IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Kuferki - kod i instrukcje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 25
Skąd : Luksmeburg
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2343
  Liczba postów : 1899
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2696-laboratorium-dextera
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Administrator


PisanieTemat: Kuferki - kod i instrukcje    Nie Sty 12 2014, 12:46Kuferki

Każdy z graczy na forum powinien mieć tego typu temat założony dla swej postaci. Kuferki stanowią nie tylko pole na zebrany w fabule ekwipunek, ale i by określić co nasz bohater potrafi lepiej - i co za tym idzie, powinno mu lepiej iść na organizowanych zajęciach. To także tu, możesz wpisać na co zezwalasz mistrzowi gry. Pamiętaj, wszystkie te pola wypełniasz dobrowolnie, ale na pewno łatwiej będzie Ci się grało, gdy wszystko tutaj określisz!

Czyli, kopiujesz kod do kuferka zawarty na dole strony, zakładasz temat opisany swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie wypełniasz wszystko wedle poniższych instrukcji. Wraz z rozgrywką - temat edytujesz i uzupełniasz o zdobyte elementy. Jeszcze tylko link do swojego kuferka wrzucasz do profilu... i gotowe. Powodzenia!Umiejetnosci

Tabela oznaczona nazwą "Umiejętności" służy do określenia z jakich dziedzin magii twoja postać jest dobra, jest to nic innego, jak statystki postaci.
Każdy z graczy na początek dostaje:

Postacie poniżej 15 roku życia
Dostają na początek 10 punktów.

Uczniowie oraz studenci
Dostają na początek 20 punktów.

Dorosli:
Według poniższej rozpiski (dotyczy wyłącznie postaci z rangą dorosłego!):

Do 21 roku zycia - 20 punktów
22 - 29 lat - 30 punktów
30 - 39 lat - 40 punktów
40 - 49 lat - 50 punktów
50 - xx lat - 60 punktów


Są to punkty do rozdzielenia między umiejętności zawarte w kodzie. Ma to na celu zlikwidowanie postaci przesadnie uzdolnionych - wszakże, by powiedzieć, że ktoś jest z czegoś naprawdę dobry, musi mieć w owym zajęciu minimum 15 punktów (uczeń) - 30 punktów (dorosły). Możesz dać wszystkie swe punkty na jeden przedmiot, a możesz je rozdzielić między wszystkie możliwe. Oczywiście punkty można zarabiać - poprzez uczestnictwo w organizowanych lekcjach i różnych eventach. Jeżeli twoja postać poprzez uczestnictwo w danym evencie zdobędzie punkty - dostanie w swym kuferku post ze specjalnym dyplomem, wówczas zdobyte punkty będziesz mógł dopisać do statystyk. W ten sposób będziemy rozwijać swych bohaterów z biegiem fabuły, a nie na początku gry określać, że są mistrzami z wszystkiego. O tym co daje określona ilość punktów w poszczególnych umiejętnościach przeczytasz tutaj.Ekwipunek

Całe wyposażenie postaci zdobyte w grze wpisujemy w pole "ekwipunek". Nie zapomnij więc dopisywać kolejnych przedmiotów, które dostajesz w fabule, oraz kasować te, które zużywasz lub tracisz. W ekwipunku możesz wpisać nie tylko przedmioty, ale i zdobyte lub uwarzone eliksiry, zebrane rośliny, czy zakupione słodycze. Koniecznie wpisz tam również różdżkę, którą wylosujesz na samym początku.
Posiadając własny, zakupiony przedmiot ze spisu, można dostać dodatkowe punkty do konkretnej statystyki, jeśli ten w dodatkowych informacjach ma wpisaną kuferkową wartość. Przypisane wartości podnoszące statystyki znajdziesz w spisach, pod spoilerem "detale". Przedmiotów z bonusowymi punktami, możesz posiadać ile tylko zechcesz. Jednakże na jeden wątek, możesz użyć maksymalnie dwie rzeczy podnoszące statystki!
Brakuje Ci dwóch punktów z danej dziedziny do przerzutu kostek? Sprawdź, czy masz w kuferku przedmiot, który będziesz mógł użyć w poście, pisząc, że po prostu miałeś go ze sobą! Tym systemem punktów, które używać można w wątkach, jednocześnie zachęcamy do zakupów w sklepach.Dane

Nasz Mistrz Gry musi wiedzieć na co zezwala twoja postać. W profilach określamy jedynie, czy zgadzamy się na jego ingerencję w naszych wątkach, tutaj, kuferkach zaś określamy dokładnie, jakie zmiany może nasz Mistrz wprowadzić. Jeśli wyrazisz na nie zgodę - w każdej chwili możesz oczekiwać chociażby listu z domu, w którym zostaniesz poinformowany o zmianie w sytuacji rodziny.
Wyrażając zgodę na zabicie postaci - zgadzasz się, by w przypadku ataku, na który twoja postać nie odpowie, ani nie będzie próbowała się bronić, możesz zostać zabity. Spokojnie, nikt nie zabije go od razu, zawsze masz możliwość obrony - wszystko zależy od tego, czy jakkolwiek zareagujesz.
Ranienie postaci - to nic innego, jak drobne uszkodzenia typu zadrapania, krótkie choroby, obicie, drobne złamania. Zaś ciężkie ranienie to poważne uszkodzenia, które wymagać będą dłuższej rekonwalescencji w skrzydle szpitalnym. W tym głębokie rozcięcia, także takie pozostawiające blizny.
Zgadzając się na zabijanie rodziców możesz w każdej chwili spodziewać się listu z domu, w którym dowiesz się, że przykładowo dzikie stworzenie zaatakowało twoją matkę, która tego nie przeżyła.
Zmiany w sytuacji rodziny to zaś zgoda na nie tylko choroby rodziców, ich ewentualne rozwody, ale i stratę majątku finansowego. Oczywiście nie licząc zabijania członków rodziny, gdyż na to jest punkt powyższy.
Nie musisz się zgadzać na żadną z powyższych opcji, jak i możesz aprobować jedynie jedną z nich. Wszystko zależy od Ciebie.
W Danych znajdziemy także pytanie o największy sekret, lub o to czego twoja postać żałuje. Treść ta umieszczona jest w kodzie hide, który powoduje, że ów wpis widzi tylko autor posta i administracja. Możesz tam więc spokojnie wpisać co chcesz, nie martwiąc się, że całe forum zaraz pozna sekrety twojego bohatera.Zdolności

Po eventach, które uczą czegoś nasze postacie - prefekci będą informować w waszych tematach, iż zdobyliście nową zdolność (np. pieczenie czekoladowych żab czy teleportacja), którą będziecie mogli dopisać w dziale ze zdolnościami. Tego typu zdolności są przyznawane jednorazowo i nie trzeba na nie zbierać punktów, raz potrafisz i już nie musisz tego szkolić. To także w tym miejscu będą widnieć informacje o podjętych przez was kursach zawodowych.

Zachęcamy nie tylko do rozwijania punktowanych umiejętności, ale i do zbierania wyjątkowych zdolności poprzez uczestnictwo w eventach!Kod kuferka

Kod:
<center><div class="kftlo"><br><div class="kfimie">wpisz imie i nazwisko</div>
<div class="kf1">★ Zaklęcia i OPCM - 0pkt
★ ONMS - 0pkt
★ Zielarstwo - 0pkt
★ Eliksiry - 0pkt
★ Działalność artystyczna - 0 pkt
★ Magiczne gotowanie - 0pkt
★ Gry miotlarskie - 0pkt
★ Historia magii i runy - 0pkt
★ Astronomia i wróżbiarstwo - 0pkt
★ Transmutacja - 0pkt
★ Uzdrawianie - 0pkt
★ Numerologia - 0pkt
</div><br>
<div class="kf2">
♟ różdżka - wpisz wylosowaną różdżkę
♟ wpisz zdobyty w grze przedmiot (+0 wpisz dodatkowe punkty za przypisaną statystykę, lub skasuj nawias)
</div><br>
<div class="kf3">
[center][size=12]WYRAŻANIE ZGODY:[/size][/center]
[b]♦ Zabicie postaci:[/b] nie / tak
[b]♦ Ciężkie ranienie postaci:[/b] nie / tak
[b]♦ Lekkie ranienie postaci:[/b] nie / tak
[b]♦ Zabicie rodziców:[/b] nie / tak
[b]♦ Zmiany w sytuacji rodziny:[/b] nie / tak

[hide][b]♦ Największy sekret:[/b]
wpisz
[b]♦ Najbardziej żałuje:[/b]
wpisz
[b]♦ Najbardziej się boi:[/b]
wpisz[/hide]
</div><br><br><div class="kf4">✔ opanowana zdolność
</div></center><link type="text/css" rel="stylesheet" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Euphoria+Script" />Półka dla dorosłych


Jeśli twoja postać jest już absolwentem szkoły magii, możesz w kuferku doczepić jej dodatkową półkę. Służy ona do wypisywania wyjątkowych osiągnięć zdobytych w czasie jej życia.
W dziale Osiągnięcia Szkolne wpisywane będą wyróżnienia takie jak bycie prefektem, kapitanem drużyny, czy też uczestnictwo w jednym z międzyszkolnych projektów. Możesz od razu wpisać którykolwiek z tych tytułów, jeśli realnie spełniałeś na forum taką funkcję. Jeśli jednak są to twoje założenia dotyczące postaci i tego, iż daną funkcję mogła ona sprawować za czasów szkolnych - pierw uzgodnij to z dowolnym moderatorem. Jeśli twój bohater odbywał na forum takie testy jak owutemy, czy inne mające znaczenie dla jego przyszłości - również na podstawie otrzymanego na pocztę postaci świadectwa, możesz wypisać swe stopnie.
Osiągnięcia Zawodowe służą do wypisywania przebytych przez postać staży i kursów, a także dawnych posad. Aby wpisać dowolny z nich, pierw należy go rozegrać (w retrospekcjach, bądź w czasie obecnym), po czym zameldować o tym w tym temacie. Dzięki temu moderator w temacie z waszym kuferkiem wklei wam dyplom ukończenia - a wy będziecie mogli ów kurs dopisać do osiągnięć. Półka ta jednocześnie służy do umieszczania ścieżki zawodowej naszego bohatera. Jeśli twoja postać pracowała w innym miejscu wcześniej (pamiętaj, że tam musiała spełniać warunki ze spisu posad), możesz samemu to tam dopisać.

Dodatkowa półka skierowana jest do absolwentów, jednakże, jeśli ktoś ucząc się, ma ochotę ją posiadać w swym kuferku - nic nie stoi na przeszkodzie.

Aby ją umieścić, należy skopiować poniżej zamieszczony kod. Następnie edytować temat ze swoim kuferkiem i bez żadnych odstępów, bez enterów, wkleić ją na samym końcu podstawowego kodu. Kategorie zamieszczone w kodzie są PRZYKŁADOWE, co za tym idzie, jeżeli nie zamierzasz wypełniać np. pola na oceny, możesz go skasować ze swojego kodu, aby nie wisiał pusty. W razie problemów - pisz do moderatorów!

Kod:
<center><div class="kfosog"><br>
<div class="kfos1"><kf>Sprawowane funkcje:</kf>
• wpisz

<kf>Stopnie z OWUT'emów:</kf>
• wpisz

<kf>Inne:</kf>
• wpisz
</div><div class="kfos2"> <kf>Przebyty staż: </kf>wpisz

<kf>Zdane kursy:</kf>
• wpisz

<kf>Ścieżka kariery:</kf>
• wpisz

<kf>Inne:</kf>
• wpisz
</div></div></center>

Imie Nazwisko

★ Zaklęcia i OPCM - 0pkt
★ ONMS - 0pkt
★ Zielarstwo - 0pkt
★ Eliksiry - 0pkt
★ Działalność artystyczna - 0 pkt
★ Magiczne gotowanie - 0pkt
★ Gry miotlarskie - 0pkt
★ Historia magii i runy - 0pkt
★ Astronomia i wróżbiarstwo - 0pkt
★ Transmutacja - 0pkt
★ Uzdrawianie - 0pkt♟ różdżka - 12 cali, brzoza, włos wili
♟ bahanocyd (+ 1 pkt ONMS)
♟ czarodziejski sekstant
♟ kompas marzeń (+ 2 pkt wróżbiarstwo)WYRAŻANIE ZGODY:
♦ Zabicie postaci: nie / tak
♦ Ciężkie ranienie postaci: nie / tak
♦ Lekkie ranienie postaci: nie / tak
♦ Zabicie rodziców: nie / tak
♦ Zmiany w sytuacji rodziny: nie / tak✖ Umiejętność pieczenia czekoladowych żab
✖ Teleportacja


Ostatnio zmieniony przez Dexter Vanberg dnia Pią Mar 21 2014, 19:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 25
Skąd : Luksmeburg
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2343
  Liczba postów : 1899
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2696-laboratorium-dextera
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Administrator


PisanieTemat: Re: Kuferki - kod i instrukcje    Nie Sty 12 2014, 23:52Przyznawanie punktów i zdolności

Po każdej lekcji nauczyciel powinien przyznać punkty do kuferków za uczestnictwo w jego lekcjach. Otóż postacie chodząc na zajęcia mogą nie tylko zdobywać punkty dla domu, ale i te, które wpisujemy w kuferki przy umiejętnościach. Po jednej lekcji nauczyciel może przydzielić maksymalnie 2 punkty na jednego gracza. W tym celu używa poniższego kodu, który wkleja do tematów uczestników jego zajęć. (Jeśli z różnych powodów nie ma czasu lub możliwości tego uczynić, powinien poinformować o tym dowolnego prefekta!). Po tym, jak dana postać w swym profilowym kuferku dostanie post z przydzielonymi punktami - powinna zaktualizować swój kuferek o przydzieloną liczbę punktów.Zdobywasz punkty

Postacie w wyniku uczestnictwa w różnego rodzaju eventach mogą otrzymywać umiejętności. Są one jednorazowo przyznawane i nie zbiera się na nie punktów. Są to proste zdolności jak chociażby "pieczenie czekoladowych żab", Osoba, która event związany ze zdobywaniem umiejętności organizowała - powinna rozesłać w profilach uczestników poniższy kod zawierający odpowiednią adnotację. Po tym, jak dana postać w swym profilowym kuferku dostanie post z potwierdzeniem opanowania zdolności - powinna zaktualizować swój kuferek o ową informację.

Spoiler:
 
Kod:
<center><div class="kfinfotlo"></div><div class="kfinfo1">Zdobywasz punkty:<br>
<div class="kfinfo2">+ 2pkt (wpisz umiejetnosc)
[size=9]tu wpisz powod[/size]</div><br>
[size=22]Koniecznie wpisz je na liste swych umiejetnosci![/size]</div></center>Zdobywasz zdolność

Postacie w wyniku uczestnictwa w różnego rodzaju eventach mogą otrzymywać także przydatne (i mniej przydatne) przedmioty do użytku w fabule. Jeśli nauczyciel lub osoba prowadząca event pod postacią Mistrza Gry, Czarodziejowej Duszy itd. zdecyduje, że powinieneś coś otrzymać, a może sam to zakupiłeś w którymś z wątków, to przedmiot powinien zostać zamieszczony w Twoim kuferku za pomocą poniższego kodu.  

Spoiler:
 
Kod:
<center><div class="kfinfotlo"></div><div class="kfinfo1">Zdobywasz zdolnosc:<br>
<div class="kfinfo2">Wpisz zdolnosc</div><br>
[size=22]Koniecznie wpisz ja na liste swych zdolnosci![/size]</div></center>Zdobywasz przedmiot

Spoiler:
 
Kod:
<center><div class="kfinfotlo"></div><div class="kfinfo1">Zdobywasz przedmiot:<br>
<div class="kfinfo2">Wpisz przedmiot</div><br>
[size=22]Koniecznie wpisz ja na liste swojego ekwipunku![/size]</div></center>Ukończenie kursu

Spoiler:
 
Kod:
<center><div class="kfdyptlo"></div><div class="kfinfo1">Dyplom ukonczenia kursu/stazu<br>
<div class="kfinfo2">wpisz kurs lub staz
[size=14](+4/7pkt dowolna umiejetnosc)[/size]</div><br>
[size=22]Koniecznie wpisz go na liste swych osiagniec zawodowych![/size]</div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Kuferki - kod i instrukcje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
dodatki
 :: 
kuferki
-