IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Kawiarnia "Kalina"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : II
Wiek : 26
Skąd : Miami
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 377
Dodatkowo : Teleportacja
  Liczba postów : 1211
Gracz


PisanieTemat: Kawiarnia "Kalina"   Sob Sty 14 2012, 00:23


Kawiarnia Kalina

Niby na pozór urocze miejsce, gdzie możesz zamówić ciepły napój dowolnego rodzaju, ale to co się dzieje nad kawiarnią przechodzi zmysły. Wszak górne partie budynku zamieszkiwane są przez czarodzieja w sędziwym wieku, którym zwykł gromadzić różne skarby.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 19
Skąd : Ottery St. Catchpole
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 6297
Dodatkowo : ścigająca, kpt
  Liczba postów : 2739
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7146-shenae-d-angelo#204090
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7147-shenae-d-angelo#204112
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7148-shenae-d-angelo#204119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7244-shenae-d-angelo#204981
Gracz


PisanieTemat: Re: Kawiarnia "Kalina"   Sro Sty 27 2016, 16:04
Kurs - rzeczoznawca artefaktów

Praca w przemycie i z artefaktami czarnomagicznymi wymaga szczególych kwalifikacji, a jest to kurs niezbędny do pracy w "Borgin&Burkes". Zaczniesz go w  Słowacji.

WYMAGANIA:
 

Dostałeś jasne instrukcje, masz zdobyć Znicz Bowmana. Pierwszy znicz stworzony w Dolinie Godryka, który miał służyć grze. Tak naprawdę został skradziony i zamknięta w nim została klątwa, która potrafi odebrać całą magię od tego, kto trzyma go w rękach. Dzięki temu skrzydełka znicza wirują co raz szybciej i szybciej, a ich magia może zesłać na czarodzieja charłactwo. Podobno teraz w posiadaniu tego przedmiotu jest mężczyzna zamieszkujący górną kondygnację kawiarni odwiedzaną przez turystów.

Dostanie sie na gore:
Kości:
 

Na górze zastajesz dość spory salon zagracony meblami, które wydają się rozpaść się przy mocniejszym uderzeniu. Kto wie może Bombarda rozniosłaby wszystko. Jednak lepiej nie ryzykować. Nikogo tu nie ma, możesz rozejrzeć się po wnętrzu. Na ścianach wiszą nie magiczne obrazy przedstawiające walki, ale nie warto zaczepiać zbyt długo na nich wzroku. Przecież to co świeci za gablotą wygląda ciekawiej. Czyżby to miecz Godryka, a może idealna jego kopia? Nim zdążyłeś się dobrze przyjrzeć do środka wszedł już starzec wspierający się o laskę. Obiło Ci się w barze o uszy, że trzeba na niego uważać, zaklęcia bezróżdżkowe ma opanowane do perfekcji.
- Czego chcesz? – Pyta bez ogródek, a kiedy mu odpowiadasz starzec udaje, że nie rozumie o co Ci chodzi. Wpierw nie chce z Tobą rozmawiać na jakiekolwiek tematy dotyczące z czarnej magii, jednak…

Dowiedz się jak przebiegła rozmowa:
Kości:
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 23
Skąd : Hrabstwo Somerset
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 1669
  Liczba postów : 324
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7898-arcellus-s-greengrass
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7903-arcellus-greengrass
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8235-arcellus-s-greengrass#228042
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7911-arcellus-s-greengrass#221187
Gracz


PisanieTemat: Re: Kawiarnia "Kalina"   Sob Mar 26 2016, 19:23

Kurs na rzeczoznawcę

Podróż do Słowacji wydawała mu się koniecznością. Dostał takie zalecenie od Ministerstwa, ze niby brakuje mu kwalifikacji. Jemu…? Widocznie Ministerstwo nie do końca miało pojęcie o tym, czym Arcellus się zajmował i co było przedmiotem jego handlu. Skoro jednak uznano, ze tak być powinno, Greengrass wolał założyć, że Słowacja była mu bardzo po drodze. W końcu tylko setki mil od domu. Obrał od razu kierunek kawiarni nigdzie nie zatrzymując się po drodze. W knajpie panowała dziwna atmosfer. Jego wejście potraktowano jak wstąpienie do czeluści piekielnych największego intruza, którego należało przechrzcić, ale zanim ktokolwiek zdążył wpaść na to jak, młody mężczyzna udał się na górę sklepu, zgadując, że zwykle właśnie tam znajduje się właścicieli. Przynajmniej jego spanie znajdowało się właśnie tam. Wkroczył do dość zaśmieconego pomieszczenia, które widocznie dawno już przeżywało swoje dni chwały. Było ono chyba niemalże tak wiekowe, jak twarz staruszka, którego tam spotkał.  Oczywiście w typowy dla siebie sposób zlekceważył mężczyznę.Rozpoczął jałowa dyskusję na temat przedmiotów, które znajdowały się w gablotkach. Oparł się o jedną z nich, wpatrując się w jej wnętrze, decydując się, że to, co znajdowało się za szybką byłoby niezastąpionym elementem do sprzedaży w jego sklepie. Uśmiechnął się nawet piąco pod nosem, co w sumie mało miało w sobie z uśmiechu, a bardziej było zwykłym, mrożącym krew w żyłach grymasem. Zaraz potem wyprostował się, bezpośrednio zadając mężczyźnie pytanie o Znicz. To był jego błąd. Staruszek kompletnie zrezygnował z dyskusji. Arcellus niecieszący się szczególną cierpliwością wrócił tutaj kilka dni później, bez refleksji, mocno rozgoryczony, ze swoją nadgorliwościa grożąc starcowi, wbrew plotkom, jakoby ten znał się na zakęciach bezróżdżkowych i mógłby mu w łatwy sposób wyrządzić krzywdę. Jak się okazuje, to były tylko potki, bo wyczuwając niebezpieczeństwo w zgłoszeniu go do Ministerstwa (po co Arcellus miał się sam męczyć, jak mógł wykorzystać do tego władze, manipulując dwa durne organy jednocześnie) zrezygnował ze stawiania oporu i wręczył Greengrassowi oczekiwany przedmiot, karząc mu już tu więcej nie wracać.
Wbrew temu Arcellus pomyślał, że część z tutejszego zaopatrzenia byłaby dobrym nabytkiem do Borgina&Burkesa. Kiedyś, najpewniej, jego stopa znów tu postanie, a o ile staruszek będzie jeszcze żył, będzie go z czego okraść.

I. 2
II. 4, 2 >>> 6


zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Wiek : 26
Skąd : Anglia, Liverpool
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 204
Dodatkowo : magia bezróżdżkowa
  Liczba postów : 446
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13596-shawn-e-reed#362311
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13598-shawn#362326
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13600-wrona-shawna#362330
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13601-shawn-e-reed#362331
Gracz


PisanieTemat: Re: Kawiarnia "Kalina"   Nie Lis 06 2016, 14:06

Kurs na rzeczoznawcę

5 lat temu, trzy miesiące po ukończeniu szkoły

Shawn dostając zlecenie, którego wykonanie równało się z ukończeniem kursu, początkowo myślał, że będzie łatwo. Potrafił manipulować ludźmi, a starzec nie mógł być dla niego problemem. Miał zdobyć Znicz Dowmana. Zleceniodawca powiedział mu, że przetrzymuje go pewien człowiek, mieszkający na piętrze w kawiarni „Kalina”. Która znajdowała się w Słowacji, więc Shawn od razu się tam udał.
Wchodząc do kawiarni, nie wydawała mu się bardziej wyjątkowa od innych, w których miał okazję być. Także nie zastanawiał się zbytnio, od razu ruszył w kierunku schodów na pierwsze piętro… lecz nigdzie nie mógł ich znaleźć. Coś tu było nie tak. Młody Reed zaczął rozmowę z kobietą za barem, prosząc ją o rozmowę z właścicielem. Odesłała go z tą prośbą do kelnera, lecz ten nie wiedział o co chodzi. Zapytał się raz jeszcze, może kelner był niezbyt kumaty, kiedy na równoległej do niego ścianie zauważył, że mapa, zawieszona na niej, lekko faluje. Ruszył w jej stronę… Następnie wszystko potoczyło się dosyć szybko, lecz Shawn znany ze swojej szybkiej reakcji, odpowiedział szybkim zaklęciem blokującym, kiedy w jego stronę poleciała Drętwota. Zaczyna się chaos, lecz Shawn ze swoją dosyć twardą determinacją pobiegł i odgiął mapę, nie zwracając uwagę na resztę co się działo w kawiarni. Zobaczył za nią tajemne przejście, w które Shawn natychmiast się rzucił, oczekując, że na końcu znajdzie to, czego szukał.
Znalazłszy się w dość sporym salonie, mężczyzna rozejrzał się po całym pomieszczeniu. Wszędzie były tu meble, dość wiekowe, sprawiały wrażenie mocno nietrwałych.
Nikogo tu nie było, nie widział również żadnego przejścia do kolejnego pomieszczenia, więc zanim cokolwiek postanowił, rozejrzał się wokoło, na meble i rzeczy tutaj umieszczone. Były w nim najrozmaitsze rzeczy, od mugolskich potretów, przedstawiających walki, według niego, w okresie XVII wieku, może XVIII. Jednak jego uwagę przyciągnął przedmiot, wiszący nad gablotą, który był albo idealnie zrobioną repliką Miecza Godryka Gryffindoru, albo rzeczywiście wisiał tu oryginał. Już miał ruszyć w jego stronę, kiedy usłyszał kroki za sobą, a następnie dosyć chrapliwy głos pytający go o jego zamiary. Shawn nie ukrywał ich, bez ogródek zapytał go o Znicz Bowmana. Starzec rzekomo nie wiedział o czym mówi, lecz Reed wiedział, że to nieprawda. Postanowił zastosować na nim pewien chwyt, nie mógł być całkowicie pewien, że to wypali. Zaczął opisywać, komentować, wszystko co widział w tym pokoju, po stosunkowo krótkim czasie, starszy od niego mężczyzna wdaje się z nim w dyskusję, lecz Shawn próbował nakierować rozmowę na Znicz, co w pewien sposób zgubiło chłopaka, starzec ochłonął i kazał mu wyjść. Reed odszedł, wiedział, żeby nie startować do tego czarodzieja, który słynął z zaklęć bezróżdżkowych.
Następnego dnia postanowił spróbować raz jeszcze, nie miał zamiaru rezygnować, tym razem wybierając inną strategię na starca.
Wchodząc do kawiarni, nie było już takiego problemu, kobieta tak jakby go nigdy nie poznała, tak jakby w ogóle Shawna tu nie było. Ten spokojnie przeszedł przez dziurę za mapą i wrócił do właściciela kawiarni, by zdobyć Znicz.
Siedział w owym salonie, paląc fajkę. Tym razem inaczej manipulował czarodziejem, próbując zdobyć Znicz. Zaczął komplementować jego pracę, jego kolekcję, wszystko co mógł, Shawn podziwiał i chwalił. Ten sposób manipulacji był dla chłopaka nawet prostszy od poprzedniego, a zadziałał, w następnej chwili starzec podszedł do niego z chustą, w której zawinięty był znicz. Bingo. Robota wykonana. Teraz tylko wrócić i otrzymać dyplom za wykonanie kursu. Wyszedł z kawiarni, wcześniej rzucając kilkoma słowami pożegnania do staruszka.

Etap I: 1
Etap II: 5>4; 4>2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 22
Skąd : Newcastle, Anglia.
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 13
  Liczba postów : 12
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13606-cordian-smith
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13622-cordian-smith
http://czarodzieje.my-rpg.com/t13626-cordian-smith#362734
Gracz


PisanieTemat: Cordian Smith kurs   Sob Lis 12 2016, 23:05

Smith był w trakcie kursu na rzeczoznawcę artefaktów, gdy dostał zadanie, które decydowało o jego zakończeniu. Musiał znaleźć pierwszy stworzony Znicz Bowmana. Został on skradziony, a następnie zaklęty. Cordian dostał informację, że znajduję się on u człowieka, który mieszka na piętrze pewnej słowackiej kawiarni. Gdy dotarł na miejsce oraz wszedł do lokalu dziwnie się poczuł, ludzie patrzyli na niego jak na ducha. Ten nic sobie z tego nie robił, ale nie mógł znaleźć schodów prowadzących na górę, stwierdził, że najlepszym sposobem będzie zapytanie barmanki o drogę, ta dziwnie miła i uprzejma pani odesłała go do młodego człowieka rozdającego kawę gościom. Smith bez namysłu podszedł do niego i zapytał o to samo. Nie do końca spodziewał się takiej odpowiedzi, mężczyzna od razu zaprzeczał, że nie wie o co mu chodzi, gdy ten się tłumaczył, Cordian kątem oka zauważył, że mapa wisząca na ścianie zaczyna falować. Omijając delikwenta ruszył w jej stronę. Nie zdążył nawet tam dojść, bo zza pleców usłyszał „Drętwota!”. Został wyrzucony z lokalu i stwierdził, że na dzisiaj ma dość. Gdy wrócił nazajutrz, nie widział już tego faceta. Jego oczom ukazały się schody, których wcześniej tam nie było. Od razu wszedł na górę, gdzie zobaczył duży salon, który wyglądał jak schowek na stare meble, na ścianach wisiały magiczne obrazy przedstawiające walki. Rozglądnął się, nikogo tu nie było. Nagle zobaczył miecz wyglądający identycznie, jak ten Godryka. Smith gdy mu się przyglądał usłyszał tylko „Czego chcesz?!” z ust starca poruszającego się o lasce. To o nim obiło mu się o uszy, że zaklęcia bez różdżki ma opanowane do pefekcji. Cordian zaczął tłumaczyć o co mu chodzi, lecz starzec zachował się jak typ z wczoraj. Udawał, że nic nie wie oraz, że nic nie chce słyszeć o czarnej magii. Były ślizgon zagadał go o książkach stojących na szafkach wokoło. Bohater wdał się w dyskusje z nieznajomym, sprawiło to, że magowi rozplątał się język, zdradził, że to on jest w posiadaniu przedmiotu. Chłopak wmówił obcemu, że znicz jest teraz nic nie warty, ale wie jak rozmnożyć jego wartość kilkukrotnie. Mężczyzna był bardzo zaciekawiony propozycją jaką złożył mu Smith oraz przystał na nią. Cordian obiecał mu, że gdy już zdobędzie pieniądze powróci tutaj i podzieli się z nieznajomym. Chłopak powoli zaczął drogę do zleceniodawcy żeby otrzymać dyplom za kurs.

Etap I: 4>>5
Etap II: 5>>1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Skąd : Szkocja, Peebles
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 28
Dodatkowo : wilkołak
  Liczba postów : 44
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14141-niklaus-hamilton#373776
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14189-niklaus-hamilton#374177
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14188-niklaus-hamilton#374176
http://czarodzieje.my-rpg.com/t14187-niklaus-hamilton#374175
Gracz


PisanieTemat: Re: Kawiarnia "Kalina"   Czw Lut 16 2017, 20:52

Znicza Bowmana. Pierwszy stworzony w Dolinie Godryka, który miał służyć magicznej grze. Prawda jednak była taka, że został skradziony a sam był obiektem dość niemiłej klątwy odbierająca magię każdego, kto odważył się trzymać przedmiot w dłoni. Zadanie? Odnalezienie go.
Jaki jednak był tego powód? Pewne układy jakie Niklaus nawiązał, chcąc zyskać konkretną specjalizację. Problemów było jednak kilka a jednym z nich, że nie było to zatwierdzone przez Ministerstwo Magii. Zdawał jednak sobie sprawę doskonale i był przygotowany na zbliżające się komplikacje. Rzekomo pewien mężczyzna był w jego posiadaniu i zamieszkiwał górną kondygnację kawiarni dla turystów. Teleportacja była niezbędna bo bez niej straciłby zbyt wielką ilość czasu a miał przecież szkołę na głowie, nie mówiąc o swoich "obowiązkach".
Hamilton wyszedł dużo wcześniej z inicjatywą i zdążył zaaranżować spotkanie, bez potrzeby opłacania łapówek czy bezsensownego pojedynku z tutejszą ochroną. Nazwijmy to pewnymi znajomościami, jakie posiadała jego rodzina.. czysta krew i długoletnia historia potrafią otworzyć wiele drzwi na czarnym rynku. Jak nie szacunek czy strach to ilość posiadanych pieniędzy.
Drugi etap to konwersacja ze starcem. Klaus radził sobie całkiem dobrze nie tylko w zaklęciach czy w byciu wilkołakiem... potrafił rozmawiać i nakierować dialog w większości przypadków tak, jak tego dokładnie chciał. Mężczyzna wpierw wysłuchał komplementów i obniżył swoją gardę a później gdy zaczęli omawiać znicz, "przeklęty" bawił się słowami na tyle sprawnie, że otrzymał swoją nagrodę. Oczywiście zdawał sobie sprawę z wartości obiektu i niebezpieczeństwa jakie ze sobą niósł. Zabrał skrzynkę i powrócił gdzie należało z uśmiechem na twarzy.
-Ufam, że to załatwia kwestia naszej umowy. - powiedział na głos.  

I Etap - 2 (automatyczne przejście do drugiego)
II Etap - 2,2 sukces
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Kawiarnia "Kalina"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Kawiarnia Solace
» Kawiarnia Lacciato
» Kawiarnia
» Kolorowa Kawiarnia
» Kawiarnia 'Petit Appetite'

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
reszta świata
 :: 
Slowacja
 :: 
Gory
-