racji zmiany rangi z dorosłego na studentkę, kłopot z pracą, tułaczką dziewczyny i wiekiem został rozwiązany.
5. Mugolskie określenia zostały ograniczone do minimum.
6. Słowo "filigranowa" zostało usunięte z opisu sylwetki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Skąd : Londyn
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 822
Dodatkowo : prefekt fabularny
  Liczba postów : 926
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13872-lotta-hudson?nid=5#367718
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13936-relki-lotki#368318
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13932-lotta-hudson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13931-lotta-hudson
Moderator


PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   Pon Sie 28 2017, 14:44

1. Troszkę się źle zrozumieliśmy co do tych nazwisk, więc spróbuję Ci wytłumaczyć inaczej, przytoczę to na przykładzie znanych hiszpańskojęzycznych celebrytów.

Gerard Piqué Bernabeu i Shakira Mebarak Ripoll mają syna Milana Pique Mebarak - dziecko dziedziczy jedno nazwisko po ojcu, drugie po matce, żona nie przyjmuje nazwiska męża tylko pozostaje przy swoim. Na Twoim przykładzie będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Marcel Amsel (zakładam, że ojciec ze względu na to, że jego rodzice pobrali się przed przyjazdem do Paragwaju mieli jedno nazwisko) i Valeria Rojas Jakieśdrugienazwisko mają córki Cristinę Amsel Rojas i Linę Amsel Rojas.

2. Skoro juz dokonujesz edycji karty warto byłoby wspomnieć coś o studiach, które dziewczyna rozpoczyna, bo jak na razie piszesz, że całe dnie pracuje, opiekuje się ojciec i pielęgnuje ogród zupełnie nie wspominajac o edukacji. Wystarczy jedno albo dwa zdania - może napisz dlaczego Cristina poszła na studia, czy to ma jakiś związek z jej ambicjami na przyszłość?

Gdy dokonasz tych dwóch drobnych korekt karta zostanie zaakceptowana ;)______________________


Lotta Hudson
What sort of creature must he be who merely liked Charlotte,
whose whole heart and senses were not entirely absorbed by her.


Piekielnie ważne:
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Luque, Paragwaj
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 8
  Liczba postów : 4
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14899-cristina-lucia-amsel-rojas#407067
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15243-cristina-lucia-amsel-rojas#407066
Gracz


PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   Sro Paź 04 2017, 20:38

Poprawione!

Widzę, że nie ogarnąłem tych nazwisk, ale przykład bardzo mi pomógł i już powinno być okej.
A jeśli chodzi o wzmiankę o edukacji, już się pojawiła.
Przy okazji daję linka do kuferka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 767
  Liczba postów : 877
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14309-vivien-o-i-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14332-w-odchlani#378419
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14330-poczta-void
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14333-vivien-o-i-dear#378429
Moderator


PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   Sro Paź 04 2017, 21:51

Karta jest gotowa do akceptacji, kuferek się zgadza, jednakże nie zostawiłeś rezerwacji w temacie z wizerunkami i ktoś kto miał szybciej sprawdzoną kartę przejął wizerunek. Niestety muszę Cię prosić o wybór innego. Jak tylko to zmienisz, napisz, żebym mogła zaakceptować
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Cristina Lucia Amsel Rojas   

Powrót do góry Go down
 

Cristina Lucia Amsel Rojas

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
nowe karty
-