IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Marco Ramirez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomośćavatar

Nauczyciel
Wiek : 30
Skąd : Brazylia
Galeony : 339
Dodatkowo : Opiekun Ravenclawu, Animag (Pantera), Zaklęcia bezróżdżkowe
  Liczba postów : 426
http://czarodzieje.my-rpg.com/t3264-nauczyciele-fabularni
http://czarodzieje.my-rpg.com/t3552-marco-ramirez
Specjalny


PisanieTemat: Marco Ramirez   Pią Sty 27 2012, 20:58

First topic message reminder :

***
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomośćavatar

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Skąd : Londyn, Anglia
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 386
  Liczba postów : 235
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10310-casey-marvell
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10316-dla-odwaznych
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10318-casey
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10317-casey-marvell
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Czw Sie 27 2015, 02:02


Prof. Ramirez,
odnoszę wrażenie, że najprostszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie tej pracy od krótkiego opisu magicznego pojedynku, w końcu kolejne tematy – w mniejszym, bądź większym stopniu – do takowego nawiązują.

Pojedynkowanie się było, i nadal jest, praktykowane przez czarodziejów od wieków. Walka pomiędzy dwojgiem, lub więcej, magów może przebiegać tylko z użyciem magii, a rozpoczyna się już w momencie wykonania ukłonu. Nie ma sensu dawać przeciwnikowi szans na zastanowienie, bo liczą się ułamki sekund – nikt nie czeka na swojego przeciwnika, bo przecież liczy się wygrana... Oczywiście to od ustalonych przed walką limitów zależy, kiedy pojedynek się zakończy. Czasami wystarczy tylko rozbroić lub ogłuszyć tego drugiego, czasami przegrana równoznaczna jest z utratą życia.

W pojedynku liczy się siła przebicia i szybkość reakcji, ale przecież nie można zapominać o obronie i parowaniu zaklęć, co też automatycznie prowadzi nas do kolejnego tematu zadania, a mianowicie zaklęć obronnych: przykładowo zaklęcia tarczy.

I w końcu, klątwy czarnomagiczne; zagadnienie pośrednio nawiązujące do pierwszego, ale przecież nie można ich ściśle ze sobą wiązać, bo nie wszystko koncentruje się wokół ataków... może i uczniowie nie powinni zbytnio zgłębiać treści zaklęć tego typu, ale musi pan profesor przyznać, że temat ten jest naprawdę interesujący. Każdy zna chyba trzy zaklęcia niewybaczalne, których użycie na człowieku karane jest pobytem w Azkabanie, są to Zaklęcie Imperiusa, Cruciatus i Avada Kedavra.
Wiedza wielu czarodziejów sięga tylko do nich, jednakże również innym klątwom warto poświęcić trochę uwagi. Conversus to zaklęcie, które skręca ofierze kark, podobne działanie ma Irritum Faceres doprowadzające do całkowitego zerwania kręgów szyjnych... za problemy z oddychaniem odpowiedzialne będą chociażby Collardo oraz Cistam Dolorum. Inną, ciekawą klątwą jest zaklęcie Sanguinem Ulcus, w skutek którego odnosi się wrażenie, że organizm gotuje się od środka... To oczywiście tylko niewielki odsetek wszystkich czarnomagicznych zaklęć, a wypada wspomnieć również o tych, które nie są bezpośrednio związane z walką, jak chociażby Mortuii Vocca.

Casey A. Marvell


Zadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 5
Punkty dodatkowe: 2
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Skąd : Seul, Korea Południowa.
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 200
  Liczba postów : 275
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11368-scarlett-jung
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11375-polamac-ci-kosci#305167
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11376-ppalgang#305178
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11374-kuferek-scarlett
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Pią Sie 28 2015, 21:06


Profesorze Ramirez,


zaklęć ochronnych używamy nie tylko aby zapobiegać ogólnym zagrożeniom, ale tez po to, by przeciwdziałać konkretnym zaklęciom. Wyróżniamy dwa rodzaje zaklęcia Protego - Protego Totalum oraz Protego Horribillis. Pierwszego z nich używa się na małych obszarach, aby stały się odporne na większosc zaklęć i trudniejsze do wykrycia. Natomiast Protego Horribillis jest najpotężniejszym zaklęciem ochronnym. Zaklęcie to wyczarowuje tarczę odporną na wiekszość uroków i zaklęć czarnomagicznych.
Klątwami czarnomagicznymi są między innymi zaklęcia niewybaczalne: Imperius - służące do przejęcia kontroli nad umysłem ofiary, Cruciatus - do zadawania bólu ofierze oraz najgroźniejsze - Avada Kedavra, uśmiercające ofiarę. Do klątw zaliczają się także Przysięga Wieczysta, oraz czarnomagiczne znaki rysowane na ciele.
W czarodziejskich pojedynkach bierze zazwyczaj udział dwoje czarodziejów. Stają oni naprzeciwko siebie, towarzyszy im sekundant, który w razie potrzeby zastępuje poległego. Oddalają się od siebie o określoną ilość kroków, a po odliczeniu do trzech rzucają zaklęcie. Atakujący musi trafić broniącego się. Po skutecznej obronie, broniący się przechodzi w pozycję atakującego. Pojedynek toczy się do trzech trafień zatwierdzonych przez sekundanta.
S. JungZadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 9
Punkty dodatkowe: 1
Link do losowania: here
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Nowy Orlean, Luizjana
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 208
  Liczba postów : 126
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11480-zoell-e-wells#308547
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11481-sa-jacys-chetni-na-pojedynek#308550
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11483-nie-rozpisuj-sie-za-bardzo#308553
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11482-zoell-wells#308552
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Nie Wrz 13 2015, 20:58

Profesorze Ramirez,

Niewłaściwe użycie magii najczęściej dotyczy dzieci, które nie panują nad swoją mocą. Nie są jednak przypadki znane całemu światu. Większość przypadków mają miejsce na masowych imprezach, gdzie łatwo o błąd. Chwila rozproszenia, a niekiedy i działanie umyślne. Niemal każdego roku dzieje się jakiś wypadek.
Zaklęć gospodarcze pozwolę sobie tylko wymienić: Chłoszczyść, Depulso, Locomotor, Mobiliarbus, Reparo, Tergeo.
Na temat zaklęć tajności można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, jak tylko komuś się chce. Najbardziej znana wszystkim jest chyba Wieczysta Przysięga i Zaklęcie Fideliusa. Nie można tutaj jednak zapominać o innych ważnych i przydatnych zaklęciach.
Zoell E. WellsZadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 11
Punkty dodatkowe: 4
Link do losowania: *klik*

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Nowy Orlean, Luizjana
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 208
  Liczba postów : 126
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11480-zoell-e-wells#308547
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11481-sa-jacys-chetni-na-pojedynek#308550
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11483-nie-rozpisuj-sie-za-bardzo#308553
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11482-zoell-wells#308552
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Nie Wrz 13 2015, 20:58

Profesorze Ramirez,

Długo zastanawiałem się od czego zacząć pisanie tej pracy, ale chyba najlepiej będzie od zaklęć czarnomagicznych, w których zawierają się też te niewybaczalne o których słyszeli chyba wszyscy. Avada Kedavra, Cruciatus, Imperius za użycie których można zostać zesłanym do Azkabanu. Jest to jedynie zalążek wszystkich zaklęć czarnomagicznych i nie tylko Cruciatusem można sprawić ofierze niewyobrażalny ból. Według mnie Sanguinem Ulcus może się z nim równać, choć nigdy pod wpływem jednego, ani drugiego nie byłem, więc już więcej się w tej kwestii nie wypowiadam.
Zaklęć ochronnych mamy całą masę i tylko od sytuacji zależy do których sięgniemy. Czy postawimy tylko przed sobą ochronny mur, czy chcemy może zależy nam na większym, bądź mniejszym terytorium. Wszystko zależy tylko od tego czego potrzebujemy. Można bardzo długo rozwodzić się na temat tych zaklęć i tego kiedy oraz w jakich okolicznościach powstały. Jedno jest pewne. Są to jedne z pierwszych zaklęć jakie musi poznać każdy z nas. Zaczyna się od Protego, a później idzie kolejno Protego Maxima, Protego Totalum, Protego Horriblis. Oczywiście jego to jeden z przykładów, których jest cała masa.
I na koniec zostawiłem jeden z ciekawszych tematów, jakim jest pojedynek magiczny. Proszę tylko nie zniechęcać się długością, obiecuje, że nie będzie żadnego lania wody.
Zoell E. WellsZadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 9
Punkty dodatkowe: 4
Link do losowania: *klik*

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Skąd : Kalifornia, USA
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 426
Dodatkowo : legilimencja i oklumencja
  Liczba postów : 446
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11002-ceres-o-shea
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11012-ultradelirium#299429
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11011-nie-mam-sowy#299428
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11010-ceres-o-shea#299427
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Pon Wrz 14 2015, 11:52


Profesorze Ramirez,

Niewłaściwe użycie czarów można rozpatrywać w kilku aspektach. Pierwszym jest niewątpliwie używanie czarów poza placówką edukacyjną przez nieletnich czarodziejów, których brak doświadczenia może spowodować wiele szkód, trudnych do usunięcia. Kolejnym jest stosowanie czarów w obecności mugoli, do czego zaliczyłabym również teleportowanie się w miejsca łatwo dostępne dla niemagicznej części społeczeństwa. Nie należy również zapominać o zaklęciach niewybaczalnych. Jeśli jednak jednak istnieje prawdopodobieństwo, iż użyto takiego zaklęcia w obronie własnej, Ministerstwo zobowiązane jest podejmować śledztwo w celu ustalenia wydarzeń.
Zaklęcia gospodarcze to – choć zwykle bagatelizowana – niezwykle przydatna dziedzina magii. Wbrew swojej nazwie jest użyteczna nie tylko przy utrzymywaniu domostwa, ale również w sytuacjach towarzyszących nam na co dzień, jak naprawianie pęknięć na kociołkach czy ich dokładne czyszczenie przed rozpoczęciem warzenia nowego eliksiru.
Zaklęcia tajności to również szeroki wachlarz mniej lub bardziej skomplikowanych formułek. Można wymienić tu zaklęcie Fideliusa, poprzez zaklęcie Kameleona, aż do Przysięgi Wieczystej, która w swoim działaniu bardziej przypomina klątwę niż zaklęcie. Inną formą zatajenia może być umiejętność Okulumencji, która nie pozwala drugiemu czarodziejowi na penetrowanie naszych wspomnień, ani ingerowanie w umysł – choć wszystko zależne jest od umiejętności.  

Ceres O'SheaZadanie wakacyjne (zaklęcia)
Wyrzucone kostki: 6
Punkty dodatkowe: 0
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Skąd : Kalifornia, USA
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 426
Dodatkowo : legilimencja i oklumencja
  Liczba postów : 446
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11002-ceres-o-shea
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11012-ultradelirium#299429
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11011-nie-mam-sowy#299428
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11010-ceres-o-shea#299427
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Pon Wrz 14 2015, 12:08


Profesorze Ramirez,

Zadaniem zaklęć obronnych jest odpieranie zaklęć ofensywnych, chociaż można tu również zaliczyć wszelkie zaklęcia tajności, o których wspominałam przy okazji pracy z zaklęć. Najlepszy efekt przynoszą oczywiście zaklęcia niewerbalne, które nie dają przeciwnej stronie informacji o tym, jakiej magii stosujemy. Przykładami takich zaklęć są przede wszystkim wszystkie zaklęcia tarczy, zaklęcie Discerio, Accenure, a także zaklęcie Patronusa czy chociażby Riddikulus.
Trzema najbardziej znanymi klątwami są zaklęcia niewybaczalne. Ponadto klątwy czarnomagiczne nierzadko wymagają użycia dodatkowego przedmiotu, bądź są w tych przedmiotach umieszczane.
Pojedynki, choć przywodzą na myśl skojarzenia głównie pejoratywne, są dyscypliną sportową, w której czarodziejów obowiązują zasady. W pojedynku bierze udział dwójka czarodziejów, stojąca na przeciw siebie. Pojedynek podzielony jest na tury, podczas których jedna osoba jest stroną atakującą, a druga ma za zadanie odeprzeć zaklęcie. Wygrywa ten, którego zaklęcia trzy razy dosięgną przeciwnika.

Ceres O'SheaZadanie wakacyjne (OPCM)
Wyrzucone kostki: 3
Punkty dodatkowe: 0
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Wprost z Twoich snów
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 282
Dodatkowo : hipnoza
  Liczba postów : 265
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11148-julian-william-o-shea
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11201-i-know-i-took-the-path-that-you-would-never-want-for-me
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11200-sowa-juliana-szekspir
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11199-julian-o-shea
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Pon Wrz 14 2015, 16:33

Szanowny panie profesorze,

Zaklęcia ochronne nie należą do moich ulubionych, jednak uważam je za absolutną podstawę. Przydają się zarówno przeciwzaklęcia jak i zaklęcia typowo defensywne. Do moich zdecydowanych faworytów należy niezwykle trudne i potężne zaklęcie Fianto Duri tworzące barierę ochronną, odbijającą zaklęcia i zmieniające przeciwników w kamienne posągi. Podobnie sprawa ma się z Aerudio, będącym czarem trudnym, jednak niezwykle skutecznym - wykorzystuje ono magię żywiołów tworząc powietrzną zaporę, przecinającą wszystko co zmierza w jej stronę. Jednym z najchętniej używanych zaklęć jest zaś Expecto Patronum, służące przywołaniu świetlistego obrońcy. Tematu klątw czarnomagicznych nie mogę szeroko poruszyć, gdyż używanie ich jest zakazane, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych. Do najbardziej znanych klątw należą oczywiście zaklęcia niewybaczalne, czyli: Cruciatus, Avada Kedavra i Imperius. Inne klątwy mają przeróżne działania, a ich głównym celem jest zadawanie bólu i/lub manipulacja ofiarą. Czarodziejski pojedynek toczy się najczęściej 1 na 1, z czego każdemu uczestnikowi towarzyszy sekundat, w razie wypadku niwelujący działania zaklęć. Zazwyczaj trwają one do trzech zaliczonych trafień - atakującym zostaje wpierw ten, który rzuci zaklęcie wcześniej, po skutecznej obronie obrońca zmienia się w atakującego. Ufam, że udzieliłem wystarczającej odpowiedzi na zadane zagadnienia.

Julian William O'Shea


Zadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 9
Punkty dodatkowe: 4
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Nauczyciel
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Wprost z Twoich snów
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 282
Dodatkowo : hipnoza
  Liczba postów : 265
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11148-julian-william-o-shea
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11201-i-know-i-took-the-path-that-you-would-never-want-for-me
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11200-sowa-juliana-szekspir
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11199-julian-o-shea
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Pon Wrz 14 2015, 16:44

Szanowny panie profesorze,

Znanych przypadków niewłaściwego użycia magii jest z pewnością wiele - wystarczy wszak spojrzeć na uczniów na szkolnych korytarzach! Wśród notowanych czarodziei lwia część jest niepełnoletnia - problem wynika zazwyczaj z używania magii poza szkołą. Niemal każdego roku trafiają się także wypadki lub nieposłuszni czarodzieje, używających zabronionych formuł. Pozwolę sobie wymienić kilka zaklęć gospodarczych, to znaczy: Chłoszczyść, Reparo, Locomotor czy Depulso. Tak samo sprawa ma się z zaklęciami tajności - jednym z najbardziej znanych jest chociażby Oblivate. Nie można także zapomnieć o Przysiędze Wieczystej, Zaklęciu Fideliusa czy Salvio Hexia. Mam nadzieję, że odpowiedzi udzielone na zadane pytania są wystarczające, choć treściwe.
Julian William O'Shea


Zadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 6
Punkty dodatkowe: 4
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 90
Dodatkowo : wężousty
  Liczba postów : 97
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11577-scipio-blaze
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11584-ktos-cos-gdzies#310469
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11585-scipio-blaze#310470
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11586-scipio-blaze#310471
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Sro Wrz 30 2015, 01:37

Profesorze Ramirez,

Przy temacie niewłaściwego użycia czarów warto wspomnieć o używaniu ich przez osoby nieletnie poza terenem szkoły. Są to najczęstsze wykroczenia, które jednak nie zagrażają zbytnio ani uczniowi, ani otoczeniu, o ile były użyte przez przypadek. Młodsi uczniowie, szczególnie wywodzący się z mugolskich rodzin, mają tendencję do chwalenia się swoim darem i dokuczania w ten sposób swoim mugolskim pobratymcom. Jednak nie zawsze niewłaściwe użycie czarów sprowadza się do pierwszoroczniaków, którzy dopiero wkroczyli w nasz świat. Również wiele osób już dorosłych, uważa za zabawne ujawnianie naszych umiejętności światu robiąc za "magików" ku uciesze mugoli, czy też poprzez różne "figle" mające na celu utarcie niemagicznym nosa.

Poprawne używanie magii sprowadza się chociażby do zaklęć gospodarczych, takich jak Chłoszczyść, które sprzątnie bałagan, usunie zabrudzenia czy poukłada ciuchy, lub Cinerarius dzięki któremu w szybki sposób możemy zadbać o swoje włosy i zarosty. Jest ich oczywiście o wiele więcej, jednak są to zaklęcia ogólnego zastosowania i każde szanujące się domostwo czarodziejskie istnieje właśnie dzięki tym zaklęciom. Pozwalają one nie tylko wykonać ciężkie prace bez większego wysiłku, ale również dają możliwość zaoszczędzenia masy czasu.

Kolejny typ zaklęć, które są bardzo użyteczne to zaklęcia tajności. Najprostszym, aczkolwiek wcale nie takim łatwym to nauki zaklęciem jest Conjuro Aperto razem z Conjuro Cohaere. Zaklęcia te są uproszczoną wersją przysięgi wieczystej, jednak moga one działać na grupę osób, które podpiszą się na zaczarowanym wcześniej pergaminie. Druga część zaklęcia jest karą dla tego, kto złamie przysięgę. Jego twarz zaczyna pokrywać się napisem ZDRAJCA stworzonym z obrzydliwych pryszczy.
Scipio Julius Blaze


Zadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 11
Punkty dodatkowe: 1
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 90
Dodatkowo : wężousty
  Liczba postów : 97
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11577-scipio-blaze
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11584-ktos-cos-gdzies#310469
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11585-scipio-blaze#310470
http://czarodzieje.my-rpg.com/t11586-scipio-blaze#310471
Gracz


PisanieTemat: Re: Marco Ramirez   Sro Wrz 30 2015, 02:05

Profesorze Ramirez,

Jak Pan wiele razy wspominał, zaklęcia defensywne charakteryzują się tym, że pozwalają nam zatrzymać rzucony na nas czar lub/i samego atakującego. Do takich zaklęć możemy zaliczyć różnego rodzaju bariery, takie jak:
*Accenure - tworzące niewidzialną ścianę dookoła osoby rzucającej zaklęcie
*Aerudio - dzięki któremu odbijamy rzucane w nas zaklęcia tworząc wir powietrza dookoła siebie. Jest to jednak zaawansowane zaklęcie i trudne w utrzymaniu.
* Protego - które nie tylko tworzy barierę niepozwalającą wrogiemu zaklęciu nas dosięgnąć, ale równiez odbija wrogi urok w stronę napastnika.
Istnieją również uroki działające na przeciwnika:
*Tumbus - więżące cel w jednym pomieszczeniu
*Discerio - zawracające złowrogo nastawioną osobę tam skąd przyszła wymazując przy tym cel postawiony sobie wcześniej.
*Ascendio - wyrywające różdżkę przeciwnika w wybranym kierunku.


Klątw czarnomagicznych jest wiele i są one stworzone po to, aby sprawić przeciwnikowi cierpienie, skrzywdzić go trwale lub uśmiercić. Za najgorsze z nich uważa się w ogólnej opinii publicznej trzy. Są one nazywane zaklęciami niewybaczalnymi:
*Klątwa Imperius - Daje rzucającemu kontrolę nad ofiarą. Opanowanie ciała przeciwnika zależy tylko i wyłącznie od tego, kto ma większą siłe woli.
*Klątwa Cruciatus - Ofiara ugodzona tym czarem zostaje poddana niewyobrażalnym bólom, które przepełniają całe ciało oraz potrafią sprawić, że cel klątwy traci zdrowe zmysły.
*Avada Kedavra - Jest to ostateczne zaklęcie, przed którym można jedynie uciec, gdyż mało która bariera potrafi je powstrzymać. Kiedy ktoś zostanie trafiony tą klątwą, natychmiast umiera.

Przebieg pojedynku zaczyna się od przywitania się i oddania honorów pojedynkujących się. Następnie obydwoje odwracają się do siebie tyłem i rozchodzą się do równoległych krawędzi areny. Sędzia daje sygnał do ataku i podczas gdy jeden z pojedynkujących rzuca zaklęcia atakujące, drugi próbuje się bronić przed nimi i przejść do kontrataku. W ten sposób sprawdza się nie tylko umiejętność obezwładnienia przeciwnika, ale również obrony przed wrogimi zaklęciami wymierzonymi w naszą stronę.
Scipio Julius BlazeZadanie wakacyjne
Wyrzucone kostki: 9
Punkty dodatkowe: 1
Link do losowania: *klik*
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Marco Ramirez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

 Similar topics

-
» Sypialnia Marco - piętro
» Anafiel Delaunay
» POGRZEBANA SPRAWA - L. Martinez, G. Ramirez, A. Iadanza
» Gabrielle Rosita Ramirez

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
poczta
-