IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Hero Ontario Thìdley

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 86
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 65
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15634-hero-ontario-thidley#421057
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15640-i-m-too-hot#421254
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15639-hotline#421250
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15632-hero-ontario-t#421053
Moderator


PisanieTemat: Hero Ontario Thìdley   Sob Gru 30 2017, 02:59


Hero Ontario Thìdley

DATA URODZENIA20.08.1997r.
CZYSTOŚĆ KRWI 100%
MIEJSCE URODZENIADolina Godryka
MIEJSCE ZAMIESZKANIAHogwart
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKU1 studenckim
WYMARZONY DOM Gryffindor
WYBRANY WIZERUNEKDarren Criss

Wyglad

WZROST 173cm, ale w życiu tego nie przyzna – podwyższa się nie tylko słowami, ale i wykorzystuje (przynajmniej próbuje) metamorfomagię.
CIAŁO Zadbane, noszące ślady starannie dobranych treningów – ma wyraźnie zarysowane mięśnie, które jednak mieszczą się w kategorii „nie do przesady”.
OCZY Złote; ludzie uparcie doszukują się piwnych przebłysków zależnych od światła, inni wspominają o czającej się przy źrenicach zieleni.
WŁOSY Czarne loki, od słońca jaśniejące niekiedy do brązu; poskręcane niesfornie i tworzące burzę możliwą do poskromienia jedynie przez silny żel czarodziejski.
ZNAKI SZCZEGÓLNE Lepiej się do niczego nie przywiązywać, bo wygląd Hero jest bardzo zmienny. Ma wadę wzroku, toteż nosi okulary – czasami pokusi się na szkła kontaktowe. Zawsze ma zawieszony na szyi tak charakterystyczny dla Thìdley'ów zegarek.
PREFEROWANE UBRANIA Nie zakłada pierwszych lepszych kreacji, które wpadną mu w ręce. Lubi wyglądać elegancko, ma wiele koszul i kamizelek, narzuca marynarki i ma specjalnie wydzielone miejsce w serduszku dla muszek. Jest ogromnym zwolennikiem pozostawiania czarodziejskich szat tylko na szczególne okazje, wydają mu się one dość niepraktyczne.


Charakter


Najpierw go usłyszysz, potem zobaczysz. Hero jest wulkanem energii, tryskającym na wszystko i wszystkich w swoim otoczeniu. Bardzo lubi się uśmiechać a jeszcze bardziej lubi, gdy ktoś odpowiada mu tym samym. Sympatyczny, nie boi się zawierać nowych znajomości i stara się zawsze mieć kogoś, do kogo mógłby się zwrócić z problemem. Chętnie pomoże, ale jest troszeczkę interesowny – lubi korzyści, jak chyba każdy. Prawdziwie naraża się tylko dla najbliższych, jednak dla nich faktycznie gotów jest poświęcić wszystko. Przyjaciele są dla niego równie ważni co rodzina. Ontario wszędzie jest pełno, uwielbia próbować nowych rzeczy i nie waha się przed wyruszeniem w nieznane. Niejednokrotnie usłyszysz jak woła radośnie „Ku przygodzie!”, mknąc na zwykłą lekcję Historii Magii, która dla niego jest niesamowitym wyzwaniem. Ontario nie ma głowy do nauki, nie zapamiętuje dat i ledwo kojarzy niektóre formułki zaklęć. Pod tym względem faktycznie jest ignorantem, bowiem koncentruje się tylko na tym, co uwielbia – na czarodziejskiej twórczości artystycznej, którą poznał już na wskroś. Od ojca przejął zamiłowanie do wszystkiego, co muzyczne, a najlepiej czuje się właśnie na scenie. Od najmłodszych lat występując, trenując grę na różnych instrumentach i po prostu pokazując się w towarzystwie, pozbył się wszelkiej negatywnej tremy. Młody Thìdley to zwierzę sceniczne, lubi do życia wprowadzać trochę dramaturgii. Pewny siebie, szalenie odważny i przy tym niekiedy bardzo lekkomyślny, kroczy przez życie z optymizmem. Uwielbia być w centrum uwagi. Choć stara być się miły, jest tylko człowiekiem – zdenerwowany potrafi nie tylko sięgnąć po różdżkę, ale nawet spróbować mugolskich rękoczynów (po coś obserwował znajomych z mniej magicznych rodzin! I co z tego, jeśli efekty są tragiczne?). Koniec końców i tak prawdopodobnie zaoferuje kandyzowane ananasy na zgodę, bo po co komu negatywne relacje? Hero nie jest aniołem i pewnie jego zachowanie potrafi bardzo irytować. Bywa odrobinę wyniosły i trochę „gwiazdorzy”, ale wszystko z dobrymi intencjami, bo naumyślnie nie chce ludzi krzywdzić. Określany przez wielu jako psotnik, lubi płatać psikusy i mocno w tej kwestii polega na zdolności metamorfomagii. Ciężko znaleźć sprawcę, jeśli każdy świadek wspomni o innym kolorze włosów, a w dodatku niezgodny jest wzrost, budowa ciała… Te same umiejętności wykorzystuje podczas castingów i występów. Kto nie chciałby aktora, który potrafi dowolnie zmienić swój wygląd dla zwykłej roli? Inna kwestia, jak ciężko mu nad tym zapanować i jak wiele błędów przy okazji popełnia.
Thìdley wysoko ceni szczerość, a stroni od kłamstw. Wierzy, że dobra karma powraca dokładnie na tej samej zasadzie, co zła. O dziwo, jest na bieżąco ze wszystkimi plotkami – czyta wszelkie magazyny i zagląda na wizbooka, nie skupiając się tylko na swoim wizerunku. Mimo wszystko wierzy tylko, jeśli informację otrzyma z wiarygodnego źródła. Brak mu cierpliwości, a przy tym bardzo często się spóźnia (pomyślałby kto, że nazwisko zobowiązuje…). Nie nadaje się do zadań wymagających precyzji i niesamowicie podziwia tych członków swojej rodziny, którzy spędzają całe godziny nad maleńkimi i skomplikowanymi mechanizmami zegarów.
Może chwilami sprawiać wrażenie narcystycznego i egoistycznego, ale wystarczy dać mu szansę, aby pokazał prawdziwego siebie.


Historia


Trinity Thìdley nie zamierzała zmieniać nazwiska. Stanowczej czarownicy ani śniło się odrzucanie długiej tradycji dumnego, czystokrwistego rodu. Chciała wychować swoje dzieci tak, aby od samego początku miały styczność z rodzinnym biznesem. Udało się, bo Hero do dziś dzieciństwo wspomina jako ściśle związanie z tykaniem zegara. Nathaniel Rousset nie miał wiele do powiedzenia - pochodził z małej rodziny (acz również czystokrwistej!) i nie widział problemu, aby dzieci otrzymywały nazwisko po matce. Nie oponował również, kiedy jego żona poświęcała wszystkie chwile na pracę w sklepie, zamiast pomóc mu w wychowaniu pociech.
Hero Ontario Thìdley był dzieckiem dość problematycznym. Nie chodziło tutaj wcale o to, że robił za rodzinnego niejadka, albo jego magia jakoś dziwnie się objawiało. Wszystko przechodziło niemalże książkowo, bowiem wokół chłopca czasem połyskiwały światła, a innym razem przylewitowała doń zabawka. Gorszy był temperament malucha i jego niesamowita zdolność przyciągania kłopotów. Zawsze strącał to, co było najcenniejsze, potykał się o własne nogi i stwarzał wiele, zdecydowanie zbyt wiele problemów. Nieco chłodna postawa matki zawsze go peszyła, nie potrafił się przed nią otworzyć - choć kochał przechadzać się wśród starych zegarów, tak nie czuł się w ich otoczeniu na miejscu. Przylgnął mocno do ojca, odnajdując z nim wspólny język i już od malucha przejmując od niego pasję. Hero pokochał wszystko co związane z muzyką; zaraz po pierwszych krokach już usiłował powtarzać ruchy taneczne, nucił z ojcem do jego autorskich utworów, a gdy ten uczył się roli, to pozerkiwał tęsknie na scenariusz. Nathaniel bardzo go wspierał i chętnie przekazywał dziecku swoją wiedzę. Młody Thìdley nie pragnął niczego tak mocno, jak osiągnąć sukces w karierze aktorskiej, a ciekawość pchała go do próbowania swoich sił również w muzyce - szybko opanowywał grę na różnych instrumentach, zaczynając od trąbki a kończąc na gitarze, od której wszystkie przedmioty wokół zaczynały fruwać. Pozornie odsunął się tym samym od standardowych zainteresowań Thìdley'ów, ale w rzeczywistości rodzina była dla niego zawsze najważniejsza. Hogwartu nieco się obawiał, ale na szczęście nie był sam - zawsze znalazł się ktoś o tym samym nazwisku, kto mógł go wesprzeć. Hero błyskawicznie odnalazł się w zamku i szybko zyskał wielu znajomych, jednocześnie nie zapominając o swoich marzeniach. Miał jedenaście lat kiedy dowiedział się o planowanym rozwodzie rodziców, co więcej zaskakująco dobrze zniósł tę informację. Widział, że uczucie pomiędzy Trinity a Nathanielem wygasło już dawno temu, a dopóki miał możliwość utrzymywania kontaktu z obojgiem, nie robił problemów. Ojciec wyruszył w trasę za marzeniami, pozostawiając dzieci pod opieką matki. Ontario w końcu wyszedł z hogwarckiej sali teatralnej, w której niemalże zamieszkał, skoncentrował się za to bardziej na wspieraniu rodziny. Dla niego Thìdley'owie byli jednością, związany z kuzynami nie oddzielał ich wcale od braci, a każdego członka rodu uważał za równie istotnego. Problemy zdrowotne ciotki bardzo mocno wpłynęły na wszystkich i na Hero tak samo - dopiero wtedy przejrzał na oczy i zorientował się, jak niebezpieczną magią parali się jego bliscy. Dziecięce spojrzenie na czarodziejskie zegarki przemieniło się w zupełnie co innego, a historyjki rodowe nabrały większego znaczenia.
Zawsze gotów był pomóc, ale nie potrafił odpuścić w kwestii swoich marzeń - nie wtedy, kiedy ojciec listownie oferował mu pomoc w osiągnięciu czegoś wspaniałego. Hero bardzo chciał zaangażować się w chociażby pomniejsze przedstawienia teatralne, ale siedząc w Hogwarcie mógł jedynie bawić się w kameralne występy kółka artystycznego. Nie miał głowy do nauki, tak więc w szkole prześlizgiwał się na kiepskich ocenach, zawsze później dostając burę od matki. Usiłował pogodzić odgrywanie dobrego syna z pisaniem własnych utworów muzycznych - był zatem zawsze pierwszy w jadalni, gdzie pomagał skrzatom wszystko przygotować, a w jego pokoju nigdy nie pojawiał się bałagan. Robił co tylko mógł, powstrzymując się nawet od psocenia w sklepie, byle tylko nie przysparzać większej ilości kłopotów. Coraz rzadziej pojawiał się na lekcjach, rozpoczynając pracę nad własnym albumem muzycznym, co szło powoli chociażby ze względu na warunki. Przełomowym momentem była siódma klasa, którą chłopak ledwo zaliczył, zajęty planowaniem przyszłości. Jego kariera nabrała znaczącego tempa błyskawicznie po ukończeniu podstawowej edukacji, gdy przez wzmianki na wizbooku i kameralne występy nagle wylądował przed ogromną publicznością - wiele zawdzięczał ojcu i jego znajomościom. Płyta "Sonorus" pozwoliła mu się wybić i Hero sam nie wiedział, kiedy ktoś podsunął mu kontrakt. Zrezygnował z pójścia na studia na rzecz wyjazdu w trasę koncertową. Po dwóch latach powrócił stęskniony do Doliny, szukając chwili ukojenia na zapleczu sklepu z zegarami. Postanowił również kontynuować edukację, choć wcale nie zamierzał porzucić w pełni swojej pracy. Pierwszy semestr ósmej klasy nie wyszedł w ogóle tak, jak Thìdley to sobie zaplanował - znowu ledwie chodził na lekcje, zbyt zajęty ganianiem marzeń. Ciągle wypadały mu nowe wywiady albo zdjęcia, propozycje koncertów się nie kończyły, a Hero ciągnęło niemiłosiernie do teatru. I usilnie próbował to wszystko pogodzić wiedząc, że to właśnie tutaj jest jego miejsce. Nie mógł przecież pozwolić, aby sława zmieniła coś w jego życiu prywatnym, prawda?

Rodzina


★ Trinity Thìdley – matka, czystokrwista czarownica ściśle związana z rodzinnym biznesem. Zapracowana, przedsiębiorcza kobieta, która bardzo nie lubi tracić czasu. Jest tolerancyjna i uprzejma, zawsze wspierała Hero próbującego osiągnąć swoje marzenia. Z mężem rozwiodła się, kiedy Hero miał dziesięć lat, od tamtej pory nie miała żadnego poważnego partnera. Pilnowała, aby nie odrzucał rodzinnych tradycji i nauczyła go, co powinien stawiać w życiu na pierwszym miejscu.
★ Nathaniel Rousset – ojciec, czystokrwisty czarodziej. Marzyciel, artysta – to on rozbudził u Hero miłość do muzyki. Nie był odpowiedzialnym tatą ani dobrym mężem, a mimo wszystko uchodził za kochanego człowieka, zwyczajnie niedojrzałego do poważniejszych związków. Jego brak stabilności poniekąd doprowadził do rozwodu. Dużo podróżował za pracą, mimo wszystko pozostając w kontakcie z synem i pomagając mu, jeśli tylko miał możliwość.
★ Thìdley’owie dalsi i bliżsi – ci, którzy ożywiają rodzinną rezydencję i wspierają (bardziej lub mniej) rodzinny biznes. Hero zawsze uważał ich za bardzo istotnych i gotów byłby odrzucić wszystko, aby im pomóc. Wierzy, że to rodzina doprowadziła go do tego momentu w życiu, w którym teraz jest. Nie jest szczególnie utalentowany w kwestii zaklęć i lepiej nie wpuszczać go do pracowni, w której wymagana jest niesamowita precyzja – ale dumnie nosi zegarek rodowy nie pozwoli wspomnieć złego słowa o Thìdley’ach!


Ciekawostki


★ Można go zobaczyć grającego na gitarze, pianinie, perkusji, a nawet trąbce czy harmonijce. Ciągnie go niesamowicie do instrumentów i bardzo chętnie się uczy grania na nich – jego aktualna miłość do w pełni mugolska gitara. Akordy to coś wspaniałego…
★ To dzięki ojcu udało mu się wybić w branży muzycznej. Hero pracuje nad własnym albumem, określany jest już jako „wschodząca gwiazda”. Przeczytasz o nim w wielu magazynach plotkarskich – podobno ma szansę przebić sukces Don Lockharto!
★ Najbardziej kocha teatr - potrafił godzinami przesiadywać w sali teatralnej Hogwartu. Podczas swojej przerwy złapał pomniejszą rolę w musicalu, a następnie zagrał w jeszcze jednym mało znanym przedstawieniu; rozwój kariery muzycznej sprawił, że chłopak nie miał czasu na nic więcej.
★ Wie bardzo dużo o muzyce, a jednak nie miał zbyt wielkiej styczności z tą mugolską. Nie jest uprzedzony w stosunku do niemagów i uważa ich kulturę za bardzo ciekawą, choć czasem wymsknie mu się pobłażliwy uśmiech na wieść o jakimś wynalazku. Fascynacja samymi instrumentami powoli przeradza się w coś poważniejszego.
★ Gdy jego kariera nabrała tempa, otrzymał radę, aby nie przedstawiać się z nazwiskiem i mówić o sobie „Hero Ontario”. Choć początkowo był temu bardzo przeciwny, z czasem zorientował się, że poleganie na sławnym nazwisku jest błędem w tej branży. Przylgnęło do niego zatem skrócone imię, choć i tak nigdy Thìdley’ów się nie wypierał.
★ Niesamowicie dotykalski – złapie za rękę, przytrzyma, przytuli, poklepie po plecach…
★ Jest bardzo aktywny na wizbooku, co (podobno) dobrze wpływa na jego wizerunek. Śmiało można do niego pisać, podrzucać zabawne zdjęcia albo komentować jego posty. Zawsze zareaguje!
★ Niby nie lubi plotek, ale cóż… Zna je.
★ Zawsze żyje na krawędzi – ze swoim notorycznym nuceniem i tak nieustannie żuje jagodowe balonówki Drooblego (kiedyś się zadławi, poważnie. Właśnie tak skończy ta wschodząca gwiazda). Nie jest to jednak jego ulubiona słodycz, bowiem gotów jest sprzedać duszę diabłu za kandyzowane ananasy.
★ Zawsze bardzo chciał zrobić sobie tatuaż, ale kompletnie nie może zdecydować się na wzór. Może kiedyś…
★ Po babci od strony ojca jest metamorfomagiem.
★ Kiedy był dzieckiem, miał ogromnego kuguchara, który był mu niesamowicie bliski. Chłopak bardzo przeżył jego śmierć i od tamtej pory nie ma żadnego pupila, nawet sówki.
★ Zawsze ma na szyi zegarek, którego dwie wskazówki mają wskazywać bliskość do śmierci – w rzeczywistości jedynie oceniają jego stan zdrowotny (np. podwyższone tętno, temperaturę). Jest to charakterystyczna ozdoba Thìdley’ów i zarazem jedyny element garderoby Hero, który zawsze ma na sobie.


Ostatnio zmieniony przez Hero Ontario Thìdley dnia Nie Gru 31 2017, 11:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Skąd : Dolina Godryka
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 86
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 65
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15634-hero-ontario-thidley#421057
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15640-i-m-too-hot#421254
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15639-hotline#421250
http://czarodzieje.my-rpg.com/t15632-hero-ontario-t#421053
Moderator


PisanieTemat: Re: Hero Ontario Thìdley   Sob Gru 30 2017, 03:01

Gotowe! Jest podanie i jest kuferek prezent dla Nev ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Skąd : Londyn
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 718
Dodatkowo : prefekt naczelny
  Liczba postów : 1052
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13874-bridget-hudson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13912-bridget#367825
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13915-bridget-hudson#367829
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13904-bridget-hudson
Moderator


PisanieTemat: Re: Hero Ontario Thìdley   Nie Gru 31 2017, 13:55GRYFFINDOR!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!stwórz pocztę
załóż relacje
zacznij grę
Życzymy

miłej gry!


______________________


   
   
I know I said that I was doing good and that I'm happy now
I should've known when things are going good thats when I get knocked down

   

   
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Hero Ontario Thìdley   

Powrót do góry Go down
 

Hero Ontario Thìdley

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty studentow
-