IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Zasady i opisy genetyk

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 24
Skąd : Hrabstwo Dorset
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 4384
Dodatkowo : pół wila
  Liczba postów : 2454
http://czarodzieje.my-rpg.com/t24-effie-fontaine
http://czarodzieje.my-rpg.com/t619-effie-fontaine
http://czarodzieje.my-rpg.com/t253-effie-fontaine
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7168-effie-fontaine#204310
Administrator


PisanieTemat: Zasady i opisy genetyk   Pią 25 Cze - 13:03Zasady


1. Genetyki takie jak pół-wila, jesnowidzenie, metamorfomagia, można zdobyć jedynie poprzez napisanie podania. Od gracza zależy czy podanie napisze przed oddaniem karty czy po (w drugim przypadku karta nie może zawierać wzmianek o genetyce).
2. Genetykę wilkołaka, wężoustego, a także specjalne zdolności: leglimencję, oklumencję, animagię, zaklęcia bezróżdżkowe i hipnozę, można otrzymać poprzez napisanie podania, lub przez fabularne ich zdobycie.
3. Na wszystkie multikonta jednej osoby przypadają tylko dwie genetyki/umiejętności zdobyte podaniem. Na jednej postaci możesz posiadać jedną genetykę/umiejętność zdobytą podaniem.
- leglimencja i oklumencja to dwie umiejętności; w drodze wyjątku można je zdobyć jednym podaniem, o ile jest ono wyjątkowo dobre  
4. Gdy zdobędziesz genetykę musisz się liczyć z tym, że nie możesz się jej pozbyć, a co za tym idzie - ściągnięcie rangi nie jest równoznaczne z utratą magicznej zdolności.
5. Prosimy o nieproponowanie genetyki wampira, gdyż nie zostanie ona zaakceptowana.
6. Zarówno przy podaniu, jaki i zdobywaniu fabularnym, postać powinna mieć wystarczającą liczbę punktów w kuferku z dziedziny odpowiadającej pożądanej genetyce/umiejętności:
- metamorfomagia - 15 pkt z transmutacji (wymagane jedynie w przypadku kontrolowanych przemian - można wtedy posiadać 2 zarezerwowane wizerunki)
- leglimencja - 20 pkt z opcm i zaklęć
- oklumencja - 20 pkt z opcm i zaklęć
- wężoustość - 20 pkt z onms (wymagane jedynie w przypadku fabularnej nauki umiejętności)
- animagia - 20 pkt z transmutacji
- zaklęcia bezróżdżkowe - 30 pkt z opcm i zaklęć
- hiponoza - 20 pkt z czarnej magii (Dotychczas wymagane było wróżbiarstwo i astronomia, postacie które do dnia 13.09 zbierały punkty na hipnozę przez wróżbiarstwo, mogą tą ścieżkę kontynuować. Nowe obowiązuje wymóg z czarnej magii)
7. Nie wszystkie umiejętności dostępne są dla każdej grupy wiekowej:
- leglimencja i hipnoza - dla studentów i postaci starszych
- zaklęcia bezróżdżkowe - dla dorosłych
Pozostałe mogą być zdobywane przez wszystkich, pod warunkiem odpowiedniego uzasadnienia.

Pisanie podania
1. W subforum "Spis genetyk i zdolność" należy założyć temat, opatrzony tytułem z nazwą genetyki bądź zdolności, gdzie umieścisz podanie. Pamiętaj aby przed napisaniem podania sprawdzić dostępność genetyki.
2. W podaniu należy napisać opowiadanie, ukazujące jak postać posiadła daną zdolność, bądź w jakich okolicznościach ją u siebie odkryła. Powinno ono mieć długość przynajmniej strony w wordzie, czcionką Times New Roman 12.
3. Podanie zostanie przeczytane i skomentowane przez dwóch lub więcej prefektów. Jeśli co najmniej dwóch je zaakceptuje - genetyka będzie przydzielona.
4. Podanie poprawiać można jedynie dwa razy, jeśli trzecia wersja nie przejdzie, nie ma już możliwości otrzymania genetyki.

Fabularne zdobywanie umiejętności.
1. W subforum "Spis genetyk i zdolność" należy założyć temat, opatrzony tytułem z nazwą genetyki bądź zdolności, gdzie umieścisz spis wątków. Pamiętaj aby przed napisaniem podania sprawdzić dostępność genetyki.
2. Należy przedstawić zdobywanie genetyki/umiejętności przez postać. Od motywacji postaci, zainteresowania tematem, zdobywania wiedzy, a potem samej nauki
3. Wątki mogą być przeprowadzane w teraz, czyli w bieżącej fabule, jaki i w retrospekcjach, jednak tych dziejących się aktualnie powinno być co najmniej 2
4. Podczas nauki umiejętności, można zdobywać punkty do kuferka. Należy to zgłosić w upomnieniach o punkty. Za jeden wątek można dostać 1-3 punktów z danej dziedziny.
5. Warto o kolejnych krokach informować w temacie, prefekci będą na bieżąco dawać ewentualne uwagi.
6. Po zdobyciu punktów i ukończeniu fabularnej nauki, podanie zostanie poddane akceptacji.
7. Zachęcamy do wcześniejszego przedstawienia swojego pomysłu na zdobycie umiejętności - ocenimy wtedy czy jest odpowiedni.


Ostatnio zmieniony przez Effie Fontaine dnia Czw 2 Gru - 1:47, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 19:55


Wilkolak

opis genetyki

Człowiek przemieniający się w krwiożerczą bestię, podobną do wilka. Wilkołakiem stać się można wyłącznie przez ugryzienie. Przemiany następują raz w miesiącu, podczas pełni księżyca, działalność prowadzą jedynie nocą. Jako jedne z nielicznych magicznych stworzeń, polują tylko na ludzi, nie stanowiąc tym samym zagrożenia dla zwierząt. Według Klasyfikacji Ministerstwa Magii, stanowią one zagrożenie piątego stopnia (XXXXX). Dzieje się tak dlatego, że nie działają na nie podstawowe zaklęcia/małe ich ilości. Jedynie większa grupa czarodziejów jest w stanie obezwładnić wilkołaka. Posiadają one wysoko rozwinięte kończyny, krótką sierść i długi pysk z niezwykle ostrymi zębami. Ciągle nie wynaleziono lekarstwa na wilkołactwo. Jedynie pomocnym eliksirem jest wywar z tojadu, który to umożliwia zachować ludzką świadomość podczas bycia pod wilczą postacią. W postaci człowieka, wilkołaki niczym nie różnią się od innych ludzi, aczkolwiek na ich ciele pozostają rany, zadane podczas przemiany.


wymagania dotyczace podania

W podaniu musisz umieścić opis okoliczności - gdzie i w jaki sposób, Twoja postać została zaatakowana przez wilkołaka i jak doszło do ugryzienia. Istotne jest również przedstawienie stosunku postaci do kolejnych przemian, jak do tego podchodzi, jak wpływa to na jej życie. Czy ucieka od ludzi, czy zażywa eliksir?

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 19:56Metamorfomagia

opis zdolnosci

Metamorfomag to czarodziej z wrodzoną umiejętnością zmieniania wyglądu "na zawołanie". Może manipulować wszystkimi częściami ciała z wyjątkiem oczu, których barwa zawsze pozostaje taka sama! Czarodziej zmieniając się musi uważać, szczególnie jeśli nie opanował jeszcze swojej umiejętności na tyle, aby operować nią w dowolny sposób. Umiejętność jest dziedziczona, jednak nie ujawnia się w każdym pokoleniu. Nikt nie rodzi się z całkowicie rozwiniętą genetyką. Można mieć z nią problemy, a w najgorszych przypadkach nawet stracić, na skutek silnych wstrząsów psychicznych. Dla doświadczonego metamorfomaga niewielkie zmiany w wyglądzie (kolor włosów, kształt uszu itp.) nie stanowią większego problemu, lecz całkowite przekształcenie się w zupełnie inną osobę, o większej posturze i innej budowie ciała wymaga pracy oraz wielkiej wprawy. Metamorfomag po zmianie wyglądu jest tylko fizycznie nierozpoznawalny, jego głos, zachowanie lub inne czynniki mogą go zdradzić.


wymagania dotyczace podania

W podaniu należy zawrzeć po kim postać odziedziczyła umiejętność metamorfomagii. Ważny jest dokładny opis nauki panowania nad zdolnością, związanych z tym trudności. Pamiętaj o dopisaniu stosunku postaci do genetyki - wspomnij czy kryje swoje umiejętności, do czego i w jaki sposób ich używa. Pamiętaj, że wprawność z korzystania z genetyki zależy od stopnia jego znajomości transmutacji!


dodatkowo

Metamorfomag posiadający 15 punktów z transmutacji w kuferku może korzystać z dwóch wizerunków, z którym jeden musi być prawdziwym obliczem postaci.

______________________


ocal swoje marzeniaOstatnio zmieniony przez Bell Rodwick dnia Sob 2 Wrz - 14:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 19:58Potomek wili

opis genetyki

Dziecko słowiańskiej, czarodziejskiej istoty. Po matkach wilach dziedziczą niezwykłą urodę, oraz zdolność przyciągania do siebie innych i hipnotyzowania ich swoim wdziękiem. Są to także dzięki dziedziczeniu, bardzo gwałtowne osoby, uwielbiające uwodzić i manipulować innymi. Z racji iż ich matki starzeją się bardzo wolno, dzieci w późniejszym wieku również mogą wyglądać na młodsze niż w istocie są. Posiadają zawsze jasną karnację i złociste, bądź też srebrzyste blond włosy. Prawdziwe wile podczas ataków wściekłości przemieniają się w harpie - twarz wykrzywia się w potwornym grymasie, tracą cały swój urok, stają się przerażające, a ich rozdzierający krzyk budzi grozę. W podaniu należy zamieścić kto w rodzinie jest wilą.

Na forum rozróżniamy poziomy bycia wilą:

Półwila:
  • Srebrzyste/blond włosy, jasna i gładka cera
  • Gniew harpii, łączy się z deformacją twarzy i niesamowitą wściekłością. Postać zamienia się wtedy w potwora i nie ma nic wspólnego z pięknem, które reprezentuje na co dzień.
  • Jest w stanie kogoś oczarować na tyle mocno, że niemożliwym będzie niespełnienie zachcianki półwili przez oczarowywaną osobę. Wymagany jest jednak częsty kontakt z „ofiarą”, co by nić hipnozy się nie zerwała
  • Niesamowicie piękna, oszałamia swoją urodą

Ćwierćwila:
  • Jasne włosy, gładka cera
  • Łatwość w nakłanianiu ludzi do zrobienia czegoś
  • Gniew harpii u niej nie występuje. Mowa raczej o furii, która sprawia, że rysy twarzy są wyostrzone, a oczy napełniają się nieznaną dotąd nikomu czernią. W tym stanie ćwierć wila może coś roznieść, ale zachowuje po części ludzką świadomość i może nad tym zapanować jeśli nie jest zbyt rozjuszona
  • Zjawiskowa uroda, jednak nie aż taka jak w przypadku półwili

Mniejsze domieszki:
Nie są na nie wymagane podania. Zostanie to ocenione w karcie postaci, czy nasza postać może to posiadać czy nie. Wtedy nasza postać nie posiada żadnego z atrybutów wili i nie zostanie wpisana do spisu genetyk. Zwyczajnie kiedyś posiadała wilowatego przodka, i jakiś tam sposób sprawił, że odziedziczyła urodę. Ten urok może kogoś do nas przyciągnąć, ale nie jest to zbyt znaczące, w większości przypadków pozostaje niezauważalne.

Uwaga: Nie jest możliwe, aby w jednej rodzinie, dzieci niekonsekwentnie dziedziczyły gen wili, tj. jeśli, przykładowo, półwila ma trzy córki to wszystkie z nich powinny również urodzić się ćwierćwilami.


wymagania dotyczace podania

W podaniu należy umieścić po kim postać odziedziczyła genetykę. Opisać trudności z opanowanie czaru wili, sposób w jaki radziło sobie z gniewem, jak wykorzystywało się swoje zdolności i w jaki sposób reagowali na to inni. Trzeba pamiętać, że nie od początku wila potrafi panować nad swoim urokiem, czasem może działać on mocniej w sytuacjach, kiedy wcale tego nie chce, szczególnie, kiedy nie panuje nad emocjami.


dodatkowo

Pamiętaj, że doświadczona pół-wila może obronić się przed hipnotyzerem. Rzuć kostką:

parzysta - wila obroniła się przed hipnotyzerem i, jeśli miała taki kaprys, użyła na nim swojego czaru
nieparzysta - wila nie obroniła się przed hipnotyzerem

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 20:00Leglimencja
Oklumencja

opis zdolnosci

Legilimencja jest zdolnością penetrowania czyjegoś umysłu i czytania jego myśli, a także wyczuwania emocji. Przeciwnością jest oklumencja, będąca umiejętnością zamykania umysłu przed osobami chcącymi odczytać myśli poprzez legilimencję. Aby dobrze opanować obie te zdolności potrzeba wielu lat męczących praktyk. Aby "czytać" drugiej osobie w myślach, należy rzucić na nią zaklęcie Legilimens. Powierzchniowe myśli jest poznać znacznie łatwiej, aby zobaczyć wspomnienia itd, potrzeba znacznie więcej umiejętności i skupienia, szczególnie, że osoba której myśli są czytane, odczuwa to i może starać się zerwać kontakt.


wymagania dotyczace podania

W podaniu należy napisać przebieg nauki. Z tym, że owe umiejętności ze względu na poziom trudności są dostępne jedynie dla pełnoletnich osób. Można posiadać sztukę tylko leglimencji, tylko oklumencji bądź obie na raz (traktowane jest to wtedy jako jedna umiejętność). Należy pamiętać, że przy pisaniu podania na obie umiejętności należy opisać naukę zarówno oklumencji, jak i leglimencji.


dodatkowo

Pamiętaj, że doświadczony oklumenta może bronić się przed urokiem wili albo hipnozą. Rzuć kostką:

parzysta - oklumenta obronił się przed urokiem wili/hipnozą
nieparzysta - oklumenta nie obronił się przed urokiem wili/hipnozą

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 20:01Wezoustosc

opis genetyki/zdolnosci

Bardzo rzadko spotykany czarodziej znający mowę wężów. Przeważnie ową umiejętność posiadali czarnoksiężnicy i z nimi właśnie była wiązana. Większość osób jednak podchodzi do wężoustych jako do dziwaków. Czarodziej znający ich mowę bez problemu może porozumiewać się z owymi zwierzętami. Obserwator z owej mowy usłyszy jedynie niezrozumiały syk. Wężouści przeważnie rodzą się z tą zdolnością, jednak po długich ćwiczeniach jest ona do opanowania również dla osoby bez tego daru.


wymagania dotyczace podania

Jeśli zdolność jest wrodzona, należy w podaniu należy zamieścić po kim się ją odziedziczył i kiedy ją u siebie odkryło. Nasza postać może również wyuczyć się tej umiejętności, jednak wymaga to bardzo dużo czasu i ćwiczeń, w podaniu chcemy też poznać powód owej nauki. Pamiętaj, o szlifowaniu zdolności i o tym, że odkrycie jej nie jest równe temu, iż potrafisz się nią idealnie posługiwać. Wszystkiego trzeba się uczyć!

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 20:02Animagia

opis zdolnosci

Czarodziej przemieniający się w zwierzę bez utraty ludzkiej świadomości. Bardzo rzadka i trudna do opanowania umiejętność, a przy tym niezwykle niebezpieczna. Aby stać się animagiem, należy trenować intensywnie około pięciu lat - jest to jedyny sposób na zdobycie owej zdolności, nie da się jej odziedziczyć. Pierwszą przemianę powinno poprzedzać żucie liścia mandragory przez miesiąc, jeśli z jakichś powodów zostanie ono przerwane, czarodziej musi to robić od nowa (w fabularnym zdobywaniu umiejętności, należy zamieścić link do min. 3 sesji, gdzie wspomina się o żuciu liścia). Czarodziej nie jest w stanie wybrać sobie zwierzęcia, w jakie będzie się przemieniać - jest to uwarunkowane jego charakterem. Przypada mu takie, z jakim może się najbardziej utożsamiać. Po przemianie czarodziej nie ma możliwości mówienia, rzucania zaklęć, jest ograniczony przez zwierzęcą postać. Ministerstwo Magii prowadzi spis zarejestrowanych animagów, a czarodziej ma obowiązek się do niego zgłosić nawet jeśli umiejętności uczył się we własnym zakresie. Zarejestrowanym animagiem może być jedynie osoba pełnoletnia. Ujawniony niezarejestrowany animag może zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.


wymagania dotyczace podania

Istotny jest szczegółowy opis pobudek, dla których Twoja postać wzięła się za taką żmudną pracę. Pamiętaj, że młodzi często się zniechęcają, a animagia jest sztuką, której postać nie mogła opanować samodzielnie, z pewnością potrzebowała do tego osoby doświadczonej, mistrza animagii. Bardzo ważne jest przedstawienie trudności, na jakie natrafia, oraz samego procesu nauki. Pamiętaj, że pierwsza przemiana w wybrane zwierzę nie oznacza wcale tego, że postać doskonale potrafi zmieniać się w swoją zwierzęcą postać. Nawet doświadczeni magowie mają z tym problemy, nie należy więc idealizować zdolności swoich postaci. Pamiętaj o uzasadnieniu zwierzęcej postaci - powinna być zgodna z charakterem. Należy też zwrócić uwagę na odczucia podczas przebywania w nieludzkiej postaci.

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 20:04Jasnowidzenie

opis genetyki

Mając na myśli prawdziwe jasnowidzenie, nie można nauczyć się go od podstaw, należy je odziedziczyć, bowiem powinno ujawnić się obdarzonemu samo z siebie. Jasnowidz to czarodziej, który miewa wizje zaglądające w przyszłość, podsuwając jakiś skutek zdarzenia, a czasem sytuacje, które się wydarzą. Może też przepowiadać coś symbolicznie, nie wskazując biegu zdarzeń. Wizje można wywoływać, choć głównie pojawiają się one w nieoczekiwanych momentach. Czasem są bardzo dokładne i realistyczne, innym razem raczej symboliczne, przez co trzeba je interpretować, używając wiedzy i doświadczenia nabytego z kolejnymi przepowiedniami. Poważniejsze widzenia potrafią być również męczące. Niewskazane jest powstrzymywanie się przed nimi, gdyż potrafią przyjść z powrotem, silniejsze niż poprzednio.


wymagania dotyczace podania

W podaniu należy napisać o wizji (przynajmniej jednej), kiedy się wydarzyła oraz ewentualnie o kilku szczegółach, dotyczących dalszych styczności z jasnowidzeniem i kształtowaniem daru.

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 23
Skąd : Londyn/Hogsmeade
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4468
http://czarodzieje.my-rpg.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7785-bell-rodwick#216614
Administrator


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Wto 29 Mar - 20:06Zaklecie bezrodzkowe

opis zdolnosci

Jest to umiejętność rzucania zaklęć bez różdżki, często również bez komponentu werbalnego. Najtrudniejsza z metod rzucania czarów, wymagająca od czarodzieja zarówno doskonałej znajomości tajników magii, jak też i dużej dyscypliny w trakcie czarowania. W jej wyniku odpowiednio silny czarodziej jest w stanie rzucać czary, nawet rozbrojony, czy oddalony od swej różdżki. Efekt jego czarów nie jest jednak w pełni taki sam jakby korzystał z niej. Energia wyzwolona w wyniku czarowania, jest bardziej płynna, niekontrolowana, przez co wymaga o wiele więcej koncentracji i skupienia się na efekcie. Często wymagane jest wykonywanie gestów ręką, aby naprowadzić czar na zaklęcie. Do pozyskania tej zdolności prowadzi usilna praca nad sobą, a nawet wtedy wielu potrafi co najwyżej używać tylko bardzo prostych czarów. Zdolność ta daje dużą przewagę w walce, poprzez możliwość szybkiej kontry czy też obrony, należy jednak pamiętać, że jakikolwiek czar rzucony bez różdżki nie będzie miał pełni tej mocy, co rzucony z różdżką.


wymagania dotyczace podania

Ze względu na trudność ów nauki, by ją posiąść czarodziej powinien być już po studiach. Oprócz tego, że czarodziej starający się o tę genetykę musi być doświadczonym czarodziejem, to też należy wziąć też pod uwagę że laik nie mający zbytnio pojęcia o zaklęciach, nawet pomimo bycia dorosłym, również jej nie otrzyma. To bardzo trudna sztuka i należy w podaniu opisać dokładnie trudności związane z posługiwaniem się magią za pomocą dłoni. Opanowanie tej sztuki nie jest równe z idealnym posługiwaniem się nią. Na początku nasza postać może bezróżdżkowo posługiwać się prostymi zaklęciami, a dopiero później awansować do kolejnych i te etapy również polecamy w podaniu umieścić!

______________________


ocal swoje marzenia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 19
Skąd : Ottery St. Catchpole
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 6297
Dodatkowo : ścigająca, kpt
  Liczba postów : 2739
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7146-shenae-d-angelo#204090
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7147-shenae-d-angelo#204112
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7148-shenae-d-angelo#204119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7244-shenae-d-angelo#204981
Gracz


PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   Czw 31 Mar - 23:48Hipnoza

opis zdolnosci

Zdolność, dzięki której można zmusić ofiarę do wykonania narzuconej czynności lub zachowania. Za jej pomocą nie można wywołać prawdziwych emocji, takich jak miłość czy nienawiść - będą to jedynie złudne projekcje, nie oddające prawdziwych odczuć. Nie jest wrodzona, trzeba się jej nauczyć. Potrzeba do tego wiele cierpliwości, czasu oraz doświadczonego w hipnozie nauczyciela. W korzystaniu z hipnozy bardzo ważne jest skupienie.


wymagania dotyczace podania

Przede wszystkim w podaniu należy uwzględnić przebieg nauki i skąd znana jest hipnoza. Należy pamiętać, że to bardzo trudna sztuka, więc względne opanowanie jej nie jest równe z idealnym posługiwaniem się tą sztuką. Umieść w swoim podaniu opis trudności, które towarzyszyły Twojej postaci, jej pierwsze trudności z zahipnotyzowaniem kogoś. Pamiętaj o różnicach między hipnozą a legilimencją i unikaj wykorzystywania elementów legilimencji w hipnozie.


dodatkowo

Pamiętaj, że doświadczony hipnotyzer może próbować walczyć z urokiem wili. Rzuć kostką:

parzysta - hipnotyzerowi udało się złamać czar wili i obrócić hipnozę przeciwko niej
nieparzysta - hipnotyzerowi nie udało się złamać czaru wili
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content
PisanieTemat: Re: Zasady i opisy genetyk   

Powrót do góry Go down
 

Zasady i opisy genetyk

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Zasady i opisy genetyk
» Zasady działania forum
» Gry karciane
» Zasady szkolenia
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
dodatki
 :: 
spis genetyk
-