IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Sirius Frye

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Rosja.
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31
  Liczba postów : 41
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15529-calien-gaunt
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15611-relationships
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15612-poczta-siriusa
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15561-calien-gaunt
Gracz


PisanieTemat: Sirius Frye   Wto Gru 05 2017, 16:25


Sirius Frye

DATA URODZENIA14.01.1998
CZYSTOŚĆ KRWI Czystokrwisty
MIEJSCE URODZENIAMoskwa, Rosja
MIEJSCE ZAMIESZKANIAHogsmeade
W HOGWARCIE JEST OD KLASYIX
OBECNIE JEST NA ROKUIX
WYMARZONY DOM Ravenclaw jest przyjemny. Ewentualnie Slytherin, lecz w wielkiej ostateczności.
WYBRANY WIZERUNEKBill Skarsgård

Wyglad

WZROST 1,92 m
BUDOWA CIAŁA Przeciętna
KOLOR OCZU zielone
KOLOR WŁOSÓW brązowe
ZNAKI SZCZEGÓLNE oczy, wyjątkowy uśmiech i nierówna blizna ciągnąca się od wewnętrznej strony lewej dłoni do końca przedramienia.
PREFEROWANE UBRANIA Przeważają u niego ciemne barwy, zaś styl ma dość upodobniony do współczesnej mody mugolskiej - w zimniejsze dni ubiera wszelkiego rodzaju płaszcze, zaś pod nim ubrany jest w sweter, bądź golf zasłaniający całą szyję. Zdarza mu się też chodzić w normalnych koszulkach z krótkimi rękawami, lecz bardzo rzadko - woli zakrywać bliznę na lewym przedramieniu. W szkole przestrzega zasad noszenia szat czarodziejskich i nie przeszkadzały mu jakkolwiek - były zwyczajne, więc też zwyczajnie do nich podchodził.


Charakter


Sirius, w młodości wyróżniał się wśród innych dzieci swoim wyglądem, ale także i zachowaniem. W Durmstrangu już najmłodsze osoby okazywały cechy, które pasowały najbardziej do modelu człowieka z starego czystokrwistego rodu, który niemal pluł na takich co mieli w swej historii rodu chociaż jedną wzmiankę o mugolu. Najczęściej było tak, że w rzeczywistości, dzieci te były półkrwiste, a do czystokrwistości im daleko. Były aroganckie, wredne i nie szanowały jednostek, które wyglądały na słabsze i były zwyczajnymi rasistami. Sirius odbiegał od tego schematu, wyraźnie ukazując się jako dziecko ciche i nieznoszące ludzi, którzy nie potrafili myśleć, zamiast głowy używali pięści lub różdżki. Szybko nauczył się ironicznie i sarkastycznie odpowiadać każdemu uczniowi Durmstrangu, który wyraźnie szukał zaczepki. Oczywiście, wtedy zdarzało się to, co przewidywał, czyli bójka, jednakże Frye właśnie do tego dążył, wiedząc, że nie jest silny, to czarować umie bardzo dobrze i wykorzystywał każdą rzecz, która mogła mu pomóc w pokonaniu przeciwnika. Nie unosił się honorowym zachowaniem, które nie pozwoliłoby na przykład sypnąć przeciwnikowi piaskiem w oczy.
Z biegiem lat jego charakter zdawał się być niezmienny, choć nie do końca tak było. Zaczął postrzegać wiele innych rzeczy, rozmyślał i zastanawiał się nad samym bytem i istnieniem magii, która zapewniała mu bezpieczeństwo. Fascynował się nią i mimo, że występowała obok niego od urodzenia, to za każdym razem gdy przyszło mu użyć różdżki, czuł dumę i uczucie niemal euforyczne.
Nie tylko zaklęcia i uroki go interesowały. Prawie każdej dziedzinie magii poświęcił wiele czasu na zgłębienie, choć po tylu latach wyznaczył sobie kilka przedmiotów, które go interesowały najbardziej, w których skład wchodziła również czarna magia, która była w jego szkole nauczana jako odrębny przedmiot. Interesowała go jako coś, co nigdy nie zniknie, co zawsze będzie, niezależnie od ilości osób, które swoim szlacheckim zachowaniem będzie chciało pozbyć się zła na świecie. Gdyż czarna magia zawsze podlega zmianom, jest niezniszczalna i też zawsze uważał, że wiadomość o niej i umiejętność użytku jej w walce może przynieść hańbę danej osobie, ale także zwycięstwo, które Siriusa interesowało bardziej niż jakakolwiek wartość, która mogłaby mu stanąć na drodze ku potędze.
Uroki, zaklęcia i czarna magia, bądź też obrona przed nią - to były priorytety chłopaka, lecz na podium wciąż były eliksiry, czy też magia lecznicza, której uczył się, chcąc spróbować też drogi, jaką wybrali jego rodzice, czyli pomaganie innym w potrzebie.
Był ironicznym chłopakiem, który pragnął zdobywać wiedzę i wykorzystywać ją w potrzebie. Nigdy jednak nie interesował się jakimikolwiek relacjami międzyludzkimi, bliższymi niż przyjaźń. Bo tak, mimo swoich własnych spraw, bywał pomocny i przyjacielski dla ludzi, którzy byli podobni do niego. Jednak nigdzie nie mógł i nie chciał znaleźć miejsca dla wszelkiego rodzaju miłości, które były nieodrębną częścią tego wieku - wszyscy nastolatkowie poznawali świat, a także zaczynali obcować z innymi osobami. Wyjątkiem był Sirius, który wolał studiować stare książki czarnej magii niż chodzić do pustych sal, by poromansować z inną osobą. Przez długi czas swojego dzieciństwa każde awanse w jego stronę od kobiet traktował w sposób pogardliwy i najzwyczajniej w świecie odrzucał je, kwitując dość nieznośnym komentarzem, który mógł kogoś mocno zranić. Bo Sirius, gdy już marnował słowa na przepychanki słowne, to starał się używać takich argumentów, bądź odzywek, które by najbardziej wpłynęły negatywnie na drugą osobę. Nie ponosiła go złość, czy też nie kierował się arogancją - wszystko co robił starał się mieć przemyślane i nie doprowadzać do wszelkich wypadków.
Dopiero od roku jego temperament się nieco zmniejszył, podchodził do ludzi z większym szacunkiem, o ile na niego naprawdę zasłużyli. Potrafił się dobrze zachowywać, nie miał problemów z wysławianiem się bez drwin, lecz w jego przypadku było to często sztuczne - wszelka ironia rozkwitła w jego języka w tak zaawansowanym stopniu, że sam czasem nawet nie czuje, że jej używa. Niektórym to przeszkadzało, ale tym bardziej Sirius się cieszył tym faktem, bo zostawały tym sposobem w jego gronie tylko takie osoby, w których widział przyjaciół.
Nie widział też nigdy sensu w byciu wrednym i denerwującym dla innych na siłę - nie zdarzało mu się specjalnie kogoś zaczepiać dla własnej rozrywki. Było to zwykłe marnowanie czasu.
Także z jego stanem fizycznym nie było źle. Był chudy i lekki, lecz nie w tym zawsze widział swoją przewagę nad innymi. Cechował się zwinnością i szybkością, którą zyskał po codziennych biegach w Durmstrangu. Jego kondycja przeważała nad siłą i była jego faktycznym atutem, dlatego też został szybko zauważony przez nauczyciela Quidditcha w szkole i wzięty do drużyny na pozycję ścigającego.

Historia


Frye przekazywali swe dziedzictwo z pokolenia na pokolenie, tworząc ogromny ród, sięgający tysiąca lad przed. Rodzina bardzo rozległa, z biegiem lat stawała się coraz mniejsza, gałęzie drzewa genealogicznego się łamały, tak że wydawało się, jakby za chwile z wielkiego dębu miał stworzyć się niewielkich wielkości krzak, gdzie korzenie sięgały średniowiecznych Włoch.
Rodzina Siriusa jest ostatnim odłamem tego rodu. Nić życia innych Frye zostały przerwane w XX wieku, pod panowaniem Voldemorta, który doprowadził do niemal całkowitej kasacji tego rodu. Dziadkowie Siriusa uciekli z Anglii zanim moc Czarnego Pana na nowo się przebudziła, kierując się w stronę Rosji, gdyż szczerze nie mieli pomysłu na lepszą kryjówkę od tyrana, który zdawał się przejmować całą Wielką Brytanię.
Lecz te czasy odeszły, narodził się Matthius, ojciec Siriusa i poślubił on Kaliope, również brytyjską emigrantkę, która pochodziła z szanowanej rodziny czarodziei.
Po kilku latach wspólnego życia na świat przyszła Leliane, starsza siostra nieurodzonego jeszcze Siriusa. Była nieoczekiwanym szczęściem dla rodziców, kolejnym elementem, który sprawił, że ich życie było szczęśliwsze, chociaż wcześniej złe także nie było. Jej dzieciństwo mijało pogodnie, bez żadnych patologicznych zachowań, które często wydarzały się w czystokrwistych rodzinach - byli wyjątkiem, będąc spokojną i szczęśliwą rodziną, co nie pasowało do zimnej Rosji, w której przyszłość większości czarodziei wiązała się z czarnomagicznymi praktykami.
Po sześciu latach, w 1998 roku na świat zjawiła się kolejna pociecha rodziców - mały Sirius, który nie wyróżniał się niczym szczególnym w tymże okresie dzieciństwa, kiedy to zaczynał się rozwijać. Wydawał się być normalnym, szczęśliwym chłopczykiem, który fascynuje się magią, może nawet bardziej niż jego siostra kiedykolwiek.
Rok po tym urodził się brat Siriusa, Percival. On już wyróżniał się od swojego rodzeństwa tym, że od najmłodszych chwil życia był ponadprzeciętnie aktywny i wysoki jak na swój wiek. To z nim Sirius trzymał się przez całe swoje dzieciństwo, aż do jedenastego roku życia. Cały ten okres był dla nich dużo łatwiejszy do zniesienia w swoim towarzystwie, a nie mogli później liczyć na swoją starszą siostrę, która już uczyła się w Durmstrangu. W swoich zabawach uważali ją za kogoś tajemniczego, za niemal inną istotę żywą, tylko przez ten fakt, że była starsza i że na dodatek była dziewczyną.
Niemalże rok później, urodziła się kolejna latorośl rodu Frye, tym razem dziewczynka, której dali na imię Moira, nawiązując do pewnych mitów greckich, które z pozoru wydają się być mugolskie, lecz wciąż było w tym trochę magii - istniały teorię, że niektóre z tamtych opowiadań i wierzeń było spowodowane magią, która nie była jeszcze tak "ujarzmiona" jak w dzisiejszych czasach i osoby aktywne magicznie nie potrafiły jej opanować, tworząc różne nienaturalne zjawiska. Taka właśnie była geneza tego imienia.
Ujawnienie się magicznych zdolności Siriusa było dość bolesne dla chłopaka i mogłoby być pewną traumą, gdyby inaczej podchodził do sprawy.
Wydarzyło się to podczas srogiej zimy, bardziej dająca w kość niż zazwyczaj w tych rejonach. Mimo tego faktu, Sir wraz z Percivalem wyszli na dwór przed małą rezydencją, w której mieszkali. Były ferie zimowe, za kilka dni miało być Boże Narodzenie, dlatego też wokół była niezliczona ilość choinek z świątecznymi ozdobami. Sirius miał wtedy dziewięć lat. Wraz z młodszym o rok bratem mieli plan zbudowania czegoś wspaniałego, co przysłużyłoby im jako bazę wypadową w ciągu tych świąt. Snuli wielkie plany dotyczące co tam będą robić i nikomu nie wspominali o tym ani słowa. To była ich wielka tajemnica i mieli zamiar w przyszłości je rozwijać, tworząc coraz to większe tereny "skolonizowane" przez nich.
Pod przykrywką wyjścia ulepienia bałwana, wyszli na zewnątrz, oddalając się od willi, szybko znikając w głębi lasu, który otaczał rezydencję. Drzewa te były im dobrze znane, w każde wakacje wybierali się w wycieczki po nich, uważali jednakże na tereny, które były dla nich zakazane, ze względu na występowanie legowisk akromantul. Tym razem jednak, głównie przez fakt, że droga jest całkowicie zaśnieżona, nie wiedzieli gdzie kończyła się granica ich sfery bezpiecznej, gdzie mogli chodzić. I wszystko skończyłoby się bardzo tragicznie, gdyby nie pewne wydarzenie.
Percival będąc w trakcie budowy muru wokół bazy zaproponował, żeby Sirius ruszył w poszukiwaniu dużych kamieni, które mogłyby im udekorować ściany ze śniegu. Nie będąc do końca przekonany, wliczając też to, że dyrygował nim jego własny MŁODSZY brat, na początku nie chciał iść, ale w końcu wyruszył w poszukiwanie.
Po niespełna pół godziny wrócić z pełną gamą bogatych okazów kamieni, w których odnalazło się parę krzemieni, które rodzeństwo uważało za niezwykłą rzadkość.
Zdarzyło się jednak nieszczęście. Chwile potem, gdy Sirius układał kamienie w jeden duży stos, usłyszeli z tyłu dźwięki, jakby ktoś się poruszał z niewyobrażalną szybkością... lecz dochodziły one z gałęzi drzew. Bracia, niezwykle przerażeni nasłuchiwali i zastanawiali się co to mogło być. Sirius chciał jakoś dodać otuchy bratu, jako że był starszy, lecz nie potrafił, sam był tak wstrząśnięty i przestraszony, że nie mógł się ruszyć.
W końcu się dowiedzieli co było źródłem tego hałasu. Przed nimi, stąpała średniej wielkości akromantula, która wywęszyła smakowite kąski, jakim byli młodzi Frye w lesie. Lata po tym wydarzeniu Sirius zastanawiał się dlaczego pająk nie był w stanie hibernacji, lecz nigdy nie uzyskał odpowiedzi na to pytanie.
Gdy już był niemal przy nich, wydarzyło się coś nieprawdopodobnego i magicznego, choć miało w sobie skutek uboczny. Sirius nagle poczuł przypływ odwagi i wziął kamień ze stosu i rzucił go w stronę wielkiego pająka. Chwile potem, jakaś magiczna siła uniosła wszystkie kamyki i pognała w stronę, w którą uderzył już pierwszy. Zabiło to pająka, uderzając go efektownie w głowę, lecz jeden kawałek krzemienia odłamał się i poleciał z prędkością światła w stronę Sir przecinając mu lewą rękę, od dłoni do końca przedramienia. Rana była bardzo głęboka i fakt, że uszedł z życiem jest zasługą Percivala, który na widok krwi uciekł, biegnąc w stronę domu, żeby szybko powiadomić rodziców. W tym czasie, Sirius powoli odpływał, lecz chcąc jakkolwiek zatamować upływ krwi, ściągnąwszy kurtkę, oderwał kawałek koszulki, którą przyłożył do rany. Kilka minut później był już przy nim ojciec, chwile potem matka. Zasnął.
W wieku jedenastu lat poszedł do szkoły cieszącą się mroczną reputacją, czyli do Durmstrangu. Sirius nie zachowywał się, jakby miał wątpliwości, bał się tych pogłosek o czarnej magii - przyjął je skinieniem głowy i podchodził do nich neutralnie. Czas pokaże. Zaś sam był zafascynowany możliwością samodzielnego czarowania, własną różdżką, własnymi umiejętnościami. Mimo że pochodził z czystokrwistej rodziny, wciąż sama magia była dla nim czymś wspaniałym, istniejącym samoistnie i niezbadanym, mimo że minęło już tyle setek lat. Lata nauki były dla niego spokojne, wyróżniał się jedynie z tłumu nie tyle swoimi umiejętnościami, a zainteresowaniem, ambicją i chęcią poznawania tajnik magicznych. Też sport, na który nakładany był nacisk w tej szkole nie szedł mu źle. Już w trzeciej klasie został szukającym, po dość zaciętym pojedynku z poprzednim szukającym, który miał pokazać kto z nich był lepszy. Sirius wygrał.
W piątej klasie zdobył 5 SUMów, z przedmiotów takich jak: OPCM, Zaklęcia i Uroki, Eliksiry, ONMS, Transmutacja. Ostatni z nich zdał z trudem, gdyż zawsze w tej dziedzinie odstawał w porównaniu do reszty.
W siódmej klasie zdał OWUTEMy z bardzo zadowalającym wynikiem, zaś później ruszył na studia, chcąc dać sobie jeszcze trzy lata nauki.
Wakacje z przełomu 1 klasy studiów, a drugiej były bardzo znaczące, gdyż właśnie wtedy padła decyzja przeprowadzki z tej posiadłości do Wielkiej Brytanii, zmieniając całkowicie styl życia, jaki mieli dotychczas. Wchodziły do tego jeszcze trudności, jakim był Brexit, lecz to było najmniejszy problem z wszystkich aktualnych - nie byli Rosjanami, a Anglikami, którzy przez dwa pokolenia mieszkali w Rosji i to tyle - ich korzenie się nie zmieniły, też nie wyglądali jak rasowy Rosjanin. Głównym problemem była zmiana miejsca zamieszkania, inna szkoła. Największy wpływ miało to na Moirę, która już znalazła sobie wielu przyjaciół w Durmstrangu.
Głównymi powodami, dla których się przeprowadzili to była zmiana pracy ojca. Związane to było z zakłóceniami magicznymi, które według większości zaczęły się właśnie w Wielkiej Brytanii, dlatego też  Mattius chciał badać je u źródła. Były one czymś nowym i niewytłumaczalnym dla nikogo, niezwykle denerwowały one Siriusa - magia fascynowała go jak nic innego, a jej szwankowanie psuło jego idealizm w tej materii.
Matka Frye również pozytywnie zapatrywała się na zmianę otoczenia, gdyż powoli nużył ją klimat, jaki panuje w Rosji i też uważała, że czuje się niedowartościowana w małym szpitalu, w którym pracowała. Narzekała, że jej ambicje i potencjał nie są w pełności wykorzystane.
Gdy wszystkie papiery i umowy zostały już załatwione, rozpoczęła się przeprowadzka. Wszystko to było bardzo żmudne i zjadało bardzo dużo czasu, dlatego też Percival, Sirius i Moira poszli jeszcze w wrześniu do Durmstrangu i uczyli się tam dopóki wszystkie sprawy nie zostaną załatwione. Leliane również zmieniła pracę, wysyłając podania do Hogwartu, by móc uczyć jako profesor eliksirów. W tym czasie mieli czas na załatwienie i dokończenie własnych spraw, pożegnanie się z przyjaciółmi i nauczycielami. Gdy w połowie grudnia dostali list od rodziców, że już jest wszystko załatwione i na święta przeniosą się do Anglii, Sirius poczuł pewną nostalgię do całego Durmstrangu, w którym uczył się osiem lat z hakiem.
Dokładnie 22 grudnia, gdy mugole i czarodzieje zaczynali przygotowania do świąt, Frye przeprowadzili się do Hogsmeade, skąd widać było w tle całą wspaniałość Hogwartu. Sam w sobie zamek zapierał dech w piersiach i tak właśnie uważała cała rodzina, widząc zamek, w którym uczyli się ich przodkowie. Od dwudziestego drugiego grudnia cała trójka najmłodszego rodzeństwa wyruszyła do Hogwartu, by uczyć się tam i zdobywać wiedzę, nowe znajomości. Zaczęli nowe życie.
★ Rodzice
Matthius Frye i Kaliope Frye. Matka od momentu przeprowadzki do Londynu pracuje w szpitalu św. Munga, zaś ojciec jako Specjalista w Magicznych Wypadkach i Katastrofach. Matka jako magomedyk specjalizujący się w wypadkach przedmiotowych, a ojciec specjalizował się niewytłumaczalnymi wydarzeniami magicznymi. W mugolskim świecie mogliby go nazwać detektywem, dobry na skale Sherlocka Holmesa. Oboje chętnie wspomagali swoje pociechy, dobrze się też nimi zajmowali – mimo że mają aż czwórkę dzieci, każde chcą traktować na równi, sprawiedliwie. Nie widzieli też sensu w przymusowym zachęcaniu do przyszłości jako medyk w Mungu, bądź Ministerstwie, lecz jeśli taka chęć się pojawia, bardzo chętnie pomagają.
★ Leliane Frye
Starsza o sześć lat siostra Siriusa, profesor eliksirów w Durmstrangu i aktualnie czeka na możliwość uczenia w Hogwarcie. Utrzymują bardzo dobre kontakty, nigdy między nimi nie było większych kłótni – Leliane zawsze pomagała bratu w potrzebie, lecz nigdy nie ingerowała w to co robi – dawała mu swobodę, jakiej nigdy by nie miał od zwykłej profesor w szkole.
★ Percival Frye
Młodszy o rok brat Siriusa, uczeń Ravenclawu. Ich relacje można określić za najbardziej braterskie jakie mogą być. To, że różnica wieku między nimi to rok,
tylko umacniało ich więź i sprawiało, że pomagali sobie nawzajem. Najczęściej jednak było tak, że to Sirius pomagał Percy'emu, gdyż był dużo lepszy w nauce.
Percival nie przykładał tak wielkiej wagi do ogółu, wolał skupić się na jednym przedmiocie.
★ Moira Frye
Najmłodsza siostra Siriusa, chodzi do siódmej klasy. Oczko w głowie Percivala.
Najgorzej zniosła przeprowadzkę, lecz w głębi duszy czuje pewną ulgę, gdyż sama nigdy nie mogła całkowicie przyzwyczaić się do surowego klimatu rosyjskiego Durmstrangu.

Ciekawostki


★ Pewnego dnia w bibliotece w Durmstrangu znalazł zmiankę o horkruksach, lecz nie było nic więcej o nich powiedziane, od tamtego czasu szuka powierzchownie informacje na ten temat, ciekawi go, mimo wiedzy, że jest to z pewnością bardzo czarnomagiczna... rzecz.
★ Lubi słuchać śpiew ptaków o poranku.
★ Nie lubi klasycznych imprez, jakie to są najczęściej organizowane przez uczniów - woli spokojne posiedzenie z przyjaciółmi, z kieliszkiem wina w dłoni.
★ Dziewczyna, którą spławił i zranił swoimi słowami w czwartej klasie w Durmstrangu, chodzi aktualnie do Hogwartu i nic nie wie o jego przeniesieniu do tej samej placówki.
★ Fascynuje go żywot feniksów, uważa je za wspaniałe istoty.
★ Świat mugolski jest dla niego obcy, jednakże nie czuł żadnego obrzydzenia do ludzi o nie czarodziejskiej krwi.
★ Nałogowo pali papierosy, jednakże wysokoprocentowy alkohol czy narkotyki nigdy go nie kręciły.
★ Interesuje się fotografią, jednakże nie miał nigdy wiele czasu by kreować to hobby.
★ Jest leworęczny.
★ Na prawym nadgarstku ma rodowy zegarek z planetami zamiast wskazówek i liczb i tarczą przypominającą kosmos.
★ Perfekcyjnie zna rosyjski i angielski. Oprócz tego, nie widział sensu w nauce innych języków bo go to po prostu nie kręciło - nauka gramatyki była gorsza niż rozszyfrowywanie jakichkolwiek run za kare.Ostatnio zmieniony przez Olivier d'Este dnia Wto Gru 26 2017, 16:28, w całości zmieniany 11 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Rosja.
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31
  Liczba postów : 41
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15529-calien-gaunt
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15611-relationships
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15612-poczta-siriusa
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15561-calien-gaunt
Gracz


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Czw Gru 14 2017, 21:41

Myślę, że gotowe, kuferek tutaj.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Wiek : 25
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 2041
  Liczba postów : 538
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14237-d-e-a-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14351-dead#379532
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14509-lumiere
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14386-skrzynia-umarlaka#380806
Moderator


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Czw Gru 14 2017, 23:35

Proszę zapoznać się z regulaminem tworzenia postaci, punkt drugi.
Cytat :
Nie akceptujemy również postaci powiązanych w jakikolwiek sposób z bohaterami książek J. K. Rowling.

______________________

Every memory that you hold dearPowrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Rosja.
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31
  Liczba postów : 41
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15529-calien-gaunt
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15611-relationships
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15612-poczta-siriusa
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15561-calien-gaunt
Gracz


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Sro Gru 20 2017, 22:16

Ugh, tworząc nazwisko, które znalazłem na necie całkowicie zapomniałem, że takie było w kanonie, dopiero sprawdzając sobie przypomniałem!

Nazwisko zmienione, można sprawdzać, mam nadzieje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Wiek : 25
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 2041
  Liczba postów : 538
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14237-d-e-a-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14351-dead#379532
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14509-lumiere
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14386-skrzynia-umarlaka#380806
Moderator


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Pią Gru 22 2017, 23:01

Pierwszy akapit charakteru jest chyba w ogóle zbędny. Trochę takie 'masło maślane', w dodatku niepotrzebnie narrator jest zmieniony na pierwszoosobowego.

Cytat :
Były aroganckie, wredne i nie szanowały jednostek, które wyglądały na słabsze. Olivier odbiegał od tego schematu, wyraźnie ukazując się jako dziecko ciche i nieznoszące ludzi, którzy nie potrafili myśleć, zamiast głowy używali pięści lub różdżki. Szybko nauczył się ironicznie i sarkastycznie odpowiadać każdemu uczniowi Durmstrangu, który wyraźnie szukał zaczepki.

Sarkastyczne odpowiedzi są niezbyt grzeczne. Co więcej, później piszesz, że charakter chłopaka był praktycznie niezmieniony, a jednak:
Cytat :
Przez długi czas swojego dzieciństwa każde awanse w jego stronę od kobiet traktował w sposób pogardliwy i najzwyczajniej w świecie odrzucał je, kwitując dość nieznośnym komentarzem, który mógł kogoś mocno zranić.
Dalej był ironiczny, obdarzał szacunkiem niewiele osób, resztę traktował pogardliwie, lekceważąco, krzywdził słowami - ten opis zdecydowanie zgadza się z określeniami, które wcześniej zostały zastosowane odnośnie uczniów Durmstrangu, z których nie chciał brać przykładu. Sam nikogo nie zaczepia, ok, ale odpowiada nieprzyjemnie, jakby też z góry zakładał, że jego rozmówca jest na tyle głupi, że nie załapie ironii.

Cytat :
Niektórym to przeszkadza, ale tym bardziej Oli się cieszył tym faktem, bo zostawały tym sposobem w jego gronie tylko takie osoby, w których widział przyjaciół.

Stylistyka - trzymaj się jednego czasu. Dodatkowo jest też sporo powtórzeń, np:
Cytat :
Był ironicznym chłopakiem, który interesował się zdobywaniem wiedzy i wykorzystywanie jej w potrzebie. Nigdy jednak nie interesował się jakimikolwiek relacjami międzyludzkimi, bliższymi niż przyjaźń. Bo tak, mimo swoich własnych interesów, bywał pomocny[...]

______________________

Every memory that you hold dearPowrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Skąd : Rosja.
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31
  Liczba postów : 41
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15529-calien-gaunt
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15611-relationships
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15612-poczta-siriusa
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15561-calien-gaunt
Gracz


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Pon Gru 25 2017, 22:49

Pierwszy akapit usunięty.
Nigdzie nie napisałem, żeby był grzeczny, a że się różni. Dodałem parę dopisek, które, mam nadzieje, rozwiną twoje wątpliwości :D Dodam tylko jeszcze, że jest po części hipokrytą, ale chyba może być, prawda?

No i poprosiłbym zmianę imienia i nazwiska na Sirius Frye :) Też nie wiem czemu Gaunt nie mogło zostać, skoro nigdzie nie było wspomniane, że jest spokrewniony z Voldemortem, a nie był ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Wiek : 25
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 2041
  Liczba postów : 538
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14237-d-e-a-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14351-dead#379532
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14509-lumiere
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14386-skrzynia-umarlaka#380806
Moderator


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Wto Gru 26 2017, 21:45

Mimo wszystko nazwisko Gaunt kojarzy się jednoznacznie, tym bardziej jeśli mowa była o ponad tysiącletnim rodzie.

______________________

Every memory that you hold dearPowrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nieokreślony
Wiek : 25
Skąd : Brighton
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 2041
  Liczba postów : 538
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14237-d-e-a-dear
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14351-dead#379532
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14509-lumiere
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14386-skrzynia-umarlaka#380806
Moderator


PisanieTemat: Re: Sirius Frye   Wto Gru 26 2017, 21:45RAVENCLAW!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________

Every memory that you hold dearPowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Sirius Frye   

Powrót do góry Go down
 

Sirius Frye

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty studentow
-