IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Ophélie E. Zakrzewski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Skąd : Cannes, Francja
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 150
  Liczba postów : 84
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15512-ophelie-e-zakrzewski#416665
http://czarodzieje.my-rpg.com/f164-powiazania-postaci
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15516-poczta-ophelii
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15513-ophelie-zakrzewski#416669
Gracz


PisanieTemat: Ophélie E. Zakrzewski   Nie Gru 03 2017, 15:54


Ophélie Eleanor Zakrzewski

DATA URODZENIA14.12.2000r.
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIA Cannes, Francja
MIEJSCE ZAMIESZKANIALondyn, Anglia
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUVII
WYMARZONY DOM zdaję się na sprawdzającego
WYBRANY WIZERUNEK Emily Rudd

Wyglad

WZROST 163cm
BUDOWA CIAŁA 53kg
KOLOR OCZU niebieskie
KOLOR WŁOSÓW ciemny brąz
ZNAKI SZCZEGÓLNE brak
PREFEROWANE UBRANIA Najczęściej można ją zobaczyć w sweterkach lub koszulach, dżinsach i trampkach. Lubi też chodzić w sukienkach, ale zakłada je raczej na jakieś uroczystości.

Charakter

Roztropna. Przede wszystkim nie ocenia ludzi "po okładce", czyli po ich wyglądzie zewnętrznym. Daje im możliwość otworzenia się i dopiero wtedy osądza.
Stara się kierować rozsądkiem i przy podejmowaniu decyzji rozważa wszystkie za i przeciw, jednak zdarzają się sytuacje, w których górę biorą emocje i wtedy dziewczyna postępuje irracjonalnie, co nie zawsze jest dobre.

Odpowiedzialna. Przez lata mieszkania z dwójką młodszego rodzeństwa i bratem bliźniakiem, stopniowo nabywała tę cechę. Opieka nad Marcellusem i Beatrice nie należała do łatwych. Rodzicielka rzadko pojawia się w domu, a na ojczyma nie ma co liczyć, więc obowiązek pilnowania domu również spoczywa na młodej Zakrzewskiej i jej bracie.

Odważna i konsekwentna. Nie boi się próbować nowych rzeczy i z ochotą to robi. Oczywiście, jeśli ktoś próbuje namówić ją do czegoś głupiego, to no way. Wtedy albo grzecznie odmówi, albo zrobi to w trochę mniej kulturalny sposób, w przypadku gdyby osoba nie chciała ustąpić. Bierze pełną odpowiedzialność za swoje występki i jest w stanie przyjąć też czyjąś winę. Uczy się na błędach zarówno swoich jak i innych.

Lojalna. Jest oddana dla przyjaciół i szczera w stosunku do ludzi. Znajomi są dla niej niewyobrażalnie ważni i chwilami ucieka się do kłamstw, aby nie powiedzieć czegoś wbrew ich woli. Jej zdaniem lepszym wyjściem jest właśnie skłamanie niż zaszkodzenie innym.

Otwarta i towarzyska. Nie ma problemu z zawarciem nowych znajomości i chętnie spędza czas w gronie znajomych. Za wszelką cenę nie chce być samotna i czasem wręcz się narzuca, żeby tego uniknąć. Sama też przyjmie pod swoje skrzydła osobę, która aktualnie potrzebuje czyjejś obecności.

Wytrwała i cierpliwa. Kiedy już obierze sobie coś za cel, nie rezygnuje z tego tak łatwo i małymi kroczkami dąży do niego. Zdarza się, że trwa to dość długo, jednak nie spocznie dopóki nie dopnie swego. Musiałaby się naprawdę zniechęcić, żeby odpuścić.


Historia

Historia rodziny Zakrzewskich należy do tych zawikłanych, toteż najlepiej jest zacząć od początku. W tym przypadku od ojca. Theodore Zakrzewski urodził się w polskiej rodzinie jako wnuk imigrantów, i to on jako jedyny wykazał zdolności magiczne. Po skończeniu edukacji w szkole zaczął pracować w Ministerstwie Magii, gdzie pełnił funkcje dyplomatyczne, a co się z tym wiąże - dużo podróżował po świecie. Podczas jednej z takich ekspedycji poznał Francuzkę, z którą ma czwórkę dzieci, i którą poślubił. Było to czwarte małżeństwo Theodore'a. Jednocześnie rodzina ze strony matki skreśliła ją z drzewa genealogicznego uznając, że wyjście za mąż za mugolaka jest skazą w czystokrwistym rodzie.

W latach dziecięcych Ophelie i Lennox byli nierozłączni nawet na krok. Wszędzie razem chodzili, wszystko robili razem. Zamieniali się nawet swoimi ubraniami i wtedy jedno udawało drugie. Bywały sytuacje, w których ludzie naprawdę się na to nabierali i mylili ich, ku uciesze dzieci. Zabawa trwała, dopóki nie zaczęli dorastać. Wówczas doszło też do rozwodu rodziców.
Yvonne, nie mogąc wrócić do swojego rodzinnego domu, zamieszkała z dziećmi w Anglii, gdzie szybko znalazła pracę w jednej z londyńskich gazet. Trzeba tutaj napomknąć, że kobieta była zamożna i nie musiała pracować, aby zdobyć środki na utrzymanie rodziny i domu. Ophe szybko zaaklimatyzowała się w nowym kraju, jednak nawet tak ładne miasto jak Londyn nie może zastąpić jej Francji, za którą bardzo tęskni.
Kobieta rzadko przebywa w domu; w ciągu dnia pracuje, a wieczorem wychodzi na różne imprezy i tam szuka partnera, oczywiście z dużym portfelem. Kiedy jeszcze dzieci były młodsze, zajmowały się nimi opiekunki. Ophelie brakuje kontaktu z matką, ale rozumie, że kobieta po rozstaniu z Theodorem musi jakoś odreagować i stąd to zachowanie. Niemniej jednak nie podoba się ono dziewczynie.
Dwa lata temu Yvonne ponownie się rozwiodła. Ophe nie odczuła tego dotkliwie, w przeciwieństwie do Lennox'a, który w krótkim czasie wpadł w złe towarzystwo i zaczął odwiedzać Nokturn. Gdy tylko dziewczyna się o tym dowiedziała robiła wszystko, żeby go od tego odciągnąć. Wiedziała, że to może się źle skończyć nie tylko dla niego, i wiedziała też, że bliźniak jest zbyt uparty i jej nie posłucha. Ona jednak nie poddawała się i wciąż usiłowała (i usiłuje) przemówić mu do rozumu.

Gdy dostała list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, skakała z radości. Wreszcie mogła wyrwać się z domu i nie musiała się martwić codziennymi obowiązkami. Zdawała sobie sprawę, że będzie miała dużo nauki, ale w tych okolicznościach nie było to dla niej zmartwieniem.
I w końcu nadszedł ten dzień, w którym razem z bratem stawiła się na peronie 9 i 3/4, aby tam wsiąść do pociągu i udać się we wspaniałą podróż do równie wspaniałego miejsca. Już w wagonie poznała kilka sympatycznych osób z roku, z którymi później trzymała się w szkole. Sam zamek oczarował ją tak bardzo, że nie chciała wracać pierwszego roku do domu na święta. Ostatecznie jednak stwierdziła, że miło będzie zobaczyć młodsze rodzeństwo i matkę. Ojczyma wolałaby za wszelką cenę unikać. Nikomu się do tego nie przyznaje, ale chciałaby, aby zniknął z ich życia.
Nauka w szkole idzie jej dobrze. Z jednych przedmiotów jest lepsza, z innych gorsza, jednak stara się ze wszystkiego być chociaż przeciętna. Odkryła też w sobie zamiłowanie do quidditcha. Kto by pomyślał, to właśnie to stanie się jej hobby? W Hogwarcie czuje się bardzo dobrze, jest to teraz dla niej takie schronienie przed światem i koniecznością poznania nowych partnerów matki. Po ukończeniu nauki ma zamiar zostać tam na studiach.

Rodzina

★ Theodore Zakrzewski - ojciec mugolak, pochodzi z Polski. Pracuje w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, a wcześniej zajmował miejsce w Brytyjskim Ministerstwie Magii. Ophelie nie przepada za nim i uważa, że zbyt łatwo wiąże się z innymi kobietami. Nie nienawidzi go, aczkolwiek nie ma z nim bliskiego kontaktu.
★ Yvonne Rousseau - matka, Francuzka. Po rozwodzie nie mogła wrócić wraz z dziećmi do rodzinnego domu we Francji. Znalazła pracę w jednej z gazet w Londynie, i tam też się przeprowadzili. Po rozstaniu z Theodorem wyszła za mąż już trzy razy. Dziewczyna nie rozumie zachowania matki, które jest teraz identyczne jak jej ojca. Nie żywi jednak do niej urazy i w obliczu takiej sytuacji stara się pomagać w domu jak tylko może.
★ Lennox Zakrzewski - brat bliźniak. Od dzieciństwa mają bardzo dobry kontakt, choć teraz zdarzają im się dość częste kłótnie, które spowodowane są zróżnicowaniem ich zdań. Mimo to, to właśnie on jest dla niej najbliższą osobą.
★ Marcellus Zakrzewski - młodszy brat. Chłopak ma ciężki charakter, przez co trudno jest załapać z nim bliższy kontakt.
★ Beatrice Zakrzewski - siostra, najmłodsza z ich czwórki. Bardzo przypomina matkę, zarówno z wyglądu jak i z charakteru. Dobrze się ze sobą dogadują, aczkolwiek młoda potrafi czasami pokazać się od tej mniej przyjemnej strony.
★ Joseph Crowly - drugi mąż matki. Z całej trójki to chyba on był najlepszy, chociaż i tak ich relacje były dość sztuczne. To było bardziej na zasadzie tolerowania swojego towarzystwa. W przeciwieństwie do Lennox'a, który akurat z Josephem dogadywał (i dogaduje) się świetnie.  
★ Christopher Boyle - aktualny mąż Yvonne, trzeci i najgorszy ze wszystkich. Za wszelką cenę chce wyrzucić jej brata z domu, co już samo przez się jest powodem, dla którego Ophelie nie darzy go sympatią. Poza tym pracuje w Ministerstwie i uważa, że dzięki temu jest najlepszy. Tak, ego to on ma zbyt wybujałe.
★ Przyrodnie rodzeństwo - Cornelius (ur. 1991), Cordelia (ur.1994), Caius (ur. 1995), Lysander (ur. 1997), Bianca (ur.1998), Othello (ur. 2013) i Cressida (ur. 2015). Ich relacje są raczej neutralne, gdyż z niektórymi nie widuje się zbyt często, przez co nawet nie mają jak się bliżej poznać.

Ciekawostki

★ Zdarza jej się czasem mimochodem powiedzieć coś po francusku; przyzwyczajenie z domu, gdzie matka posługuje się tym językiem.
★ Lubi chodzić na imprezy. Nie pogardzi alkoholem, innymi używkami już tak.
★ Nie radzi sobie zbytnio z zielarstwem i eliksirami, ale stara się to zmienić. Nie oczekuje wybitnych wyników, wystarczy jej nawet najmniejsza umiejętność z tych dziedzin.
★ Tęskni za swoim rodzinnym krajem i niecierpliwie czeka na moment, w którym ponownie go odwiedzi.
★ Lubi latać na miotle i chce być w drużynie quidditcha.
★ Uwielbia pić herbatę, najlepiej zieloną lub oolong. Zdecydowanie woli ten napój niż kawę, choć to drugie też lubi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 446
  Liczba postów : 1010
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14309-vivien-o-i-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14332-w-odchlani#378419
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14330-poczta-void
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14333-vivien-o-i-dear#378429
Moderator


PisanieTemat: Re: Ophélie E. Zakrzewski   Nie Gru 03 2017, 16:36HUFFLEPUFF!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Ophélie E. Zakrzewski

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniow
-