IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | .
 

 Daniel Schweizer Blackfyre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomośćavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:17


Daniel Schweizer Blackfyre

DATA URODZENIA5.12.1995
CZYSTOŚĆ KRWI 100 %
MIEJSCE URODZENIADortmund, Niemcy
MIEJSCE ZAMIESZKANIAOkolice Oxfordu, Anglia
W HOGWARCIE JEST OD KLASY VII
OBECNIE JEST NA ROKUX
WYMARZONY DOMSlytherin
WYBRANY WIZERUNEKft. Ben Nordberg

Wyglad

WZROST Bardzo wysoki jak na swój wiek, bowiem mierzy 206 centymetrów.
BUDOWA CIAŁA Szczupła, lekko wychudzona, jednak wciąż są pozostałości po jego wcześniejszej, lepiej zbudowanej sylwetce.
KOLOR OCZU Czarne
KOLOR WŁOSÓW Blond
ZNAKI SZCZEGÓLNE -
PREFEROWANE UBRANIA Daniel preferuje ciuchy odpowiadające danej sytuacji, lecz od pewnego czasu zupełnie zmienił mu się gust. Zaczął ubierać się według mody mugolskiej. Przywiązał się do dużych bluz z kapturem, do czarnych skórzanych kurtek i luźnych podkoszulków. Jego dawny styl w ogóle nie jest podobny do teraźniejszego.


Charakter


kiedyś:
 

W ciągu nieobecności w Hogwarcie, wiele sytuacji wykreowało w Danielu zupełnie inne podejście do życia, inny charakter. Stał się na pewno dojrzalszy i przejrzał na oczy. Jego umysłu nie uwierały już duchy przeszłości, widma sióstr i matki dawno już minęły zastępowane w głowie innymi, poważniejszymi problemami. Dan stał się dużo twardszy psychicznie, trudniej było go wyprowadzić z równowagi, a tym bardziej jakoś go zmanipulować czy przechytrzyć. Zapomniał o swoim pochodzeniu, czystość krwi nie miała już znaczenia, nawet nie interesowało go czy osoba, z którą rozmawia jest czarodziejem. U każdego można się czegoś dowiedzieć. A wiedza to siła. Tak właśnie brzmi jego dewiza. Nie był szczególnie zdolny z czarów, z żadnych zaklęć, jedynie co względnie mu wychodziło to Quidditch - jednak jak się wie jak zdobyć informacje o kimś, zawsze jest się przed nim o dwa kroki do przodu. Wiesz o nim wszystko, on o tobie nic. O to właśnie w tym chodzi. Tak działa Blake.
Jest wytrwały, dąży do określonego celu. Po wydziedziczeniu przez ojca, szukał jakby sensu, dla którego miałby egzystować. I czy go znalazł? Sam nie jest tego do końca pewny, wie, że już nie użala się nad przeszłością. Wie, że to mu w niczym nie pomoże, a stracił tak dużo więcej niż zyskał. Przyjaciół, miłość, rodzinę... wszystko to należało do przeszłości i teraz można go nazwać samotnym. Był samotny, jednak to nie zmieniało faktu, że potrafił rozmawiać z ludźmi. Potrafił się również bawić, chociaż na imprezy chodzi już bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy. Kiedyś to była cotygodniowa rutyna.
Odstąpił trochę od swojego hobby związane z Quidditchem i zajął się ogółem sportem. Też tym niezwiązanym z magicznym światem. Zaczął jeździć na desce, uczyć się, a także wykupił sobie rolki. Były to rzeczy dość niecodzienne jak na czystokrwistego czarodzieja, ale jak już wspominałem, on się odłączył od grona wyznawców #JustPureBlood. Był już zupełnie luźno nastawionym do tych spraw czarodziejem, który jednak wciąż miał coś z siebie sprzed roku. A dokładniej, czasem miał wybuchy złości, lecz zdarzały się rzadko, jego niemiły, chłodny ton jest wciąż niezmienny. Nie ma też problemu z wszelkimi kłótniami, czasem nawet specjalnie szuka sprzeczki, prowokuje, żeby wyszło na jego.
Jest też bardziej szczery, nie ukrywa prawdy, lecz też zanikło w nim arystokratyczne zachowanie względem kobiet. W ciągu ostatnich lat tyle dziewcząt go wyprowadziło z równowagi, że postanowił sobie, że nie będzie stosować taryfy ulgowej wśród kobiet (oczywiście nie będzie się z nimi bawić w bójki, gdyż mimo wszystko uważa je za płeć fizycznie słabszą).
Czasem bywa też nieobecny, jakby mózg się wyłączył, niczym ciało bez duszy. Trwa to krótko, jednakże miewa takie momenty i niektórzy nie potrafią się do tego przyzwyczaić.
Lecz ogółem wydoroślał, nie zachowuje się już tak, jak to było kiedyś. Odwrócił się od rodziny, uwolnił się od niej. Dlatego też nie stosuje już praktycznie swojego nazwiska, którego nawet nie ma na dokumentach.

Historia


W rodzie Schweizer, od ponad tysiąca lat, nie zdarzyło się, by w małżeństwie czarodziej zmieszał krew z osobą niemagiczną. I tak samo było teraz. Joffrey Schweizer, dziedzic rodu Schweizer ożenił się z Aryą Lončar, którą tak jak on, pochodziła z znaczącego rodu w świecie czarodziejów. A następnie, Arya poczęła syna. Noworodek był dość duży w stosunku do innych nowonarodzonych. Miał to po ojcu, mierzył on trochę ponad dwa metry. Początkowo chłopak miał się zwać Izaac, lecz jego mamie to imię się nie podobało. Po dłuższych dyskusjach skończyło się na imieniu Daniel. Niezbyt oryginalnie, ale prosto.
Chłopak już w wieku młodzieńczym był przyswajany do świata magicznego oraz dwa razy w tygodniu miał lekcje ze swoim panem ojcem o historii ich rodu. Chłopak wchłaniał wiedzę chętnie i bez sprzeciwu.
Jego rodzina była rozpoznawalna w Ministerstwie Magii, ze względu na dość czarną przeszłość. Dziadek Daniela był śmierciożercą w szeregach Voldemorta, zaś od pokoleń jego rodzina jest wężousta. Młody Schweizer również odziedziczył tą cechę. Nie kochano ich za to. Bali się, że jeśli urodzi się kolejny czarodziej, który będzie chciał zawładnąć światem, jak Tom Riddle, to Schweizerowie i Lončarowie go poprą. A nie można było zaprzeczyć, że oba te rody miały wysokie stanowiska w Ministerstwie.
Chłopak sam przekonał się na własnej skórze, że również odziedziczył cechę rozmowy z wężami, ale o tym innym razem.
Mieszkał w Villi o dość obszernym terenie, wokół niej rozprzestrzeniały się łąki, a w promieniu jednej mili znajdował się wielki las. Dla mugoli ta Villa wyglądała jak wzgórze na środku lasu. Daniel pomagał rodzicom w różnych obowiązkach domowych, mimo tego, że większość nich były wykonywane przez sztukę magiczną, bądź służbę. Jednak rodzice zdecydowali, że nie chcą, by Daniel zawsze polegał na innych, musiał sam się również nauczyć pewnych rzeczy, by sobie poradzić w domu.
Kiedy Daniel liczył już sobie całe 3 latka, małżonka Joffreya narodziła mu kolejne dziecko – tym razem dziewczynkę. Nazwali ją Sansa. Chłopak nie być z nią jakoś zżyty, traktował jak siostrę, ale nie czuł do niej wielkiej miłości, jaką niekiedy czuło do siebie rodzeństwo. Dwa lata później narodziła się kolejna jego siostra. Tym razem nadano jej imię Cersei. Do niej też nie czuł „tego czegoś”.
W wieku jedenastu lat wybrał się do Trausnitz, Szkoły Magii w Niemczech. Szło mu wybitnie, był prymusem, jednak na pierwsze miejsce postawiał swoje urodzenie, każdy wiedział kim jest i większość się go bała. Zawsze miał wokół siebie zwolenników, innych dzieciaków czystej krwi. W trzeciej klasie wybrano go na prefekta, natomiast w szóstej był już prefektem naczelnym. Wielu ubolewało, że nie zasługiwał na to stanowisko, co po części było prawdą. Najczęściej nie potrafił się opanować i kończyło się na mocnej kłótni słownej lub bójce. Wpływy jego rodziny jednak zdecydowały o wyborze jego, nie nikogo innego na tą funkcję.
Nie cieszył się jednak długo tą funkcją, gdyż w wakacje z szóstej na siódmą klasę, jego rodzina przeprowadziła się do Anglii, gdzie jego ojciec dostał w spadku po wuju piękną i wielką Ville, postawioną blisko Oxfordu. Hogwart również miał lepsze opinie dotyczące nauczania. I też miał ciekawszą historię, czyli to, co Daniela interesowało najbardziej.
Po ukończeniu siódmej klasy, niezwłocznie wyruszył studiować w Hogwarcie, by potem dostać lepszy wybór stanowisk pracy.

W trakcie pierwszego roku studiów do Daniela doszła wiadomość o jego matce. Arya Lončar zachorowała na jedną z mugolskich chorób. Podobno była nieuleczalna i bardzo groźna, uzdrowiciele kompletnie nie wiedzieli co z nią zrobić, więc wysłali ją do szpitala dla osób niemagicznych, lecz tam także jej nie zdołali uratować. Po jej śmierci, jego siostry, które były bardzo zżyte z matką, popełniły razem samobójstwo. Chłopak nie mógł sobie poradzić, zaczął pić, nie wychodził z pokoju, szlajał się, nie przychodził na lekcje. Bardzo źle wpłynęły śmierci jego najbliższej rodziny. Gdy nie udało mu się zaliczyć klasy, coś w nim postanowiło walczyć z depresją zaistniałą po śmierci członków jego rodziny.  

Rok po tych wydarzeniach znów zaczynało być źle. Ojciec Daniela zaczął być jeszcze bardziej kapryśny, wymagał od syna niemożliwego i najczęściej się nad nim znęcał. Dan po tygodniu takich wakacji już nie wrócił do domu, przez co jego ojciec wpadł w furię. Zaczął go szukać, pytać okolicznych czarodziei spotkanych na Pokątnej, gdzie (a dokładniej na Nokturnie) Daniel wynajął sobie mieszkanie. Nie udało mu się jednak znaleźć chłopaka. Dopiero pod koniec sierpnia jeden z wynajętych przez Joffreya ludzi do wypatrywania Daniela, zauważył go i doniósł ojcu. W tym czasie, Dan żył w stresie, w depresji i w strachu przed własnym ojcem.
Gdy Joffrey w końcu złapał swego syna, w ataku furii zaczął go torturować i ostatecznie go wydziedziczył. Powiedział, że zawsze chciał mieć syna, lecz Daniel to porażka życiowa, która nigdy nic nie osiągnie.
Wpływy Joffreya sprawiły, że wspaniałomyślnie dał mu szansę na zmianę nazwiska. Nowy start - powiadał. Daniel chcąc nie chcąc musiał to zrobić, więc zmienił nazwisko na Blackfyre i było mu to nawet na rękę, uciec od starej tożsamości.
Ojciec załatwił mu też koniec edukacji i wyjazd z kraju, przymusową wycieczkę. Dan został przewieziony na Wyspy Karaibskie to pewnego miasteczka, w którym miał już spędzić życie pod okiem pracowników jego ojca.
Lecz po miesiącu uciekł, zostawiwszy na wyspie jedynie obezwładnionych ludzi Joffreya z połamanymi różdżkami.
Początkowo Daniel nie wiedział co zrobić, jednak w końcu doszedł do wniosku, że wróci do szkoły i powtórzy klasę po raz drugi.
Pojawiwszy się w Hogsmeade, szybko wyruszył do zamku, do gabinetu dyrektora. Po dość długiej rozmowie, bardzo poufnej, o stosunkach Daniela ze swoją rodziną, umówili się na układ - Daniel do końca tego roku nie będzie już uczęszczał do szkoły, a dopiero na następny rok się zaliczy. Do końca wakacji od dnia tamtego zapewnią mu bezpieczeństwo związane z jego ojcem, ochronę tożsamości. Daniel niestety nie mógł przebywać na terenie Hogwartu.
Rodzina


♣️ Arya Lončar - matka Daniela, urodzona w bogatej rodzinie, w Chorwacji. Pracowała jako uzdrowiciel w Niemieckim szpitalu magicznym. Umarła.
♣️ Joffrey Schweizer - ojciec Dana, urodzony w Niemczech, pracuję w Ministerstwie Magii
♣️ Sansa Schweizer - młodsza o 3 lata siostra Daniela. Popełniła samobójstwo.
♣️ Cersei Schweizer - młodsza o 5 lat siostra Daniela. Popełniła samobójstwo.


Ciekawostki


♣️ Zapach jego perfum w bliższym kontakcie może przypominać metaliczny woń krwi;
♣️ Jego ulubiony kolor to krwisto czerwony;
♣️ Nigdy nie grał na żadnym instrumencie;
♣️ Jeździ na desce, lata na miotle;
♣️ Na wyspach zaprzyjaźnił się z jedną dziewczyną, która pomogła mu uciec i sama też odeszła, Blake nie wie gdzie;Ostatnio zmieniony przez Daniel Schweizer dnia Czw Lut 02 2017, 20:34, w całości zmieniany 13 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III
Wiek : 21
Skąd : Londyn
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 441
  Liczba postów : 710
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7706-mandy-maurine-saunders#213812
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7707-no-czesc-to-ja-twoj-setny-mms#213814
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7708-sowia-mmska#213816
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7712-mandy-maurine-saunders#213857
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:22

To przyjezdny jak Lena Vaught, więc karta musi trafić do multikont, poza tym musisz mieć na Lenie 200 postów, co by na tym uzyskać akcept.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:29

oowiedzieli mi, że mógłbym, gdyż to student, a Lena uczeń
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Verwood, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 511
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 676
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8491-felicie-ula-joyner#240158
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8567-fujka-zaprasza#242119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8494-centrum-dowodzenia-fuj#240163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8493-felicie-ula-joyner#240162
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:36

Nie wiem kto Ci to powiedział, ale ranga przyjezdny nie jest rozdzielna na ucznia i studenta, jest całością. W związku z tym na Lenie musisz mieć 200 postów. W przypadku gdybyś miał ucznia i robił ucznia przyjezdnego, to owszem wtedy akcept. Ale Ty masz już przyjezdnego, a to kolejny. A przyjezdny jest traktowany jako oddzielny przedział wiekowy jednak sam w sobie się już nie dzieli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:39

Czyli nie ma błędów? XD
Jak tak to zaraz zmienię by to był zwykły uczeń.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:43

Już zmienione na ucznia. Profil już zmieniam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Verwood, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 511
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 676
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8491-felicie-ula-joyner#240158
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8567-fujka-zaprasza#242119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8494-centrum-dowodzenia-fuj#240163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8493-felicie-ula-joyner#240162
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:46

Cytat :

DATA URODZENIA
5.07.1994

To nie jest siódma klasa. Musisz mieć rocznik 1997.

Cytat :
W 6 klasie przeprowadził się z rodziną do Anglii, do okolic Oxfordu, gdzie ojciec wiele lat temu postawił, niewidoczną dla mugoli Villę.
*willę

No i usuń fragmenty o sfinksie i przeredaguj tekst w momentach gdy zmierzasz do wyjaśnienia jego przyjazdu do Hogwartu. No chyba, że ujmiesz to tak, iż teraz się przeniósł.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:48

TO już chyba xD
EDIT: a jeszcze nie xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:50

tyle
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Verwood, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 511
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 676
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8491-felicie-ula-joyner#240158
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8567-fujka-zaprasza#242119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8494-centrum-dowodzenia-fuj#240163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8493-felicie-ula-joyner#240162
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:57

Cytat :
W 6 klasie przeprowadził się z rodziną do Anglii, do okolic Oxfordu, gdzie ojciec wiele lat temu postawił, niewidoczną dla mugoli Villę. Teraz Daniel chodził do Hogwartu.
*willę
*"Od tej pory" - początek drugiego zdania proponuję wymienić na ten przeze mnie teraz sugerowany.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraavatar

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Skąd : Dortmund, Niemcy
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 11
Dodatkowo : wężoustość
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8883-daniel-schweizer#248760
http://czarodzieje.my-rpg.com/t9974-hmm#278109
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8887-niemiecka-sowa-niemiecka-jakosc#248793
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8886-daniel-schweizer
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 15:58

Jup już
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Onlineavatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 21
Skąd : Verwood, Anglia
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 511
Dodatkowo : metamorfomagia
  Liczba postów : 676
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8491-felicie-ula-joyner#240158
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8567-fujka-zaprasza#242119
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8494-centrum-dowodzenia-fuj#240163
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8493-felicie-ula-joyner#240162
Gracz


PisanieTemat: Re: Daniel Schweizer Blackfyre   Wto Lip 01 2014, 16:02


Slytherin!

Teraz możesz założyć powiązania postaci, gdzie ustalisz relacje z innymi graczami. Powinieneś także stworzyć sobie pocztę, by móc odbierać listy od innych bohaterów oraz kuferek, gdzie dokładniej określisz umiejętności postaci. Jeśli natomiast chcesz już zagrać w fabule, poszukaj chętnych do tego w temacie zgłoszeń.Życzymy

miłej gry!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Daniel Schweizer Blackfyre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Daniel Lestrange
» Daniel Levitt
» Daniel Levitt
» Tajemny dom Visenyi Blackfyre
» Visenya Blackfyre

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje ::  :: 
karty postaci
 :: 
karty studentow
-